Villa duplájával fordított a világbajnok

Szerző: shLétrehozva: 2011. március 25. 23:50
Az elmúlt négy világbajnoki cím birtokosa közül három is pályára lépett és nyert péntek este az Európa-bajnoki selejtező-sorozat keretében! A vb-címvédő David Villa duplájával négy perc alatt fordított a csehek ellen Granadában, az olaszok egy jól eltalált Thiago Motta-lövésnek köszönhetően zsebelték be a három pontot Ljubljanában, a franciák hozták a kötelezőt Luxemburgban (Mexes és Gourcuff talált be). A szerbek otthon, a belgák idegenben győztek.

EURÓPA-BAJNOKI SELEJTEZŐK
C-CSOPORT
SZLOVÉNIA-OLASZORSZÁG 0-1 (0-0)

Ljubljana, Arena Stozice, vezette: Felix Brych (német).
SZLOVÉNIA: S. Handanovic - Brecko (Andjelkovic, 70.), Suler, Cesar, Jokic - Birsa (Ilicic, 75.), Dedic, Radosavljevic, Kirm - Dedic (Ljubijankic, 55.), Novakovic. Szövetségi kapitány: Matjaz Kek.
Cserepad: J. Handanovic, Andjelkovic, Ljubijankic, Bacinovic, Ilicic, Sukalo, Mavric.

OLASZORSZÁG: Buffon - Maggio, Chiellini, Bonucci, Balzaretti - Aquilani, Montolivo (Marchisio, 87.), Thiago Motta - Mauri (Nocerino, 63.) - Cassano, Pazzini. Szövetségi kapitány: Cesare Prandelli.
Cserepad: Viviano, Criscito, Marchisio, Gilardino, Gastaldello, G. Rossi, Nocerino.
Gólszerző: Thiago Motta (72.)
Több góllal is nyerhettek volna a Balotellit és De Rossit nélkülöző olaszok Szlovéniában, de végül nem Cassano és nem Pazzini, hanem egy precíz Thiago Motta-lövés döntött a Stozice Arenában. Az első félidőben is a Squadra Azzurra volt veszélyesebb, akkor még Handanovic és a kapufa állta a sarat.
A folytatásban aztán Mauri és Aquilani tesztelte ismét a szlovén kapust eredménytelenül. Ljubijankic játéka új színt hozott a hazaiak játékába, de a hajrá kezdetére elfáradt a Kek-csapat, s Motta gólja után már nem tudott érdemben reagálni.
Fél lábbal az Eb-n az olaszok, akik hat ponttal vezetik a csoportjukat, akárcsak Spanyolország.
Sárga lap: Cesar (81.), ill. Montolivo (54.), Motta (91.)
VÉGE A MÉRKŐZÉSNEK! SZLOVÉNIA-OLASZORSZÁG 0-1
93.: Cesar fejelt két méterrel a kapu fölé.
91.: Motta-sárga.
90.: Három perc.
87.: Csere: Montolivo helyett Marchisio
81.: Cesar-sárga.
75.: Csere: Birsa helyett Ilicic.
72.: GÓÓÓÓL!!!!!! THIAGO MOTTA!!!!! Balzarettivel kényszerítőzött, majd 17 méterről kilőtte a bal alsó sarkot. 0-1
70.: Csere: Brecko helyett Andjelkovic.
63.: Csere: Mauri helyett Nocerino.
55.: Rögtön be is mutatkozott Ljubijankic, 14 méterről, éles szögből bombázott volna a léc alá, Buffon vetődve kapott bele, kapufa!
55.: Csere: Dedic helyett Ljubijankic.
54.: Montolivo-sárga.
53.: Cassano távoli lövése jött ki a szlovén kapusról, Aquilani ismételt, ezt föléspárgázta Handanovic.
52.: Mauri 17 méteres, jobb alsóba tartó lövését szedte ki Handanovic.
46.: Folytatááás!!! Csere nincs.
45+1.: Vége a félidőnek! Közelebb a vezető találathoz az olaszok, különösen Pazzini, akit a kapufa fosztott meg a góltól.
45.: Egy perc.
38.: Pazzini robbant be Cassano újabb, bal oldali beívelésére, de nem tudta a hosszú alsóba perdíteni, alig érte el.
36.: Maggio szerelte méterekről becsúszva a kapura törő Novakovicot, óriási mentés!
35.: Bal oldali beadás után Cassano elé pattant a labda, de nem tudta begyötörni, közelről Handanovicba lőtt.
34.: Pazzini nagyon aktív, de Breckónak sikerült felszabdítania előle.
27.: Montolivo esett nagyot a 16-oson belül, a bíró szerint nem volt lerántás.
25.: Koren gyönyörű, húszméteres bombájára kellett repülnie Buffonnak, elérte.
23.: Pazzini-kapufa. Az ötösfeles sarkáról estében csavart a bal kapufa és a léc találkozására az Inter csatára.
17.: Pazzini halászott volna labdát Cassano bejátszása után, szöglet belőle. Aztán Aquilano bombázott, de már lesállás után.
11.: Balzaretti mentett nagyot, szöglet.
7.: Montolivo 18 méteres, jobblábas suhintását kellett oldalra tolnia Handanovicnak.
5.: Novakovics a földön, Maggio és Chiellini fogta szendvicsbe. Érdekesség, hogy három Palermo-légiós is a hazaiak padján: Andjelkovic, Bacinovic és Ilicic.
LUXEMBURG-FRANCIAORSZÁG 0-2 (0-1)
Luxembourg, Josy Barthel, vezette: Tom Harald Hagen (norvég).

