Vereséggel felérő Fradi-döntetlen

Szerző: shLétrehozva: 2011. július 24. 19:56
A Ferencváros csak 1-1-es döntetlent játszott a kilenc emberre olvadt Diósgyőr ellen a labdarúgó NB I 2. fordulójában, holott már a negyedik percben megszerezte a vezetést Lisztes Krisztián és Liban Abdi remek összjátékából. José Luque 35 méterről vágta be az egyenlítést érő találatot. A bíró nem állt a helyzet magaslatán.

LABDARÚGÓ NB I, 2. FORDULÓ:
FERENCVÁROS-DIÓSGYŐR 1-1 (1-0)
Budapest, Albert-stadion, vezette: Álvaro García (chilei).
FERENCVÁROS: Ranilovic – Fülöp, Grúz, Otten, Balog – Maróti (Józsi, 69.) – Andrezinho (Somália, 75.), Lisztes (Tóth B., 57.), Junior – Oláh, Abdi. Vezetőedző: Prukner László.
Cserék: Jova - kapus, Sváb, Józsi, F. Félix, Tóth B., Csizmadia, Somália.
DIÓSGYŐR: Rados - Vadász, Budovinszky, Gal, Gohér – Gallardo, Abdouraman, Lippai, Luque (Dobos, 90.) – Menuogong (Carreno, 59.), Seydi (Pál, 59.). Vezetőedző: Benczés Miklós.
Cserék: Farkas B – kapus, Dobos A., Pál Sz., Eperjesi, Carreno, Takács, Bogáti.
Gólszerző: Abdi (4.), ill. Luque (68.)
Sárga lap: Andrezinho (66.), Grúz (67.), ill. Abdouraman (28.), Gallardo (34.), Menougong (58.)
Piros lap: Gallardo (38.), Pál (84.)
TOVÁBBI MÉRKŐZÉSRK
Kecskemét-Kaposvár 4-0 (Foxi 10., 14., Szavics 31. - 11-esből, Gyurcsó 52.)

Videoton-Paks 4-0 (Vasziljevics 4., 68., Alves 38., Nikolics 87.)
SZOMBATON:
Győr-Újpest 1-0
(Pilibaitis 53.)

Vasas-Pécs 1-2
(Gáspár 51., ill. Horváth Zs. 49., Nagy O. 71.)

Pápa-Siófok 2-0
(Maric 47., 75.)

Haladás-Honvéd 2-4
(Tóth P., 24., Kenesei 51. - 11-esből, ill. Danilo 16., 35., mindkettőt - 11-esből, Novák 64., Lovric 71.)

16. Zalaegerszeg 2 0 0 2 1-6 0

A Ferencvárost valóságos sokként érte csütörtökön az Európa-liga-kiesés, hiszen a 87. percig továbbjutásra állt Aalesundban, amit a 119. percben bukott el végérvényesen.

A csalódást keltő eredmény és a hosszú utazás láthatóan sokat kivett a csapatból, és részben ennek tudható be, hogy a kilenc emberre fogyatkozott Diósgyőrt sem tudta két vállra fektetni.

Pedig minden jól indult, hiszen már a 4. percben megszerezte a vezetést, köszönhetően jórészt Lisztes Krisztiánnak: a kezdőcsapatban helyet kapott játékmester zseniális labdával szolgálta ki Liban Abdit, aki okosan a kapuba gurított.

Az FTC hívei az első félidő végén ismét felpattantak a helyükről, mert bár Mahamadou Abdouraman még megúszta a kiállítást, Francisco Gallardónak már nem kegyelmezett a chilei játékvezető.

Álvaro García amúgy sem hibátlan ítéleteiről marad emlékezetes erről a találkozóról, sokkal inkább arról, hogy fújt, amikor nem kellett volna, a csúnya szabálytalanságok jó része fölött viszont szemet hunyt.

Pál Szabolcsot ettől függetlenül jogosan küldte le a pályáról, és bár néhány perce maradt volna a Fradinak, hogy éljen a ziccerrel, csak helyzetig jutott.

A Diósgyőr a Zalaegerszeg elleni biztos győzelem után is sikerként könyvelheti el a mostani meccset, az FTC első diadala ellenben továbbra is várat magára.

ONLINE KÖZVETÍTÉS:
90+2.: VÉGE A MECCSNEK. Döntetlen lett, aminek a Diósgyőr a győztese.
90+1.: Oláh kapura fordult, de fölé.
90.: Két perc a hosszabbítás.
90.: Luque le, Dobos be.
89.: Józsi lövése kijött Radosról, de a kipattanó a vendégeké.
88.: Somália kapura fordult, de nem találta el a jobb alsót.
86.: Junior 30 méterről a bal felsőt vette célba, Rados kitolta.
84.: Pál rácsúszott Juniorra, azonnal piros lap.
82.: Oláh 24 méterről alig lőtt a jobb sarok mellé.
80.: Prukner László ingjét is megviselte az eső.

