„A két holland edző közül a mi mesterünk stratégiája érvényesült, ő bizonyult a jobbnak” – emelte ki Guus Hiddink érdemeit a mérkőzés hőse, a gólt és gólpasszt jegyző Arsavin.
„Nem kisebb tettet hajtottak végre a srácok, minthogy taktikailag és pszichikailag is a hollandok fölé nőttek. Nem szeretnék nagy szavakat mondani, de ez egy csoda, ez egyszerűen fantasztikus – vette át a szót az őrdöngős cselgéptől a szbornaját dirigáló Hiddink. – Senki sem lepődött volna meg azon, ha lelkileg megvisel minket a hollandok váratlan egyenlítése. De erről szó sem lehetett, hiszen addig sulykoltam a játékosaimba, míg fel nem fogták, hogy fizikálisan és technikailag is jobbak vagyunk az ellenfelünknél.”
A két németalföldi szaktekintély különmeccsét tehát Guus Hiddink nyerte, aki korábban 1998-ban a holland, 2002-ben pedig a dél-korai válogatottal lett világbajnoki negyedik, 2006-ban pedig harminckét év után vb-szerepléshez segítette az ausztrálokat, akikkel ráadásul a németországi csúcseseményen a csoportkört is túlélte. 2008-ban az oroszokkal tenne csodát, látványos támadófutballt játszó csapatát pedig Marco van Basten, az oranje szakvezetője is elismeri.
„Fel sem merült, hogy efféle gondjaink lesznek, de sajnos nem voltunk ott fejben. Szinte semmi sem köszönt vissza a pályán abból, amit előzetesen megbeszéltünk a játékosokkal” – szögezte le érthetően csalódottan a vesztes hadvezér. – Igazi csapatként működött együtt az orosz válogatott, remekül futballoztak. Nemcsak ezen az estén, a nyitómeccsüket leszámítva az egész tornán. Kiváló támadók és nem kevésbé remek védők vannak a keretükben, nem lennék cseppet sem meglepve, ha megnyernék az Európa-bajnokságot.”
Az eddig lejátszott három negyeddöntőben tehát borult a papírforma, az A és a B után a C jelű kvartett győztese is elvérzett, Portugáliához és Horvátországhoz hasonlóan Hollandia is idejekorán búcsúzott. Vasárnap Spanyolország mentheti meg a csoportgyőztesek becsületét, feltéve, ha legyőzi a regnáló világbajnok olaszokat.