Suárez-mesterhármas, megúszta a United

Szerző: SHLétrehozva: 2013. október 26. 17:56
Liverpoolban nem okozott meglepetést, hogy megint a Luis Suárez - Daniel Sturridge támadótengely szállította a győzelmet a hazaiaknak, az uruguayi csatár pedig elképesztő gólokkal mesterhármast szerzett. A Manchester United hazai sikere sokáig kérdéses volt, mert a teljesen egyenrangú Stoke City kétszer is vezetést szerzett az Old Traffordon, de Wayne Rooney és Javier 'Chicharito' Hernández a hajrában két perc alatt két fejessel beállította a 3-2-es végeredményt. Kis szerencsével, de ott is megvan a három pont.

ANGOL LABDARÚGÓ-BAJNOKSÁG, 2013/2014

9. FORDULÓ:

LIVERPOOL FC - WEST BROMWICH ALBION 4-1 (2-0)
Liverpool, Anfield Road, V.: Jonathan Moss
LIVERPOOL FC: Mignolet - K. Touré, Skrtel, Sakho - Johnson (Kelly 62.), Lucas, Gerrard (csk), Cissokho - Henderson - Sturridge, Suárez (Alberto 89.) Menedzser: Brendan Rodgers
Cserék: Jones (kapus), Kelly, Agger, Allen, Sterling, Moses, Alberto
WEST BROMWICH ALBION: Myhill - Jones, McAuley, Olsson (csk), Ridgewell - Yacob (Brunt 69.), Mulumbu - Amalfitano (Morrison 45.), Anelka (Long 69.), Sessegnon - Anichebe Menedzser: Steve Clarke
Cserék: Daniels (kapus), Long, Brunt, Morrison, Lugano, Vydra, Berahino
Gólszerző: Suárez (12., 17., 55.), Sturridge (77.), ill. Morrison (66.-11-esből)
Sárga lap: Yacob (54.), Olsson (72.)

MANCHESTER UNITED - STOKE CITY 3-2 (1-2)
Manchester, Old Trafford, V.: Lee Mason
MANCHESTER UNITED: De Gea - Smalling (Valencia 76.), Jones, Evans, Evra (csk) - Nani (Januzaj 58.), Carrick, Cleverley (Hernández 68.), Kagava - Rooney, van Persie Menedzser: David Moyes
Cserék: Lindegaard (kapus), Rafael, Fellaini, Januzaj, Young, Valencia, Hernández
STOKE CITY: Begovic - Cameron, Shawcross (csk), Huth, Pieters - Palacios (Whelan 70.), N'Zonzi - Arnautovic (Wilson 49.), Ireland, Walters - Crouch Menedzser: Mark Hughes
Cserék: Sörensen (kapus), Whelan, Jones, Wilson, Adam, Assaidi, Wilkinson
Gólszerző: van Persie (43.), Rooney (78.), Hernández (80.), ill. Crouch (4.), Arnautovic (45.)
Sárga lap: Hernández (69.), ill. Shawcross (46.), Ireland (62.), Palacios (65.), Huth (83.)

A többi meccs végeredménye:
Aston Villa - Everton 0-2 (Lukaku 69., Osman 81.)
Norwich City - Cardiff City 0-0

ONLINE KÖZVETÍTÉS

Vége a mérkőzéseknek.

89. perc MUTD-STO. Kicsit necces megoldást választott Wayne Rooney, aki egy vendégtámadás végén a kapu előtti tumultusban hazafejel David De Geának. A spanyol megfogja, de Jonathan Walter ledózerolja, Peter Crouch pedig bevágja a labdát. Természetesen nem gól, szabadrúgás kifelé.

80. perc MUTD-STO. GÓÓÓÓÓÓÓÓL! Fordít a Manchester United! Patrice Evra bal oldali beívelését a kapu előtt pár méterről, a védőjétől elszakadő Javier Hernández bólintja be a gólvonalhoz ragadt Asmir Begovic hálójába. 3-2

78. perc MUTD-STO. GÓÓÓÓÓÓÓÓL! Kiegyenlít a Manchester United, Wayne Rooney fejese átszáll a vetődő Asmir Begovic felett. 2-2

77. perc LIV-WBA. GÓÓÓÓÓÓÓÓL! Növeli az előnyét a Liverpool Daniel Sturridge góljával, aki 20 méterről gyönyörű mozdulattal emel át a kapus felett. 4-1

69. perc LIV-WBA. Kettőscsere a West Bromnál, Claudio Yacob és Nicolas Anelka mennek le, a helyükre Chris Brunt és Shane Long érkeznek.

68. perc MUTD-STO. Támadócserére szénja el magát David Moyes. Tom Cleverley helyére Javier 'Chicharito' Hernándezt küldi be.

