Sérülten is hőssé vált Dzsudzsák Balázs

Szerző: shLétrehozva: 2009. február 27. 22:43
VIDEÓVAL! NÉZZE MEG DZSUDZSÁK GÓLJÁT IS! Bár a PSV meglepő, 3-2-es vereséget szenvedett Eindhovenben a Heerenveentől, Dzsudzsák Balázzsal maximálisan elégedettek lehettek a hazai szurkolók. A holland labdarúgó-bajnokság 25. fordulójának nyitómeccsén 59 percet kapott a meccs hevében megsérült magyar középpályás, aki pazar találattal és remekbeszabott passzokkal segítette csapatát.

HOLLAND LABDARÚGÓ-BAJNOKSÁG (EREDIVISIE), 25. FORDULÓ:
PSV EINDHOVEN - HEERENVEEN 2-3 (2-1)
Gólszerző: Dzsudzsák (27.), Simons (32.), ill. Paulo Henrique (15., 50.), Pranjic (91. - 11-esből)
Kiállítva: Culina (90.) - PSV Eindhoven

Negyedórányi semmittevést követően vált mozgalmassá a PSV-Heerenveen holland bajnoki összecsapás, ekkor az alig húsz esztendős brazil Paulo Henrique szerzett váratlanul vezetést a vendégeknek (0-1).

Amennyiben a tizenhatoson belüli kényszerítő után megszerzett találatot a szép kategóriába soroljuk, úgy Dzsudzsák Balázs bő tíz perccel később lőtt ballábas gólját bátran nevezhetjük csodaszépnek.

Nordin Amrabat cselezgetett a jobb oldalon, beívelésére a magyar válogatott középpályása egy vendégvédővel a nyakán érkezett, s mintegy hat méterről a bal alsóba belsőzött (1-1). Nem sokkal ezután Timmy Simons szemfülessége révén át is vette a vezetést a PSV.

DZSUDZSÁK (balra) EZZEL A LÖVÉSSEL EGYENLÍTETT

Dzsudzsák láthatóan élvezte a játékot, s olyan passzokkal szolgálta ki csapattársait, amelyek után csak csettinthettek a hazai drukkerek. Rossz hír, hogy már a szünetre bicegve ballagott le a futballista, akit az 59. percben le is kellett cserélni. Vastaps kísérte hazánk fiát a kispadig, többtízezren skandálták a nevét közönségkedvenccé vált honfitársunknak.

Ám ez volt az utolsó, eindhoveni részről örömre okot adó momentum: Paulo Henrique duplája miatt ekkor már 2-2 állt az eredményjelzőn, majd a második félidőt átalvó PSV a 91. percben 11-esből a kegyelemdöfést is megkapta. Jason Culinát kiállították, a büntetőt Danijel Pranjic a jobb alsóba vágta (2-3).

Tízéves nyeretlenségi szériának vetett ezzel véget a Heerenveen Eindhovenben, a kifütyült vendéglátók pedig elszenvedték idénybeli második vereségüket is a bajnokságban. 2008. október 25-én a Breda szegte kedvét a PSV-nek, amely amúgy péntek este helyet cserélt legyőzőjével és az ötödik helyre csúszott vissza.