KAPCSOLÓDÓ CIKKEK - "AUSZTRAL_FERFI_KOSARLABDA_VALOGATOTT"
A félidő után robbantott a Team USA 2008. augusztus 20. 16:01 Harmincegy ponttal nyert az Egyesült Államok férfi kosárlabda-válogatottja a pekingi ötkarikás játékokon a torna negyeddöntőjében. Kobe Bryant huszonöt pontjával a Team USA vezére volt az Ausztrália ellen 116-85-re megnyert mérkőzésen.

Peking 2008, férfi kosárlabda: az auszik leiskolázták Litvániát 2008. augusztus 18. 07:07 Hatalmas meglepetésre, hatalmas különbséggel, 106-75-re győzött az ausztrál férfi kosárlabda-válogatott az Európa-bajnoki bronzérmes Litvánia ellen a pekingi olimpián.

Peking 2008, férfi kosárlabda: az oroszok harmadik veresége 2008. augusztus 16. 07:25 Harmadik vereségét szenvedte el negyedik mérkőzésén az orosz férfi kosárlabda-válogatott a pekingi ötkarikás játékokon. Ezúttal az ausztrálok legjobbjaitól kaptak ki 95-80-ra.

Peking 2008, férfi kosárlabda: Ausztrália simán átlépett Iránon 2008. augusztus 14. 07:50 Az ausztrál férfi kosárlabda-válogatott nagyon sima, 38 pontos győzelmet aratott Irán ellen a pekingi olimpia férfi kosárlabda torna A csoportjának harmadik fordulójában.

Argentin henger alá került Ausztrália 2008. augusztus 12. 17:56 Második mérkőzésén már sikerült győznie a címvédő argentin férfi kosárlabda-válogatottnak a pekingi olimpián. A fehér mezes dél-amerikaiak 85-68-ra verték Ausztrália legjobbjait, elsősorban két NBA-s sztárjuk, Luis Scola és Manu Ginobili remeklésének köszönhetően. A másik oldalon 22 pontjával Patrick Mills volt a legeredményesebb.

Peking 2008: Magabiztos horvát férfi kosársiker Ausztrália ellen 2008. augusztus 10. 15:39 Horvátország férfi kosárlabda csapata verte Ausztráloa legjobbjait a pekingi ötkarikás játékok harmadik napján. A B csoport küzdelmeiben ez volt a harmadik találkozó, amelyen az európai együttes sima találkozón szerezte meg pontjait.

Pekingben hengerelhet a Dream Team 2008. augusztus 5. 18:56 A pekingi olimpiára készülő Egyesült Államok férfi kosárlabda csapata utolsó felkészülési mérkőzésén tizenegy ponttal verte Ausztráliát. Az amerikaiak veretlenül zárták a felkészülést, öt találkozójukból ötöt nyertek meg, miközben igazából meg sem szorították őket. Így nagyon jó eséllyel pályáznak arra, hogy visszaállítsák a Dream Team utóbbi időkben kissé megtépázott hírnevét.