66. perc LIV-WBA GÓÓÓÓÓÓÓÓL! Szépít a vendégcsapat. Tizenegyeshez jut a West Bromwich Albion, a labda mögé James Morrison áll, aki nem is hibázik. 3-1

62. perc LIV-WBA. Brendan Rodgers lehozza Glen Johnsont, a helyére Martin Kellyt küldi.

58. perc MUTD-STO. Cserél David Moyes, Nani helyére Adnan Januzaj áll be.

55. perc LIV-WBA. GÓÓÓÓÓÓÓÓÓL! Mesterhármas, Luis Suárez megszerzi a harmadik találatát. Steven Gerrard szabadrúgását csúsztatja fejjel a kapuba. 3-0

49. perc MUTD-STO. Marko Arnautovicot kell lecserélni vádlisérülés miatt, a helyére Marc Wilson érkezik.

47. perc MUTD-STO. A meccs első sárga lapját Ryan Shawcross kapja.

46. perc Elkezdődött a második félidő.

Vége az első félidőnek. Szünet.

A másik két meccs állása:
Aston Villa - Everton 0-0

45. perc MUTD-STO. GÓÓÓÓÓÓÓL! Megint vezet a Stoke City! Marko Atnautovic végez el szabadrúgást 24 méterről, szépen csavar el a sorfal felett, és a labda bődületes erővel csapódik a felső léc alá. David De Gea még beleér. 1-2

43. perc MUTD-STO. GÓÓÓÓÓÓÓÓL! Kiegyenlít a Manchester United. Nani ível át a kapu előtt, Wayne Rooney fejesét vetődve üti ki Asmir Begovic, de pont Robin van Persie elé, aki kapásból bevágja a kapu közepébe. 1-1

40. perc MUTD-STO. Nanit terítik le középen, a labdával már meg is indul Erik Pieters, de középre adását Jonny Evans kivágja Peter Crouch elől. Marko Arnautovic ismétel, fölé.

32. perc MUTD-STO. Megint David De Gea! Egy jobb oldali beadást Marko Arnautovic piszkál kapura, a spanyol azonban véd. Az ellentámadás végén Wayne Rooney lövését üti fölé Asmir Begovic.

28. perc MUTD-STO. Nani távoli lövése nem sokkal kerüli el a vendégkaput.

26. perc MUTD-STO. Óriásit véd David De Gea! Jonathan Walters pár méterről kapura lő, a spanyol kapus hihetetlen reflexekkel kiüti. Az ismétlést Jonny Evans megakadályozza.

17. perc LIV-WBA. GÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓL! Növeli előnyét a Liverpool. Luis Suárez passzolja ki a labdát balra Aly Cissokhónak, aki visszaível, az urugayi csatár pedig a tizenhatos határáról bődületes erővel fejel a jobb felső sarokba. 2-0

16. perc MUTD-STO. Rákezdett a Manchester United is, nyomás alatt a vendégkapu. Tom Cleverley gyenge lövésére nem megy senki.

14. perc MUTD-STO. Akár kettővel is vezethetne a Stoke City, de Peter Crouch kapáslövése kimarad.

12. perc LIV-WBA. GÓÓÓÓÓÓÓÓÓL! Vezet a Liverpool! Luis Suárez gondol egyet, betör a tizenhatosra, kicselez két védőt, az egyiknek kötényt ad, majd kilövi laposan a hosszú alsót. 1-0

11. perc MUTD-STO. Nani beadását fogja meg Asmir Begovic. Ki se kell lépnie a kapujából.

10. perc LIV-WBA. Luis Suárez tűnik el a tizenhatoson belül, miután lehúzták a mezénél fogva, de az uruguayi is könnyen esett. Nincs büntető.

4. perc MUTD-STO. GÓÓÓÓÓÓÓÓÓL! Vezet a Stoke City! Peter Crouch estében kapura sodor egy bal oldali beadást, ezt David De Gea még bravúrral védi, de az ismétlés a földön ülő csatár lábáról mégis bepattan, mert Patrice Evra és Jonny Evans középen nem tud felszabadítani, a kapu előtt két méterre. 0-1

3. perc MUTD-STO. Nani próbálkozik 24 méterről, méterekkel fölé.

1. perc Elkezdődtek a mérkőzések.

15:30 A Manchester United - Stoke City és a Liverpool FC - West Bromwich Albion összecsapás mellett az Aston Villa - Everton, és a Norwich City - Cardiff City meccsek állásait is közöljük.

15:00 Köszöntjök Kedves Olvasóinkat! A 9. forduló első meccsén az Arsenal 2-0-ra győzni tudott a Crystal Palace otthonában.