Húsz gól és döntetlen Montenegró ellen

Szerző: shLétrehozva: 2008. augusztus 10. 06:10
A címvédő magyar férfi vízilabda-válogatott 10-10-es döntetlennel kezdett az idei Európa-bajnok Montenegró ellen a pekingi Jingtung-uszodában, az A csoport második mérkőzésén magyar idő szerint vasárnap hajnalban. A magyar csapat most is kiengedte a kezéből a vezetést az utolsó negyedben, de összességében a döntetlen megfelelt a játék képének.

A fehér sapkában kezdő magyar válogatott az Európa-bajnok Montenegró ellen kezdte az olimpia vízilabdatornát. Méghozzá bivalyerős ellenféllel szemben, hiszen a málagai kontinensviadalon az utolsó pillanatban kapott góllal kikaptunk a délszlávok elleni csoportmeccsen.

Már az első negyed szikrázó csatát, és látványos pólót hozott, Molnár Tamás remek bombájára Janovics előbb emberelőnyből, majd akcióból is válaszolni tudott.

Madaras gólja után újra megszerezte a vezetést Uskokovics, de Kis Gábor centerből, őrzőjéről leválva látványos, kapufás találattal egyenlített a negyed legvégén. (3-3)

A második etapban statikussá vált a játék, nem bírtak egymással a felek. Biros csak a hatodik percben törte meg a gólcsendet, a látottakért azonban kárpótolt a felvonás végjátéka, Benedek kétszer is fantasztikus mozdulattal vágta a jobb alsóba a labdát, közben azért Janovics is megvillant (6-4).

A nagyszünet után Kásás büntetőgóljával először hízott háromra a magyar előny, de a negyedik gólját szerző Janovics, majd Ivovics és Jokics révén feljöttek egy gólra a negyed végére a montenegróiak (közben Varga Dénes is eredményes volt), sőt Gojkovics álomgóljával egyenlíteniük is sikerült. (8-8)

A zárónegyedben Kásás adta meg az alaphangot nagyszerű csavarásból szerzett góljával, de aztán jött Ivovics és Gojkovics, s egészen más lett a leányzó fekvése, még a döntetlenért is izgulni kellett a magyaroknak. Varga Dénes második találatával aztán legalább a pontmentés sikerült az Európa-bajnok ellen.