Bryanték a görögöket is elintézték

Szerző: shLétrehozva: 2008. augusztus 14. 15:45
Görögország legjobbjai ellen is könnyedén, 92-69-re nyert az Egyesült Államok férfi kosárlabda-válogatottja a pekingi olimpián a B csoportban. Az európai együttes a várakozások ellenére csupán az első negyedben tudta tartani a lépést Kobe Bryantékkel, akik továbbra is hibátlanok a tornán.

KOSÁRLABDA, FÉRFIAK, A CSOPORT:
EGYESÜLT ÁLLAMOK - GÖRÖGORSZÁG 92-69 (20-16, 31-16, 23-22, 18-15)
Olimpiai Kosárlabda Aréna, 11 083 nétő, vezette: Romualdas Brazauskas (litván)
EGYESÜLT ÁLLAMOK: Bryant 18, Bosh 18, Wade 17, James 13, Anthony 8, Williams 5, Boozer 4, Paul 4, Redd 3, Howard 2, Kidd, Prince
GÖRÖGORSZÁG: Papalukasz 15, Szpanulisz14, Buruszisz9, Fotszisz 9, Carcarisz 6, Pelekanosz 5, Ziszisz 3, Vaszilopulosz 3, Szorcanitisz 3, Gliniadakisz 2, Printezisz, Diamantidisz

Az Egyesült Államok csapata elérkezett az első nehezebbnek ígérkező feladathoz, hiszen két könnyedén megnyert meccs után – az amik Kínát és Angolát mosták le a parkettről korábban – most az európai elithez tartozó görög válogatottal kellett szembenézniük.

A pontok sorát Bryant nyitotta meg, de igazuk volt azoknak, akik szoros meccset vártak, legalábbis a meccs így indult. Az első felvonás hajrájáig ugyanis a görög együttes vezetett, ám Chris Bosh és Dwyane Wade pontjaival helyre állt a rend.

Az első pihenőre az amerikaiak vonulhattak négypontos előnnyel. A második periódus elején még képesek voltak tartani ellenfelüket a dél-európaiak, de nem sokáig, hiszen a jóval esélyesebb együttes a negyed vége felé jókora előnyre tett szert, és a nagyszünetre Bryanték már tizenkilenccel mentek.

A harmadik tíz percben már felszabadultan játszhattak az amerikaiak, könnyed sapkákat osztottak ki, és villámgyors, szemet gyönyörködtető támadásokat vezettek, eközben pedig arra is figyeltek, hogy előnyük húsz pont környékén maradjon. Ez sikerült is, hiszen az utolsó negyed előtt 74-54 állt az eredményjelzőn.

A záró felvonásban, már több lehetőséghez jutott a cseresor az Egyesült Államok csapatában, de ők sem vallottak szégyent, hiszen a vége huszonhárom lett közte, és ez a 92-69-es eredmény azt jelentette, hogy az amerikaiak továbbra is hibátlanok, míg a görögök elszenvedték második vereségüket is.

Az Egyesült Államok válogatottja pénteken a spanyol együttes ellen lép pályára a B csoport rangadóján.