Pontokat talált a Loki a kispesti ködben

Szerző: shLétrehozva: 2009. november 20. 20:48
Első vereségét szenvedte el a Kispest Massimo Morales vezetőedzővel a labdarúgó NB I-ben. A 3. fordulóból elmaradt találkozón a Debrecen a második félidő közepén hátrányba került, de Leandro és Rudolf Gergely találataival a 91. percben kicsikarta a fontos győzelmet. A fővárosban a köd volt az úr, így a meccs alapjában véve elég gyengécskére sikeredett, amelynek végén a szerencsésebb nyert. A Loki az örömködés mellett imádkozhat is, hiszen a hajrában Leandro megsérült, kérdés, milyen súlyosan. A hajdúságiak már harmadikok a tabellán.

LABDARÚGÓ NB I, A 3. FORDULÓBÓL ELMARADT MÉRKŐZÉS:
BP. HONVÉD - DEBRECEN 1-2 (0-0)
Budapest, Bozsik-stadion, vezette: Vad II István (ifj. Tóth Vencel, Farkas Balázs)
HONVÉD: Németh G. - Takács Á. (Bojtor, 83.), Vukmir, Benjamin, Hajdú - Moreira, Horváth A., Hrepka (Abraham, 58.), Diego - Zsolnai (Palásthy, 71.), Abass. Vezetőedző: Massimo Morales.
(kispad: Tóth I., Botis, Debreceni, Hidi, Bojtor, Abraham, Palásthy)
DEBRECEN: Pantics - Bernáth, Komlósi, Mészáros N., Fodor - Vinicius (Czvitkovics, 46.), Katona A., Varga J. (Dombi, 66.), Leandro - Rudolf, Dudu (Coulibaly, 46.). Klubmenedzser: Herczeg András.
(kispad: Verpecz, Czvitkovics, Dombi, Kiss Z., Spitzmüller, Coulibaly, Oláh)
Gólszerző: Abraham (68.), ill. Leandro (76.), Rudolf (91.)
Sárga lap: Vukmir (60.), Benjamin (76.), Palásthy (82.), ill. Dudu (42.), Leandro (67.), Bernáth (70.), Czvitkovics (84.)
Vukaszin Polekszics combizomhúzódás miatt hiányzott, Bodnár László, Mirszad Mijadinoszki, Feczesin Róbert, Szélesi Zoltán, Laczkó Zsolt, Luis Ramos pedig azért, mert a 3. forduló, azaz augusztus 9-e után igazolta le őket a Loki.
A Debrecen kissé csapzottan érkezett meg a pótlásra, a Honvéd ezzel szemben önbizalomtól duzzadva: az elmúlt három meccsen a sok sikertelenség után két döntetlen és egy győzelem szerepelt a nevük mellett.
Már ez is valami, Massimo Morales tüzesebb habitusa, úgy tűnik, átragadt a játékosokra is. Az első félidőben ez nem látszott meg, igaz, a stadionra ülő ködtől szinte az orrukig sem láttak a futballisták.
A körülményekkel egyenesen arányosan a játék is borzasztó volt - ahogy javult, úgy vált valamelyest élvezetessé a meccs -, a 68. percig tulajdonképpen csak nevetni tudott az ember. Persze, könnyű a lelátóról, de mégis, több, mint egy órán át alig akadt valami futballra emlékeztető momentum.
Lehet, ez elsősorban tényleg a köd bűne volt. No, de aztán Abraham fejesével  hirtelen mebolydult a „hangyaboly”, elkezdtek menni a jövő kedden a Liverpoollal meccselő debreceniek.
Ennek Leandro révén meg is lett az eredménye, majd a lefújás előtti pillanatokban  a látogatók Rudolf Gergelynek köszönhetik, hogy mindhárom bajnoki egységet begyűjtötték.
Mindenki ünnepelt, kivéve Leandrót, aki megsérült, s a döntő gól pillanatában már nem is lehetett övéi segítségére. Bizonyára nemsokára kiderül, mii a baj, s hogy játszhat-e a válogatott játékos a BL-ben.
A hazaiak olasz mestere füstölgött - mondván a gólok előtt mindkétszer szabálytalankodtak a hajdúságiak -, még Herczeg Andrással is összeszólalkozott a heves vérmérsékletű szakember. Neki negyedik meccsén ez volt az első magyarországi veresége.
