Nincs érem, Rióban jöhet el a mi időnk!

Szerző: SHLétrehozva: 2012. augusztus 9. 21:11
Érem nélkül zárjuk a pólóküzdelmeket a XXX. ötkarikás játékokon, a magyar női válogatott nem járt messze attól, hogy visszavágjon az ausztráloknak a négy évvel ezelőtti bronzcsatáért, de végül egy hosszabbításos meccsen kikapott tőlük (Pekingben büntetőkkel maradtunk alul, ezúttal 11-13 a végeredmény). Nincs miért csüggednie a Merész-csapatnak, a 22 éves átlagéletkorú együttes ideje a riói olimpián jöhet majd el.

A magyar csapat nem kezdett jól, eltékozolta az előnyöket, de az ausztrálokra sem lehet azt mondani, hogy bekezdtek volna (egyet használtak ki), két kósza lövés is beakadt, magyar szempontból 1-2-vel várhattuk a folytatást.

Az ausztráltak összeszedettebbnek, és elszántabbnak is tűntek, az első félidőben, a magyaroknak csak felvillanásai voltak. Elhúztak a fehérsapkások, 7-4 állt az eredményjelzőn a félidőben.

A harmadik játékrészben mínusz négynél mintha kicserélték volna a válogatottat, amely elkezdett hinni magában, és feljött egy gólra, de egy magyar öngólnál, az utolsó negyed elején úgy tűnt, minden elveszett. Innen is volt visszaút: amihez Antal Dóra utolsó pillanatban összehozott labdaszerzése, és pimasz gólja is kellett.

A hosszabbításra már elfogyott a szufla, nem tudtunk újabb gólt szerezni, de a negyedik hely is megsüvegelendő teljesítmény ettől a magyar csapattól.

MAGYARORSZÁG-AUSZTRÁLIA ÉLŐBEN!

3.: Vége a mérkőzésnek! PEKING UTÁN LONDONBAN IS 4. A MAGYAR NŐI VÍZILABDACSAPAT.

3.: Ausztrál előny a végén, beejtik a labdát. 11-13

3.: Páros kiállítás, Merész Andrásnak is felmutatják a pirost.

2.: Magyar időkérés.

1.: Bujka pattintott a vízre, középre ment, a kapusé.

1.: Három perc a meccsből, egy gól hátrányban vagyunk.

A ráadás szünetében vagyunk.

3.: Beadsworth, 11-12

2.: Szűcs remek lövése, az a fránya kapufa!

1.: Ausztrál kiállítás, nem tudtuk kihasználni.

2x3 perc.

Négy éve az ausztrálok mentették döntetlenre az állást a bronzmeccs rendes játékidejében, most visszakapták, de ezzel még nem törlesztettük a számlát!!!

8.: Antal Dóri kihasználta, hogy bambult az ausztrál kapus, rávetette magát a labdára, és fordulatból becsavarta pár másodperccel a vége előtt. 11-11, HOSSZABBÍTÁS!!!

8.: Kapufa, oda az előny. De miénk a labda. Neeee, Keszthelyi a kapus kezébe ejtett...

8.: Merész időkérés fél perccel a vége előtt.

7.: Szűcs lövése kacsázik, kapufa, aztán a kapus hátáról bepattan! 10-11

3.: Ausztrál kapufa öt és fél perccel a vége előtt. Na, próbáljuk meg azt az egyenlítést.

2.: Keszthelyi kijavítja a hibáját, egy nagy kapufás gólt lő. 9-11

2.: Magyar öngól, Keszthelyi, sajnos. 8-11

Jön az utolsó negyed.

8.: Nyolc másodperccel a vége előtt ausztrál ziccer, Southern közelről bepofozza. Merész szabálytalanság miatt reklamál. 8-10

7.: Keszthlelyi finom mozdulata, a lécről pattan vissza a labda.

6.: Bujka bevágja az ötöst, amit maga harcolt ki. 8-9

5.: Lincoln-Smith háttal a kapunak csavart a rövid alsóba, a meccs eddigi legszebb megmozdulása, sajnos mi azonban nem tudunk benne gyönyörködni. 7-9

4.: Csabai vágta be, mielőtt letelt volna a 20 mp., szép gól, 7-8

3.: Drávucz lágyan a kapu jobb oldalába, akcióból, 6-8!!

2.: Magyar ötméteres, Bujka harcolta ki. Szűcs, 5-8

2.: Webster bevarrta a kapu bal oldalába. 4-8

1.: Az ausziké a labda.

SZÜNET, 4-7 AZ ÁLLÁS A FÉLIDŐBEN.

8.: Ausztrál időkérés, és kapusscsere a magyaroknál.

7.: Keszthelyi kozmetikáz előnyben, 4-7

7.: Webster tüzel, erre sem ért oda Bolonyai. 3-7

6.: Szűcs lövése pörög a kapusról az alumíniumra.

5.: Beadsworth-nek játszották be, két ember között simán kapura, azaz kapuba továbbította. 3-6

8.. Vége az első negyednek.

8.: Már a negyedik emberelőnyünket ronjuk el.

7.: Beadsworth ejtése, ez is a lécen csattant!

5.: Ausztrál kapufa.

4.: Beadsworth gólra váltja az előnyt az utolsó pillanatban. 1-2

4.: Keszthelyi Rita is elereszt egy lövést, védhetőnek tűnt, de a kapus csak belepaskolni tudott. 1-1

3.: Három percig kihúzta gól nélkül Bolonyai, de az első valamirevaló lövés beakad kintről, a jobb alsóba. Zagame, 0-1

3.: Se gól, se előny, eddig.

19:40. Kék sapkában a mieink, kezdődik!!!

A magyar női válogatott kerete: Antal Dóra, Bolonyai Flóra, Bujka Barbara, Csabai Dóra, Czigány Dóra, Drávucz Rita, Gangl Edina, Keszthelyi Rita, Kisteleki Hanna, Menczinger Kata, Szűcs Gabriella, Takács Orsolya, Tóth Ildikó.

Az ausztrál keret: Victoria Brown, Alicia McCormack (kapusok), Gemma Beadsworth, Sophie Smith, Holly Lincoln-Smith, Jane Moran, Bronwen Knox, Rowena Webster, Kate Gynther, Glencora Ralph, Ashleigh Southern, Melissa Rippon, Nicola Zagame.