Fradi-bravúr az olasz sztárcsapat ellen

Szerző: shLétrehozva: 2010. január 16. 16:29
Az előző körben a címvédő szegedi együttest búcsúztató FTC-Fisher Klíma hatalmas csatában, 8-7-re győzte le a Savonát a férfi vízilabda LEN-kupa negyeddöntőjének első, magyarországi mérkőzésén. A győztes gólt 4 mp-cel a vége előtt a bajnok Vasastól igazolt Tóth Márton dobta.

A két együttes már a selejtező első körében is találkozott, akkor az itáliaiak 12-3-ra nyertek. Ezúttal fordult a kocka, igaz esély sem volt arra, hogy hasonló különbségű sikert arassanak a ferencvárosiak.

A Savona 2-0-ra vezetett az első negyedben, de Weszelowsky és Balatoni találatával 2-2 lett. A vendégek ismét megszerezték a vezetést, majd a következő felvonás után 4-4 állt az eredményjelzőn. A harmadik negyedet követően 6-6 volt az állás, majd a hajrában Steinmetz és Varellas gólváltását követően a center Tóth Márton állította be a végeredményt.