Döntetlen a rangadón

Szerző: SH/MTILétrehozva: 2011. november 21. 21:29
Döntetlennel zárult az Eger-Vasas rangadó a férfi vízilabda ob I hétfői játéknapján.

OB I, EREDMÉNY:
Eger - Vasas 9-9 (1-1, 1-3, 5-4, 2-1)
legjobb góldobók: Varga Zs., Biros, Hosnyánszky 2-2, Graham, Seman, Binder, illetve Kiss G., Vámos 2-2, Fazekas, Vörös, Katonás, Bruguljan, Steinmetz Á.

Az angyalföldiek veretlenül érkeztek a Bitskey-uszodába, ahol 1300 néző várta a csapatokat. A vendégeknél a sérült Nagy Viktor mellett a horvát gólzsák, Miho Boskovic sem tudta vállalni a játékot betegsége miatt.

Idegesen kezdett a hazai csapat, és bár a 300. élvonalbeli meccsét játszó Binder Szabolcs vezetést szerzett, a folytatásban kimaradtak a helyzetek és a fiatal Fazekas Tibor ejtéséből Szécsi Zoltán hálójában landolt a labda. A második negyedben hibát hibára halmoztak a hazaiak, eközben Vámos duplázott, majd Kiss Gergely előnyből szerzett góljával 4-2-es vezetéshez juttatta a fővárosiakat.

A harmadik negyed kilenc gólt hozott, 5-4-es megoszlásban. A Vasas 7-4-re, 8-5-re is vezetett. A negyed hajrájában felzárkózott az Eger. A 24. percben egy bekapott gólt követően Decker megütötte Varga Zsoltot, a brutalitásért végleges kiállítás és négyperces emberhátrány járt a Vasasnak. A hazaiak nem éltek jól a lehetőséggel, mindössze egy gólra voltak képesek Biros révén. Varga Zsolt találatával négy perccel a vége előtt átvette a vezetést a házigazda, ám Katonás Gergely előnyből döntetlenre mentette a változatos összecsapást.

"A sport iránti alázat hiányzik a csapatomból. Fegyelmezetlen, nagyképű, beképzelt játékkal nemhogy bajnok nem lesz, csoda lesz ha bejut a négy közé" - mondta Gerendás György, a ZF-Eger vezetőedzője.

Földi László, a Vasas trénere amiatt dühöngött, hogy Biros Péter hasonló szabálytalanságot követett el, mint Decker, de ő nem kapott négyperces kiállítást.