Büntetők okozták a magyarok vesztét

Szerző: shLétrehozva: 2008. augusztus 21. 12:40
Hatalmas küzdelem után a magyar női vízilabda-válogatott büntetőkkel veszített Ausztrália ellen, így a negyedik helyen végzett. Négy negyed után 7-7, a hosszabbítást követően 9-9 volt az eredmény, a ráadásban 3-2-re nyert a tengerentúli együttes. Az ausztráloknak a 2000. évi arany után ez a második olimpiai érmük, míg a mieinknek harmadik próbálkozásra sem sikerült felállni a dobogóra.

VÍZILABDA, NŐK, MÉRKŐZÉS A 3. HELYÉRT:
AUSZTRÁLIA-MAGYARORSZÁG 12-11 – ötméteresekkel (2-2, 1-3, 3-1, 1-1, 2-1, 0-1, 3-2)
AUSZTRÁLIA: E. Knox - Beadsworth 1, Cuffe, R. Rippon 1, Fraser 2, B. Knox 2, Gofers, Gynther 2, J. Santoromito, M. Santoromito, M. Rippon 1, Hetzel, szövetségi kapitány: Greg McFadden.
MAGYARORSZÁG: Horváth - Szremkó, Györe, Kisteleki 3, Stieber, Drávucz 2, Zantleitner 1, Brávik, Pelle, Valkai 3, Primász, szövetségi kapitány: Godova Gábor.
Gólok/emberelőnyök: 4/9, ill. 2/4.

A két együttes már találkozott Pekingben, a csoportkörben drámai csata után 7-7-es eredmény született. Most mindenképpen dönteni kellett, reméltük, a legjobb négy között esélyesként vereséget szenvedő magyarok összeszedik magukat az amerikaiak ellen elbukó riválissal szemben.

A bronzcsata elején egyfajta úszóversenyt láthatott a közönség, a játékvezetők különböző szabálytalanságok után több kontrát is fújtak. Ezután mindkét csapat emberelőnybe került, az ausztrálok pontatlanul játszották meg a szituációt, míg Valkai a kapufát találta el. Hamarosan egy védekezési hiba után Beadsworth találta a hálóba, majd Gynther is eredményes volt (0-2).

A Godova-csapat második fórja végén Kisteleki szépített, majd a következő előnyt Valkai álompassza után Zantleitner értékesítette (0-2).

A második negyed elején két emberhátrányt védekeztek ki a magyarok, igaz a túloldalon már nem jártak ilyen sikerrel, nem szereztek előnyt. Szerencsére ez nem szegte kedvét a csapatnak, egy megúszás végén Kisteleki remekül ejtette át az ausztrál kapust. Három perccel a játékrész vége előtt Valkai fórból növelte az előnyt, remekül lőtte ki a jobb felső sarkot (4-2).

Néhány kihagyott támadás után Drávucz újabb parádés bombával rombolta az ausztrálok önbizalmát (5-2). Hamarosan Knox szépített, így a találkozó felénél 5-3-ra vezetett a magyar női vízilabda-válogatott.

A harmadik felvonás elején a nyolcadik fórt Valkai használta ki, középtávolról bombázott a hálóba (6-3). Röviddel később Ginther is eredményes volt, az ausztrálok „látótávolságon” belül maradtak. Fraser kettős emberelőnyből csökkentette tovább a különbséget. Sajnos, a magyarok pontatlanul támadtak, így az újabb fór után ismét Ginther talált be (6-6).

A záró negyedet kivédekezett emberhátránnyal nyitotta a Godova-csapat, majd Valkai újabb csodálatos gólja hozta vissza a hatalmas magyar szurkolótábor kedvét (7-6). A folytatásban mindkét csapat sokat hibázott a támadások során, látszott, egyre fáradtabbak a játékosok.

A hajrában az ausztrálok támadtak, emberelőnybe kerültek 25 mp-cel a vége előtt. Soratos adogatások végén, 8 mp-cel a negyed zárása előtt Rippon hatalmas góllal egalizált (7-7). Az eredmény nem változott, jöhetett a hosszabbítás.

A ráadást az ausztrálok kezdték jobban, Knox talált Horváth kapujába, ismét hátrányba kerültek a magyar hölgyek (7-8). Szerencsére, Valkai ismét bizonyította kivételes tudását, nehéz helyzetből ívelt parádésan a hosszú sarokba (4-4). A következő támadásnál kettős emberelőnybe került az ellenfél, Rippon volt eredményes (8-9).

A hosszabbítás második félidejének elején fórhoz jutott a magyar válogatott, a szövetségi kapitány időt is kért. Godova Gábor intelmei nem hatottak, Primász lövése a blokkról pattant ki. Sajnos, visszaúszás közben Primászt kiállították, Valkai után újabb kulcsember pontozódott ki. A fórt kivédekeztük, majd megúszott kisteleki, az egyik ausztrál pedig kiállítást érően szabálytalankodott. Godova Gábor ismét időt kért, a fórt pedig Kisteleki egy remek ejtéssel értékesítette (9-9). A végén már sikertelen volt az ausztrálok támadása, így büntetők döntöttek a harmadik hely sorsáról.