KAPCSOLÓDÓ CIKKEK - "LOMBARD PÁPA"
Egykori Dunaferr-játékos a Pápa élén 2014. november 10. 19:58 Biró Péter klubtulajdonos Lengyel Ferencet bízta meg a labdarúgó OTP Bank Ligában szereplő Lombard Pápa Termál FC szakmai igazgatói és vezetőedzői feladatainak ellátásával. A klub honlapjának hétfői beszámolója szerint határozatlan időtartamra kötöttek szerződést a felek.

A Pápa is megvált mesterétől 2014. május 6. 20:02 Közös megegyezéssel szerződést bontott kedden Tóth Bálint vezetőedzővel a labdarúgó NB I Ligában 11. Lombard Pápa Termál FC vezetősége. A klub a honlapján közölte a hírt, hozzátéve, hogy Doma Ernő pályaedző szintén távozik a csapattól.

Dobogóközelben az Újpestre vadászó FTC 2013. március 3. 18:25 Meggyőző sikerrel indította az évet Fradi az NB I-ben, 3-0-s verést mért a Pápára idegenben, a bajnokság 18. fordulójának vasárnapi játéknapján. A zöld-fehérek legjobbja Julian Jenner volt, aki már bő negyedóra elteltével a léc alá vágta a labdát, majd kiosztott két gólpasszt is. Három téli igazolás, Junior Fell, Martinus és Aborah is kezdett, utóbbi meg is zörgette a hálót. Ennél jobb főpróba nem is kell az Újpest elleni, jövő hétvégi derbire, amelyet az Albert Stadionban rendeznek majd. Debütált a 17 éves Csilus Tamás a vendégeknél.

Ellenfélre vár a döntős Videoton 2012. április 4. 17:43 Kettős győzelemmel, 4-0-s gólkülönbséggel jutott a Magyar Ligakupa fináléjába a Videoton, miután a szerdai, fehérvári visszavágón 1-0-ra legyőzte a Pápát. A győztes gólra a 86. percig várni kellett, Vaskó Tamás bombázott a léc alá. A döntőben a Kecskemét lesz az ellenfele a Vidinek, hacsak nem visz véghez földöntúli bravúrt a Debrecen, amely 4-0-ra kikapott az első felvonáson, a Széktói Stadionban.

A Ligakupa-finálé kapujában a Vidi 2012. március 27. 21:23 A Videoton sima, 3-0-ás győzelmet aratott a Pápa otthonában a labdarúgó Ligakupa elődöntőjének keddi első mérkőzésén, s ezzel nagyon közel került a fináléhoz.

Debrecenben feltámadt a Pápa 2012. március 24. 17:02 Már kettővel is vezetett a Debrecen, a Pápa mégis kiegyenlített, a 2-2-es döntetlen mindenképpen a vendégeknek nagy siker. A labdarúgó NB I 21. fordulójának szombat délutáni összecsapását még így is megnyerhette volna a listavezető, de 2-2-nél tizenegyest vétett Bódi révén.

Elődöntős a Pápa, a Vidi és a Kecskemét 2012. március 7. 18:20 A Pápa, a Videoton és a Kecskemét is bejutott a négy közé a labdarúgó Ligakupában. A Pápa a Kaposvárt, a Videoton a Diósgyőrt, a Kecskemét az MTK-t búcsúztatta.

Három pontot ért az újpesti bomba 2011. november 18. 20:07 Fordult a kocka: az Újpest FC ugyanis idegenben győzte le eddigi mumusát, az utóbbi években a lila-fehéreket rendszeresen megtréfáló Pápát a labdarúgó NB I 16. fordulójában. Lázár Bence találatának köszönhetően a lila-fehérek feljöttek a tabellán a 9. helyre, míg a Lombard továbbra sem találja szezoneleji jó formáját, mindössze a 12.

Csoportelsőként nyolc között a Pápa 2011. november 15. 14:58 A Pápa kedden 3-1-re győzött a Győr vendégeként a labdarúgó Ligakupa csoportküzdelmeinek utolsó fordulójában, ezzel biztosította a helyét a legjobb nyolc között.

NB I: majdnem elúszott a győri rekord 2011. november 4. 20:00 Jobban nem is kezdődhetett volna a labdarúgó NB I 15. fordulója: a nyitányon a Győr 3-2-re legyőzte ugyan a Pápa együttesét, de megszenvedett vele rendesen. Az első félidőben két gólt is szerzett ellene, de az volt az ember érzése, hogy a vendégek irányítják inkább a találkozót. A fordulás után már háromra nőtt az ETO előnye, innen jött vissza tizenhárom perc alatt a látogató. A Pápa megérdemelte volna legalább az egyik pontot, a Győr ezzel a győzelemmel a tabella élére ugrott - az egyesület nem mellesleg történetének legjobb őszi szereplését tudhatja magáénak, 15 meccsen elért 11 győzelme új rekordnak számít.