A testület megtárgyalta és elfogadta a vancouveri téli olimpiai játékokról készült beszámolót, mely szerint a női gyorskorcsolyázók kiemelkedően teljesítettek – nekik köszönhető, hogy Magyarország a 29 pontszerző nemzet közé került –, a műkorcsolyázók a várt produkciót nyújtották, egyedül a férfi short-track-versenyzők szerepeltek a reméltnél gyengébben.
A jelentésből kiderült, hogy az ötkarikás eseményen rendkívüli szigorúság uralkodott a doppingellenőrzések terén, csak a magyar sportolókat 16 alkalommal vizsgálták, ami jelzi, hogy minden korábbinál keményebb fellépés várható a NOB és a WADA részéről a londoni játékok előtt és idején.
A MOB külön köszönetet mond a Magyar Televíziónak, amiért nagy óraszámban közvetítette és népszerűsítette a téli játékokat, ugyanakkor ismét felhívja a köztelevízió vezetőinek figyelmét arra, hogy az egész magyar sportot rendkívül hátrányosan befolyásolhatja, ha az MTV nem vállalja a budapesti úszó Európa-bajnokság, a triatlon világbajnokság és az öttusa Európa-bajnokság közvetítését – és arra kéri az illetékeseket, vizsgálják felül ezzel kapcsolatos álláspontjukat.
Az elnökség megvitatta az elmúlt évről készült hivatalos pénzügyi mérleget, valamint a 2010-es költségvetés tervezetét.
A MOB elnöksége elfogadta a sportszakmai csoport előterjesztését az ezévi állami támogatások elosztásáról – az elnökség egyhangúlag hagyta jóvá a kormányzat felé továbbítandó javaslatot, amely gyakorlatilag valamennyi sportág esetében szinten tartja a tavalyi, az előző évekhez képest 48 százalékkal csökkentett támogatást. Elhangzott: ez az összesen 1.157 milliárdos összeg nem nyújt kellő alapot a megfelelő londoni felkészüléshez.
Az elnökség végül felkérte Schmitt Pál MOB-elnököt, hogy hivatalos levélben kérjen tájékoztatást Jacques Rogge-tól, a NOB elnökétől Pars Krisztián mindmáig át nem adott ezüstérme ügyében.