Újabb Dzsudzsák-gól Hollandiában

Szerző: shLétrehozva: 2010. február 28. 17:00
Dzsudzsák Balázs már a hatodik percben eredményes volt tizenegyesből a Waalwijk ellen, a PSV 5-1-re nyert a kiscsapat ellen az Eredivisie 25. fordulójában. Fehér Csaba szintén betalált a döntetlent játszó NAC Breda színeiben.

Dzsudzsák hétközi Hamburg elleni kiállítása ellenére maximálisan megbízik benne Fred Rutten vezetőedző, amit mi sem bizonyít jobban, minthogy a középpályás végezte el és értékesítette a PSV javára a hatodik percben megítélt büntetőt.

A tizenegyest megelőzően Danny Koevermansszal szemben szabálytalankodtak a vendégek, akik végül 5-1-es vereséggel távoztak a Philips-stadionból.

A profi pályafutása során első tizenegyesgólját szerzett Dzsudzsákot a félidőben egy rúgás nyomán le kell cserélni.

Nem ez volt az egyetlen magyar gól a játéknapon Hollandiában, Fehér Csaba találata azonban nem az utolsó volt a meccsen, így a NAC Breda csupán 2-2-re végzett Rotterdamban a Sparta vendégeként.

A Babos Gáborral felálló Nijmegen a Twente otthonában kapott ki, az Ajax kiütötte az Utrechtet.

EREDIVISIE, 25. FORDULÓ:
PSV Eindhoven-RKC Waalwijk 5-1 (Dzsudzsák 6. - 11-esből, Afellay 19., Koevermans 22., 68., Amrabat 40., ill. Ben Schop 63.)
Sparta Rotterdam-NAC Breda 2-2 (Koembers 44., Poepori 90., ill. Amoah 18., Fehér Cs. 48.)
Ajax-Utrecht 4-0 (Suárez 43., 68., Van der Wiel 66., Rommedahl 88.)
Groningen-Feyenoord 2-3 (Matavz 83., Granqvist 88., ill. Bahia 57., Tomasson 80., Vlaar 90.)
Twente-Nijmegen 2-1 (De Jong 13., L. González 85., ill. Vleminckx 67.)