LUXEMBURG: Joubert - Schnell, Blaise, Hoffmann, Mutsch - Laterza (Martino, 55.), Payal, Gerson (Alves, 71.), Bettmer, Leweck (Plein, 90.) - Joachim. Szövetségi kapitány: Luc Holtz.
Cserepad: Kettenmeyer, Plein, Alves, Bukvic, Martino, Oberweis, Collette.

FRANCIAORSZÁG: Lloris - Sagna, Rami, Mexès, Evra - M'Vila, Gourcuff - Ribéry, Nasri, Malouda - Benzema. Szövetségi kapitány: Laurent Blanc.
Cserepad: Mandanda, Sakho, Réveiilere, A. Diarra, Ménez, Rémy, Gameiro.
Gólszerző: Mexes (28.), Gourcuff (72.)
Sárga lap: Mutsch (83.)
Nem csillogott-villogott ez a francia csapat, de győzött sorozatban hatodik meccsén is, ahol a futballjáról egyáltalán nem híres Luxemburg volt az ellenfél barátságos hangulatú meccsen. A két renitens, Ribéry és Evra visszatérését szórványos füttyszó köszöntötte, ugyanezt a gallok első félórában mutatott játéka is megérdemelte volna. A 28. percben aztán a semmiből gólt szerzett Mexes, ami megnyugtatta a vendégeket, de annyira már nem, hogy be is lőjjék a helyzeteiket.
Ez csak Gourdcuffnek sikerült bő negyedórával a vége előtt, Ribéry előkészítése kellett szép kapásgóljához. Négy pont a franciák fórja, de ha Fehéroroszország nyer szombaton, nagy meccs következhet a csoportelsőségért.
92.: Vége a mérkőzésnek! LUXEMBURG-FRANCIAORSZÁG 0-2
90.: Kettő perc.
83.: Mutsch-sárga.
78.: Malouda lövése vágódott kapu mellé Benzemáról.
72.: GÓÓÓÓL!!!!! GOURCUFF!!!! Ribéry centerezése jött ki Hoffmannról, Gourcuff jobb lábbal, kapásból vágta a kapu jobb oldalába. 0-2
68.: Malouda szöglete, Rami felhőfejese, Joubert kezében a labda.
57.: MEGSÉRÜLT NASRI! Tudja folytatni.
46.: Folytatááás!!
45+1.: Vége a félidőnek! Egykapuznak a franciák, de csak rögzített szituációból, Mexes-fejesből voltak képesek betalálni Joubert kapujába. Maloudának, Sagnának és Benzemának is volt egy-egy nagy helyzete a gól után, a hajrában.
28.: GÓÓÓÓÓL!!!! Bal oldali szabadrúgás Mexes fejét találta meg, aki 11 méterrel, gyönyörűen stukkolt a kapu jobb oldalába. 0-1
SPANYOLORSZÁG-CSEHORSZÁG 2-1 (0-1)
Granada, Estadio Nuevo Los Cármenes, vezette: Kassai Viktor.

SPANYOLORSZÁG: Casillas - Arbeloa, Ramos, Piqué, Capdevila (Cazorla, 58.) - Busquets, Xavi, Xabi Alonso (Torres, 46.) - Navas (Marchena, 87.), Villa, Iniesta. Szövetségi kapitány: Vicente Del Bosque.
Cserepad: Reina, Iraola, Marchena, Cazorla, Llorente, Silva, Torres

