Schembri hármat, a Fradi ötöt lőtt Pápán

Szerző: shLétrehozva: 2010. november 20. 19:23
Nagyszerű teljesítményt nyújtva, magabiztos győzelmet aratott a Ferencváros Pápán a labdarúgó NB I 15. fordulójában. A fővárosiak a végig életveszélyesen játszó André Schembri mesterhármasával, Marek Heinz és Morales egy-egy találatával 5-0-ra gázolták el Véber György csapatát, ezzel felléptek a dobogóra. A Fradi máltai csatára a vasas után tehát másodjára szerzett egy meccsen három gólt. A hazaiak Bárányos Zsolt révén tizenegyest is rontottak.

LABDARÚGÓ NB I, 15. FORDULÓ:
PÁPA - FERENCVÁROS 0-5 (0-3)
Pápa, Perutz-stadion, 4800 néző, vezette: Iványi Zoltán.
PÁPA: Szűcs L. - Tóth G., Farkas, Supics, Németh M. - Gyömbér, Bárányos, Tóth N. (Palkó, 64.) - Abwo (Quintero, 55.), Marics (Jovánczai, 13.), Rebryk. Vezetőedző: Véber György.
(kispad: Takács T., Dlusztus, Jovánczai, Rajnay, Zulevs, Quintero, Palkó)
FERENCVÁROS: Haber - Balog, Csizmadia, Rodenbücher - Maróti - Rósa, Józsi, Andrezinho (Dragóner, 82.) - Schembri (Tóth B., 77.), Heinz, Miljkovics (Morales, 66.). Szakmai igazgató: Prukner László.
(kispad: Mester, Junior, Abdi, Dragóner, Tóth B., Morales, Kulcsár)
Gólszerző: Schembri (18., 27., 76.), Heinz (40.), Morales (74.)
Sárga lap: Németh (85.), ill. Andrezinho (6.), Rodenbücher (9.), Csizmadia (80.)
Eddigi eredmények: ZTE-Szolnok 2-1, Paks-MTK 1-1, Haladás-Debrecen 3-0, Kecskemét-Vasas 3-1, Kaposvár-Győr 3-0, Bp. Honvéd-Siófok 0-1.
Jön:  Videoton-Újpest (vasárnap 17.30 - ÉLŐ)
Esélyesként lépett pályára a Pápa, amely ebben a szezonban a Vasast, az Újpestet, a Kecskemétet és a Haladást is két vállra fektette saját stadionjában. Ez a teher azonban nem sokáig nyomta a hazaiak vállát, hiszen már a 18. percben hátrányba kerültek.
Schembri fiesztázott, alig kilenc perc múlva újra, a 76. percben pedig immáron harmadjára ünnepelhetett. A nem klasszikus mesterhármas azért nem jöhetett létre, mert közben Heinz és Morales is betalált.
A Pápa a hajrában Bárányos révén tizenegyest is rontott, ám a meccsen összességében nem játszott ennyire alárendelt szerepet. Inkább az elkedvetlenedés jelentette a vesztét, a zsúfolásig megtöltött Fradi-szektor legnagyobb örömére.
A lefújást követően Véber György elkeseredetten értékelt, s mint azt a Sport-tévében elmondta, az is elképzelhető, hogy lemond vezetőedzői posztjáról. A szakvezetőnek az őt ért folyamatos szidalmakból lett elege.
A Fradi immáron dobogós, a Pápa maradt a középmezőnyben az "őszi szezon" zárultával.
ÉLŐ KÖZVETÍTÉS:
92. Vége a meccsnek! Hihetetlenül sima meccsen, megérdemelten nyert a Fradi. 0-5!
Egyetlen perc a hosszabbítás.
85. Németh-sárga. Tóth Bencét húzta vissza.
82. FTC-csere: Dragóner be, Andrezinho le.
80. Bárányos kihagyta a pápai tizenegyest: gyengén lőtt laposan középre, épp, ahol haber állt. Csizmadia sárgát kapott.
77. FTC-csere: Tóth B. be, Schembri le.
76. GÓÓÓÓÓÓÓÓL!!!! Schembri-mesterhármas! A teljes megsemmisítés: ismét Andrezinho adott labdát a jobbösszekötő helyén kilépő Schembrinek, aki 11 méterről a felső lécre vágta a labdát, amely onnan a kapuba pattant. 0-5!
