Peking 2008, férfi vízilabda: Szerbiának nem okozott gondot Kína

Szerző: shLétrehozva: 2008. augusztus 16. 13:33
Szerbia a papírformának megfelelően biztosan, tíz góllal verte Kínát a pekingi olimpiai férfi vízilabda tornájának negyedik fordulójában.

A szerb válogatott ütős kezdés után (5-2), a második negyedet ellazsálta (2-1) a házigazda válogatott ellen,d e a nagyszünet után kétséget sem hagyott az erőviszonyokról.

A szerb kapuban Szlobodan Soro 17 kapura lövésből 12-t védett (70.6 százalék), míg Alekszandr Sapics 9/12-es (75 százalék), egészen félelmetes kapura lövési mutatóval zárt.

A csoportban Olaszország ellen záró szerbek harmadik győzelmüket aratták, a kínaiak a negyedik vereségüket szenvedték el és zárásként kinéz nekik még egy a világbajnok horvátoktól is.

PEKING 2008, FÉRFI VÍZILABDA, B CSOPORT, 4. FORDULÓ:
SZERBIA – KÍNA 15-5 (5-2, 2-1, 4-2, 4-0)
Peking, Jingtung Sportuszoda, vezette: Korzyzna (lengyel), Oshima (japán)
SZERBIA: Soro – Prlajnovics, Gocsics, Udovicsics, Szavics, Pijetlovics 1, Radjen, Filipovics 1, Csirics, Sapics 9, Vujaszinovics 3, Pekovics 1, Sefik (kapus).
KÍNA: Ge – Liang 3, Wu, Ju, Li Jun, Tan, Wang Y., Li Bin, Wang B., Hszie 2, Han 1, Y. Wang, Ma (kapus).