Peking 2008: Magabiztos horvát férfi kosársiker Ausztrália ellen

Szerző: shLétrehozva: 2008. augusztus 10. 15:39
Horvátország férfi kosárlabda csapata verte Ausztráloa legjobbjait a pekingi ötkarikás játékok harmadik napján. A B csoport küzdelmeiben ez volt a harmadik találkozó, amelyen az európai együttes sima találkozón szerezte meg pontjait.

Az első negyedben Marko Banic, és Stanko Barac vezetésével a horvátok fölényt tudtak kialakítani, amely egészen a játékrész végéig megmaradt, 21-14 a balkániaknak.

A második periódusban sem tudtak nagyon felzárkózni az ausztrálok, Nikola Prkacin remek ziccereinek köszönhetően tartották, sőt növelték előnyüket szomszédaink Ekkorra már 16 pontos előnyre tettek szert a horvátok, 31-47 az első félidő vége.

A második félidőre picit feljavultak az auszik, azonban ez is csak arra volt elég, hogy ebben a negyedben négy pontra feljöjjenek, a vége 53-73.

Az utolsó részben a húsz pontos különbség állandósult a két együttes között, Ukic a balkáni válogatottnál egyre jobb teljesítményt nyújtott. 96-75-ös horvát vezetésnél időt kértek Banicék, valószínűleg csak taktikai okokból, hogy megtörjék az ausztrálok lendületét. A mérkőzést végül biztosan vezetve az egész találkozón a horvátok nyerték meg 97-82-re.