Segunda Divisón: a feljutó-jelöltek elszalasztott lehetősége

Szerző: shLétrehozva: 2008. június 9. 12:27
Továbbra sincs döntés: a bajnok Numancia mellett melyik másik két csapat végez a dobogón a spanyol másodosztályú labdarúgó-bajnokságban (Segunda División), illetve juthat fel az élvonalba.

A két kiadó helyért már hetek óta tart a hármas versenyfutás. A Numancia fordulókkal ezelőtt biztosította helyét az első osztályban, míg a 40. fordulót követően már bajnoki címet is ünnepelhetett, miután matematikailag behozhatatlan előnyre tett szert riválisaival szemben.

Pedig nagyot léphetett volna előre bármelyik dobogóra és feljutásra hajtó együttes, de a tét rendkívül rányomta a bélyegét a teljesítményükre, ennek köszönhetően az eredményükre a 41. fordulóban.

A Málaga a kiesőjelölt Granada74 vendégeként játszott gólnélküli döntetlent – hasonló produkcióval rukkoltak elő egy héttel korábban hazai pályán a Cádiz ellen –, a Sporting Gijón a Castellón (1-0), a Real Sociedad az Alavés (3-2) vendégeként szenvedett vereséget minimális különbséggel.

Csak mellékesen jegyezzük fel: a Numancia sem vette túl komolyan a játéknapot, 1-0-s vereséget szenvedett az Eibar vendégeként.

A záró kört a Málaga várja a második helyen 69 ponttal, míg a harmadik helyen álló Sporting Gijónnak ugyancsak 69 pontja van. Azonban a negyedik Real Sociedad számára sincs minden vesztve: mindössze egy ponttal van lemaradva a két rivális mögött.

A 42., záró fordulóban a Real Sociead a Córdobát, a Málaga a Tenerifét, a Sporting az Eibart fogadja. Mindhárom ellenfelet a középmezőnyben találjuk, bár a córdobaiak még nem lehetnek teljesen nyugodtak a kiesést illetően. A kiesés elkerüléséért szintén nagy a tülekedés: három csapat áll 49 ponttal, kettő 48-cal, egy 47-tel és egy 45-tel. A hét érintett gárda közül három esik még ki a Poli Ejido mellett.