Peking 2008, vízilabda: holland siker és magyar továbbjutás

Szerző: shLétrehozva: 2008. augusztus 13. 11:31

Amint arról beszámoltunk, a mieink az utolsó pillanatokban szerzett góllal döntetlenre mentették az ausztrálok elleni mérkőzést, a pekingi olimpia női vízilabdatornájának B csoportjában.

A csoport másik mérkőzésén a hollandok 9-6-re legyőzték a görögöket. Az első féldőben a görögök még tartották a lépést ellenfelükkel, szünetben 5-5 vollt az állás, ám a harmadik és a negyedik negyedben mindössze egyetlen gólra voltak képesek, így a holland siker született.

Ez az eredmény azt jelenti, hogy a mieink a legjobb hat között vannak, tehát a csoportból mindenképpen továbbjutottak. A kérdés - amelyre az utolsó forduló ad majd választ - az az, hogy hányadik helyen lép tovább Godova Gábor együttese.

Ha első, akkor legjobbjaink egyből a legjobb négy közé jut válogatottunk, ha második, akkor a másik csoport harmadik helyezettjével, ha harmadik, akkor a másik csoport második helyén végző együttessel játszik a legjobb négy közé jutásért.