Valencia-előny a madridi visszavágóra

Szerző: shLétrehozva: 2008. augusztus 18. 00:00
A Király Kupa győztese, a Valencia 3-2-es előnyt szerzett a spanyol labdarúgó Szuperkupáért rendezett párharc első mérkőzésén a bajnok Real Madrid ellen a Mestalla stadionban. A hazaiaknál Juan Mata, David Villa és Vicente volt eredményes, a fővárosiaknál Ruud van Nistelrooy duplázott. A visszavágót egy hét múlva rendezik Madridban, a Bernabeu-stadionban.

LABDARÚGÁS, SPANYOL SZUPERKUPA, ELSŐ MÉRKŐZÉS:
VALENCIA CF – REAL MADRID CF 3-2 (0-1)
Valencia, Mestalla, vezette: Luis Medina Cantalejo.
VALENCIA: Hildebrand – Miguel, Albiol, Alexis, Moretti – Joaquin (Pablo Hernandez, 65.), Baraja (Manuel Fernandes, 76.), Albelda, Mata (Vicente, 71.) – Silva, Villa.
REAL MARDID: Casillas – Salgado (Sergio Ramos, 64.), Javi Garcia, Heinze, Miguel Torres – Diarra, De la Red, Van der Vaart – Raúl (Guti, 75.), Van Nistelrooy, Robinho (Robben, 64.).
Gólszerzők: Mata (56.), Villa (59.), Vicente (81.), ill. Van Nistelrooy (14., 68.)
Sárga lap: Silva (23.), Albelda (42.), Javi Garcia (51.)

A mérkőzés elején inkább a Valenciának voltak lehetőségei. A 6. percben David Villa lapos lövésénél Iker Casillasnak minden tudására szükség volt ahhoz, hogy megmentse csapatát a góltól.

Az első nagy Real Madrid-helyzetre a 11. percig kellett várni, amikor Van der Vaart emelt a kapu elé, Van Nistelrooy viszont nagyot ugorva fölé fejelt.

A 14. percben azonban már nem hibázott a holland csatár, pedig nem is volt gólhelyzetben. De la Red től kapta a labdát a 16-os jobb oldalán, megtolta, majd jobbal, éles szögből a hosszú, jobb alsó sarokba lőtt. Hildebrandnak ezt védenie kellett volna (0-1).

A játékrész közepén kissé unalmassá vált a játék, cssak helyzetecskéket láthattunk. A szünet előtti hajrábaan majdnem egyenlített a Valencia, de Silváról a felső lécre, onnan pedig kifelé pattant a labda. Nem volt kidolgozott helyzet, hiszen Michel Salgado rossz becsúszása előzte meg, de igen könnyen gól születhetet volna.

A szünet után tíz percig nem történt sok minden, de aztán röpke három perc alatt fodult kocka, az 59. percben már a hazaiaknál volt az előny. Miközben a kékmezes madridiak csak szédelegtek a Mestalla gyepén, addig előbb Mata egyenlített (1-1), majd az előkészítésben jeleskedett, és David Villa fejelt Casillas kapujába (2-1). Mindkét találat szélen vezetett akcióból született.

Bernd Schuster, a bajnokcsapat edzője megelégelte, amit látott, és gyorsan kettős cserét hajtott végre: Michel Salgado helyett Sergio Ramost, Robinho helyett pedig Arjen Robbent hozta be.

Alig telt el egy kis idő, és Robben máris meghálálta a bizalmat; van Nistelrooy az beadása után egyenlített (2-2).

Elkapta a ritmust a királyi gárda, de a Király Kupa győztese átvészelte a nehéz időszakot, majd jöttek az ellencsapások.

Egy ideig csak helyzetek, aztán a 81. percben a gól is, amelyet Silva és Vicente hozott össze a madridi védők asszisztálásával. A gólt Vicente szerezte közvetlen közelről (3-2).

Ez maradt a végeredmény, ami azt jelenti, hogy a Real Madrid a vereség ellenére sem várja rossz pozícióból a visszavágót.