Érvényesült a papírforma a B csoportban

Szerző: shLétrehozva: 2008. augusztus 12. 13:04
A brazil és a német női labdarúgó-válogatott is a negyeddöntőbe lépett, miután előbbi Nigériát (3-1), utóbbi pedig a Koreai NDK-t (1-0) verte a B csoport utolsó fordulójában. A selecao már az első játékrészben bebiztosította győzelmét, míg Németország csak közvetlenül a lefújás előtt szerezte meg a győztes találatot.

LABDARÚGÁS, NŐK, B CSOPORT
Koreai NDK-Németország 0-1 (Mittag 86.)
Nigéria-Brazília 1-3 (Nkwocha 19. - tizenegyesből, ill. Cristiane 33., 35., 45+3.)

A brazil válogatott nem esélyeshez méltóan kezdte a mérkőzést, és már a 19. percben hátrányba került, Perpetua Nkwocha tizenegyesgóllal szerzett vezetést a „szuper sasoknak”.

A „selecao” negyedórával később tudott válaszolni a nigériai találatra, sőt két perccel később ismét Cristiane volt eredményes, így már a dél-amerikaiaknál volt az előny bő félóra játékot követően.

A brazilok 11-ese azonban még egyszer beköszönt, így kéttalálatos fórral vonulhattak az öltözőbe, és abban bíztak, ki is fog tartani a lefújásig.

Nos, fordulás után már nem történt semmi érdemleges esemény: Nigéria bár próbálkozott, ment előre, erőfeszítését nem kísérte eredmény.

A csoport másik találkozóján a németek jobban megszenvedtek a három pontért, ám Anja Mittag gólja végül elégnek bizonyult a sikernek, így továbbra is tartani tudják a lépést a nagy vetélytárs Brazíliával.

A csoportból hét szerzett pontjának köszönhetően a dél-amerikaiak mellett a német nemzeti együttes lépett tovább, és várhatják az egyenes kieséses szakasz küzdelmeit.