A Honvédot azért illeti dicséret, mert meg tudta szorongatni a címvédőt, a Lokit pedig azért, mert miután hátrányba került, volt lelkiereje újítani - és 2-1-re nyerni. Ennek eredményeként már harmadikok a honi pontvadászatban.
2. félidő:
94. Vége a meccsnek! Egy jobb második félidő után végül kicsikarta a győzelmet a hátrányból fordító Debrecen. 1-2!
91. GÓÓÓÓÓL! Rudolf! Remek kényszerítőt követően a válogatott támadója 8 méterről, középről a kapus hasa alatt a bal alsóba gurított. Számukra a legjobbkor szerezte meg a vezetést a Loki. 1-2!
90. Moreira tüzelt 24 méterről alaposan a bal kapufa mellé. Három perc a ráadás.
84. Czvitkovics sárga. Abrahamot rángatta mezénél fogva.
83. Hazai csere: Bojtor be, Takács le.
82. Palásthy sárga. Leót rúgta fel.
76. Benjamin sárga.
76. GÓÓÓÓÓÓL!!!!! Leandro, egyenlített a bajnok! A Loki-játékos jobbról, az ötös sarkáról helyezett  a jobb alsóba miután az egyik hazai játékos fejéről elé pattant a labda. 1-1!
71. Hazai csere: Palásthy be, Zsolnai le.
70. Bernáth sárga. Abrahamot rántotta le. A szabadrúgást Moreira 18 méterről, balról a középen álló kapus kezébe csavarta.
68. GÓÓÓÓÓÓL!!!!! Vezet a Honvéd! Jobbról szállt kapu elé a labda egy szögletből, majd Abraham 7 méterről a kapu közepébe bólintott. A vendégek csak álltak és bámultak. 1-0!
67. Leandro sárga. Zsolnai lekönyököléséért.
66. Debreceni csere: Dombi be, Varga le.
63. Kellemetlen lövést eresztett kapura Rudolf: a csatár három védő gyűrűjéből, 12 méterről, középről, fordulásból célzott laposan középre, de Németh lábbal mentett.
61. Czvitkovics úgy 35 méterről kapura tűzött egy szabadrúgást, Németh biztosan védte a lövést.
60. Vukmir sárga. Labdaelrúgásért.
59. Abass térült-fordult a tizenhatos jobb csücskénél, majd a jobbösszekötő helyéről, 14 méterről fölé lőtt.
58. Honvéd-csere: Abraham be, Hrepka le.
50. Némiképp kitisztult a pálya, a köd mintha visszavonulót fújna. Hátha ettől jobb lesz a meccs...
46. Folytatják. Két debreceni csere: Vinicius le, Czvitkovics be, illetve Coulibaly be, Dudu le.
1. félidő:
45+1. Vége az első félidőnek, egy másodpercet (!) hosszabbított a bíró. Jobb at nem tehetett volna, pihenjünk mi is egyet! 0-0!
42. Dudu sárga. Hajdút rántotta le.
37. Dudu bólintott 5 méterről, középről kapura, de a labdát végül kivágták a hazaiak.
27. Zsolnai tüzelt középről, 19 méterről jobbal a bal alsó sarok mellé. Végre valami.
15. Zsolnai durrantott a jobb kapufa mellé 6 méterről, balról, elég éles szögből.
11. A köd egyelőre mindent visz, helyzet nem igazán akadt, de...Mintha Leandro egyre jobban látna: a középpályás távolról, kissé jobbról hatalmas felső kapufát rúgott. Óriási lehetőség volt.
1. A fehérmezes Debrecen kezdett.
Átláthatatlan köd uralja a pályát...
Ők ketten 34. alkalommal mérhetik össze erejüket. A mérleg: 8 kispesti siker, 10 döntetlen, 15 hajdúsági öröm, a hazaiak szemszögéből 37-56-os gólarány mellett. A fővárosban eddig 16-szor játszottak, 5-6-5 az összkép, a gólarány pedig 18-20.
A két csapat legutóbb 2009. május 9-én találkozott egymással bajnokin, akkor a Debrecen Szakály Péter 58. percben szerzett góljával 1-0-ra győzött.
2008. május 28-án emlékezetes meccsen 7-0-s vereséget szenvedett a Honvéd Kispesten - a Loki a Magyar Kupa döntőjének első meccsén végezte ki a piros-feketéket.
A Honvéd utoljára 2007. szeptember 2-án nyert otthon a Debrecen ellen, akkor 3-1 lett a végeredmény.

