Vb-selejtezők: kiütötték a szerbek Bécsben az osztrákokat

Szerző: shLétrehozva: 2008. október 15. 22:50
A szerb labdarúgó-válogatott Bécsben kétgólos győzelmet aratott a házigazda osztrák csapat ellen a vb-selejtező európai zónájának hetedik csoportjában.

A mérkőzés az első félidő közepén kilenc perc alatt eldőlt: a vendégek ezen rövid idő alatt háromgólos előnyre tettek szert, a házigazdák a hajrában csak a becsületgólt tudták összehozni.

Nem sikerült túl jól az osztrákok számára ez a válogatottas hét, szombaton Feröer-szigeteken játszottak 1-1-es döntetlent.

A csoport másik szerdai összecsapásán Litvánia Kaunasban minimális különbséggel (1-0) verte Feröer-szigeteket.

Győzelmükkel a szerbek jelen pillanatban az élen állnak, de a második helyezett litvánoknak ugyancsak kilenc pontjuk van. A szerbek mellett szól, hogy riválisukat a hétvégén 3-0-ra verték, ráadásul gólkülönbségük plusz hat, míg a litvánoknak plusz három.

A franciák és a románok három, az osztrákok négy meccsen gyűjtöttek négy-négy pontot, Feröer-szigetek erejéből eddig egy döntetlenre futotta.

VB-SELEJTEZŐ, EURÓPAI ZÓNA, 7. CSOPORT:
Ausztria – Szerbia 1-3 (0-3)
Gólszerzők: Janko (80.), ill. Kraszics (15.), Jovanovics (18.), Obradovics (24.)
Litvánia – Feröer-szigetek 1-0 (1-0)
Gólszerzők: Danilevicius (22.)