74. GÓÓÓÓÓÓÓL!!!! Morales! Andrezinho ugratta ki mesterien a csereembert, aki átvette, majd 11 méterről, jobbra futva, keresztbe, a jobb alsóba gurított. 0-4!
68. Rebryk tört be a jobb oldalról, majd éles szögből kapura pöckölt, de Haber résen volt. A másik kapunál egy szöglet után Csizmadia csúsztatott a jobb sarok mellé.
66. FTC-csere: Morales be,  Miljkovics le.
64. Pápai csere: Palkó bemutatkozik, Tóth Norbert le.
61. Ajjaj: Balog ütött bele kézzel a labdába a tizenhatoson belül, de mehet tovább.
55. Pápai csere: Quintero be, Abwo le.
55. Miljkovics cselezte le magát az alapvonalig, majd éles szögből, balról lőtt, de egy védő lába útját állta a labdának.
46. Folytatják!
45+2. Vége a félidőnek! A Ferencváros alaposan meglepte a hazaiakat, akik nem is tudnak egyelőre talpra állni az ütésektől. 0-3!
44. Schembrit kell ápolni az oldalvonal mellett...
40. GÓÓÓÓÓÓÓÓL!!!!! Heinz! 0-3! Heinz-Schemri-Miljkovics volt a labda útja 14 méterre a kaputól, utóbbi a balösszekötő helyéről kapura lőtt, ezt Szűcs még védte, de a kipattanót Heinz 9 méterről laposan a hálóba bombázta. K.O. 0-3!
35. Schembriii! Mellel tett maga elé egy hosszú labdát, aztán 8 méterről, azonnal kapu fölé lőtt.
27. GÓÓÓÓÓÓÓÓL!!!! Schembriii! Már kettő: Heinz adott jobb külsővel mesteri labdát Schembrinek, aki a tizenhatos jobb csücskénél átvette azt, majd szinte ugyanonnan vágta jobb külsővel a jobb felsőbe a golyót. Duplázott a máltai. 0-2!
26. Gyömbér kínálta meg Habert 16 méterről, jobbról, de a kapus szögletre bokszolt.
22. Bárányoooos! 4 méterről fejelt centikkel fölé egy jobboldali szögletet követően.
21. Heinz fejelt 4 méterről a kapuba, de lesen kapta a labdát, így nem érvényes a találat.
18. GÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓL!!!! Schembriii! Szép góllal vezet a Fradi: Miljkovics adott ki a jobb szélre Schemrihez, a máltai belépett a tizen hatosra, Farkast egy csellel elküldte, majd mielőtt Gyömbér odaérhetett volna, 14 méterről, jobbról a kapu jobb oldalába csavart. 0-1!
13. Pápai csere: Jovánczai be, a megsérült Marics le.
13. Rebryk lőtt középről, 21 méterről kapura, haber védett.
9. Rodenbücher-sárga. Abwót taglózta le.
7. Jóóóó a meccs! Ezúttal Bárányos szúrt kapura egy szabadrúgást 30-ról, de Haber a kapu jobb oldala elől vetődve menteni tudott. Helyzetek itt is és ott is. Eddig semmi panaszunk nem lehet.
6. Andrezinho-sárga. Tóth Norbertet rúgta fel.
5. Húúúú, mekkorát védett Szűcs! Rósa bikázott kapura kissé jobbról, a tizenhatos előteréből, de a kapus nagyot nyújtózkodva nagyot mentett.
4. Ejj, az első helyzet: Heinz gurított vissza a bal oldalról, az alapvonal közeléből középre, jött Andrezinho és 11 méterről fölébombázott.
1. Elkezdődött a meccs!
Köszöntjük a szurkolókat, a magyar futball híveit: sok gólt és jó meccset kívánunk magunknak!