Vukaszin Polekszics combizomhúzódás miatt hiányzik majd, Bodnár László, Mirszad Mijadinoszki, Feczesin Róbert, Szélesi Zoltán, Laczkó Zsolt, Luis Ramos pedig azért, mert a 3. forduló, azaz augusztus 9-e után igazolta le őket a Loki.

Nos, a keddi, Bajnokok Ligája-csoporttalálkozóra is készülő debrecenieknek fel van adva a lecke, hiszen a Honvéd hosszú böjt és egy edzőváltást követően utolsó három meccsén nem kapott ki.

Ezt a sorozatot folytatná pénteken a jelenleg csupán a 14. helyen rostokló fővárosi együttes, Massimo Morales vezetőedző a klub honlapján is erről beszél.

„A játékosaink nincsenek jó formában, és egy kicsit fáradt is az együttes. Azonban úgy gondolom, hogy készen állunk a DVSC elleni mérkőzésre - nyilatkozta Morales a kispesti klub honlapjának. - Jól ismerem az ellenfelet, nem is egyszer láttam a csapatot. Jó gárdáról van szó, hiszen a Bajnokok Ligájában szerepel. Úgy gondolom, győzni jönnek Kispestre, de a három pontokra nekünk is szükségünk van. Cséke György, Debreceni András, Sorin Botis, Tóth Zoltán és Milan Pastva és Viliam Macko sérült, Nagy Zoltán és Bajner Bálint pedig azért nem állhat a csapat rendelkezésére, mert egy szabály értelmében nem léphet pályára az, aki a mérkőzés eredetileg kiírt időpontjában nem volt a mi játékosunk.”

Herczeg András sem számít sétagaloppra, de nincs mese, a Loki is a három pontért száll harcba - már ha nem akar igazán lemaradni az őszi első Videoton mögött. A hárommeccses bajnoki sikertelenség kedden azonban véget ért a Kecskemét 1-0-s legyőzésével. És ez jó jel.

„Kétségkívül mosolygósabbak az arcok a hétközi győzelmünk után, ami nagyon kemény küzdelem után született meg - számolt be a Naplónak Herczeg András klubmenedzser. - Hogy ez így is maradjon, a Honvéd ellen is sikeresen kell szerepelnünk, ám ez sem tűnik egyszerű küldetésnek. Ami az ellenfelünket illeti, valószínűsíthető, hogy a piros-feketék hazai pályán is főként a stabilitást tarják majd a szemük előtt, és kontratámadásokra rendezkednek be.”

„Ettől függetlenül nekünk hatékonyan és kombinatívan kell futballoznunk, igyekeznünk kell nyomás alatt tartani a hazai védelmet. Sokat akarunk kezdeményezni, és fel kell vállalnunk az ütközéseket is, mert csak akaratos játékkal érhetünk el célt. Azokkal kell csatát nyernünk, akik a rendelkezésünkre állnak. Nyilván az lenne az ideális, ha látványos futballal gyűjtenénk be a három pontot, hiszen az csapat mindig szeretne megfelelni a szurkolóknak, de az eredményesség ezúttal is rendkívül fontos.”