Peking 2008, női gyeplabda: Hollandia rangadót nyert Kína ellen

Szerző: shLétrehozva: 2008. augusztus 14. 08:15
Németország és Hollandia is őrzi veretlenségét a pekingi olimpia női gyeplabda tornájának harmadik fordulóját követően. Előbbiek a B csoportban az amerikait verték két góllal, utóbbiak az eddig hibátlan Kína csapatot múlták felül minimális különbséggel.

A hollandok a dél-afrikaiak (6-0) és a dél-koreaiak (3-2) legyőzését követően várták a kínaiak elleni csoportrangadónak titulálható összecsapást, míg a házigazdák korábban Spanyolországot és a Dél-afrikai Köztársaságot is 3-0-ra verték.

A rangadón a várakozásoknak megfelelően kiegyensúlyozott küzdelmet láthattak a nézők, amelyet Maartie Paumen 21. percben, sarok-büntető után szerzett találata döntött el.

A német-amerikai összecsapáson utóbbiak szereztek vezetést, előbbiek csak a félidő hajrájában egyenlítettek. A második játékrész elejét aztán megnyomták az esélyesebb németek, kétszer is sarok-büntető után voltak eredményesek. Az amerikaiak a hajrában felzárkóztak egygólos különbségre, de a németek gyorsan visszaállították a kétgólos előnyt.

Az Egyesült Államok együttese az Argentína (2-2) és Japán (1-1) elleni döntetlen után először szenvedett vereséget a tornán, Németország a britek (5-1) és az új-zélandiak (2-1) legyőzését követően harmadszor is nyerni tudott.

PEKING 2008, NŐI GYEPLABDA, A CSOPORT, 3. FORDULÓ:
KÍNA – HOLLANDIA 0-1 (0-1)
Gólszerző: Paumen 21.

PEKING 2008, NŐI GYEPLABDA, B CSOPORT, 3. FORDULÓ:
EGYESÜLT ÁLLAMOK – NÉMETORSZÁG 2-4 (1-1)
Gólszerzők: Snow 27., Loy 60., ill. Keller 34., Rinne 49., Rodewald 55., Kühn 64.