CSEHORSZÁG: Cech - Pospech, Sivok, Hubník, M. Kadlec - Rezek (Necid, 85.), Hübschmann - Rosicky, Plasil, Pudil (Hlousek, 78.) - Baros. Szövetségi kapitány: Michal Bilek.
Cserepad: Lastuvka, Kusnir, Rajnoch, Morávek, Hlousek, Necid, Polák.
Gólszerző: Villa (68., 72. - 11-esből), ill. Plasil (29.)
Sárga lap: Xabi Alonso (38.), Arbeloa (84.), ill. Pospech (48.), Rezek (60.)
Nem cáfolta meg magát a világbajnok, amely a vébé után ismét bizonyította, képes nehéz helyzetből talpraállni, s ha minimális különbséggel is, de behúzni a meccset egyik legkellemetlenebb Eb-csoportbeli riválisa ellen. Az első félidőben úgy tűnt, semmi sem jön össze a Del Bosque-csapatnak, a cseheknek viszont beakadt egyetlen kapuralövése (mint később kiderült 92 perc alatt), Plasil szerzett kapufás gólt.
Egy óra elteltével fokozták a nyomást a hispánok, futószalagon gyártották a helyzeteket, s a lelkes granadai közönség végül kiszurkolta a gólt, az ötödik kísérlet bement. Villa játszotta magát tisztára két védővel a nyakán, s ügyesen elgurított Cech mellett a 16-os vonalán átérve. Ezzel már ő volt minden idők gólrekordere az armadában. Négy perc múlva vált teljessé a spanyolok öröme, Rezek szabálytalankodott a meccs talán legjobbjával, Iniestával szemben, a jogos büntetőt Villa értékesítette, megszerezve 46. góját címeres mezben, s megfordítva a meccset a világbajnoknak Xavi 100. válogatottsága alkalmával.
92.: Vége a mérkőzésnek! SPANYOLORSZÁG-CSEHORSZÁG 2-1
91.: Torres közeli lövését védte klubtársa, Cech.
90.: Passzok: Iniesta: 83/91, Xavi 107/112, Spanyolország: 645/700, Csehország 99/144.
87.: Csere: Navas helyett Marchena.
85.: Csere: Rezek helyett Necid.
84.: Arbeloának ad sárga lapot Kassai.
78.: Csere: Pudil helyett Hlousek.
75.: Torres lövése szállt el a kapu fölött.
72.: GÓÓÓÓÓL!!!! VILLA!!! Magabiztosan a kapu jobb oldalába helyezett. 2-1
71.: Tizenegyes a spanyoloknak. Rezek borította fel Iniestát.
68.: GÓÓÓÓÓL!!! VILLA!!! Xavi játszott be Villának, aki egy lövőcsel után, 15 méterről okosan elgurított Cech mellett a bal alsóba. 1-1
63.: Piqué emelt kapura, Cech paskolta a léc fölé.
62.: Körelövöldözik a kaput a spanyolok, Iniesta vállalkozott ezúttal húsz méterről, kissé jobbról, elszállt a hosszú felső előtt, a biztonság kedvéért azért vetődött Cech. Nagy nyomás alatt a csehek.
61.: Villa lapos gurítása suhant el centikkel a bal kapufa mellett, Cech szemmel kísérte, érezte, hogy nem lesz baj belőle.
60.: Ramos csukafejese a hosszú oldalon, mellééééé!!!!
60.: Rezek-sárga.
58.: Cazorla első érintésből gólt szerezhetett volna, 14 méterről csavart szöglet után Cech kezébe.
58.: Csere: Capdevila helyett Cazorla.
54.: Torres harmatos lövését fogta Cech.
48.: Pospech-sárga.
46.: Folytatááás!!! Csere: Xabi helyett Torres.
45.: Félidő. A spanyolok irányítanak, de a csehek egyetlen kapuralövése célt talált, ettől szép a futball.
44.: Passzok: Xavi: 53/56, Iniesta 51/57.
43.: Arbeloa tekert be jobbról, Villa fejelt kapura, ismét Cech volt a végállomás.
42.: Piqué fejelt mellé szögletből.
38.: Xabi Alonso kapott sárga lapot reklamálásért.
36.: Torres már melegít.
29.: GÓÓÓÓL!!!!! PLASIL!!! 18 méterről lőhetett, elsuhant Casillas mellett, és a bal kapufáról a hálóba vágódott a lapos lövés. 0-1
26.: Villa kapáslövése tíz méterről, középre ment, Cech kiütötte!
20.: Xavi első harminc passzából 28 jutott el a csapattárshoz.
13.: Xavi bombázott fölé egy 27 méteres szabadrúgást.
3.: Navas felívelését Capdevila bólintotta a bal kapufa mellé kecsegtető helyzetből.
2.: Iniesta lőtte be a kapu elé, Cech csak Xabiig tisztázott, de blokkolták a Real-középpályás lövését.

Ausztria-Belgium 0-2 (Witsel 6., 50.)
Szerbia-Észak-Írország 2-1 (Pantelics 65., Tosics 74., ill. Baird 40.)
Magyarország-Hollandia 0-4 (Van der Vaart 8., Afellay 45., Kuyt 54., Van Persie 62.)