75.: Andrezinhót Somália váltja.
73.: Abdi 18 méteres lövésében nem volt erő.
71.: Tóth 20 méterről a jobb sarok fölé csavart szabadrúgásból.
69.: Maróti le, Józsi be.
68.: EGYENLÍTETT A DIÓSGYŐR, 1-1!!!!!
Luque 35 méterről, szemben a kapuval csavart a bal sarokba. Ranilovic későn vetődött, nem ért oda.
67.: Egy percen belül a második Fradi-sárga, Grúz kapta.
66.: Sárga lap Andrezinhónak.
64.: Tóth célozta meg a jobb sarkot 25 méterről, Rados kiütötte a labdát.
63.: Tíz emberrel is nyom a Diósgyőr, az FTC beszorult a saját kapuja elé.
61.: Egy előreívelt labda magas volt Abdouramannak, pedig nagyon egyedül maradt.
59.: Menougong és Seydi le, Carreno és Pál be.
58.: Menougong rántotta le Balogot, sárga lap.
57.: A gólpasszt adó Lisztes elhagyja a pályát, Tóth Bence áll be.
53.: Junior távoli lövésénél komoly baj volt az irányzékkal, de a nézők megtapsolják a vállalkozókedvet.
50.: Újra rákezdett az eső, még beleszólhat a meccs alakulásába.
46.: FOLYTATÓDOTT A MECCS.
-------------
45+1.: VÉGE A FÉLIDŐNEK.
45.: Egy perc a ráadás.
43.: Oláh 15 méterről emelt kapu fölé.
43.: Hihetetlenül sok a szabálytalanság, a durváskodásban a vendégek járnak az élen.
40.: Lisztes 25-ről rátűzte, nem talált kaput.
38.: Gallardo felrúgta Ottent, második sárga lap, kiállítás.
35.: Egy szép szóló végén Andrezinho lőtt kapu mellé.
34.: Gallardo beleütött a labdába, sárga lap.
31.: Luque szabadrúgását csak bokszolni tudta Ranilovic. Szitált a levegőben a labda, nem lehetett fogni.
30.: Abdouraman csúszott rá nyújtott lábbal Juniorra. Önmagában pirosat ért volna, de sárgát sem kapott. Pedig akkor is mehetett volna zuhanyozni.
28.: Abdouraman utolsó emberként buktatta Oláht, megúszta. Csak sárga lap.
26.: Seydi igyekezett átjátszani a teljes Fradi-védelmet, de félúton elakadt.
23.: Junior ugratta ki remekül Andrezinhót, emelése azonban nem talált kaput.
22.: Lippai bal oldali szabadrúgása mindenki feje fölött elszállt.
19.: Balog nem tudta átvenni a labdát, bedobással jönnek a vendégek. A rengeteg pontatlanságot könyveljük el az égi áldás rovására.
17.: Gólszerzési lehetőségből eddig csak egy adódott, abból mindjárt gól született. Hibátlan helyzetkihasználás.
14.: Jó iramú meccs, a semleges szurkolók is jól szórakoznak.
10.: A szurkolók most először eresztették ki a hangjukat, hallgatásukkal a huligánokat büntető törvénymódosítás ellen tiltakoztak.
10.: Luque bal oldali szabadrúgásában volt erő, de senkinek sem volt jó.
8.: Andrezinho felszabadítása egy biztonságit talált fejbe. Háttal állt a pályának, a nézőket figyelte, ahogy az a szerződésében foglaltatik.
6.: Otten igazi karmesterként dirigál, hatalmas húzás volt megvenni őt az NEC Nijmegentől.
4.: GÓÓÓÓL, VEZET A FRADI!!!!!
Lisztes nagyszerűen ugratta ki Abdit, aki 8 méterről, balról kilőtte a hosszú alsó sarkot. Mintaszerű gól, már a meccs legelején.
3.: Feltűnően csúszós a talaj, nem lesz könnyű talpon maradni rajta.
1.: A DIÓSGYŐR KEZDTE A MECCSET. Jó szórakozást mindenkinek!
---------------
18:05. A ferencvárosi B-közép szokás szerint megtelt, presztízsmeccs lesz ez a Diósgyőrrel.

18:03. A közelmúltban elhunyt kiváló játékosra és edzőre, Bicskei Bertalanra emlékeznek az Albert-stadionban.
17:50. Köszöntjük kedves Olvasóinkat, perceken belül kezdődik az FTC-Diósgyőr NB I-es bajnoki.
Lisztes Krisztián először szerepel a Fradi kezdőcsapatában az idényben, és próbál életet lehelni a csapatba az Európa-liga-kiesés után. A Fradi a 87. percig továbbjutásra állt Aalesundban, a végzetes gólt a 119. percben kapta.