Pontokat hagytak a gallok Romániában

Szerző: shLétrehozva: 2008. október 11. 22:34
Hatalmas harc, lüktető iram, folyamatos játék. Ezen jelzők a legkifejezőbbek a román-francia csoportrangadóra a vb-selejtezők európai csoportkörének hetedik csoportjában. A franciák az újabb pontvesztéssel igazán nehéz helyzetbe kerültek.

A román csapat igencsak bekezdett a mérkőzés elején: 17 perc alatt két gólós előnyre tettek szert.

Evra hatalmas hibáját Florian Petre használta ki, vezetést szerezve a hazaiaknak a hatodik percben (1-0).

Majd tíz perccel később Marica került helyzetbe, de a védelem tisztázott szögletre. Ám Petre egy gólpasszt is jegyezhetett a gólja után, mert az általa beadott szögletet Goian fejelte a kapuba (2-0).

A kábulatból felébredve a franciák elkezdtek rohamozni. Toulalan veszélyeztett először, majd Ribéry be is köszönt a 36. percben (2-1). A Bayern támadója Gourcuff passza után 12 méterről volt eredményes.

A második félidőre még jobban felpörögtek a gallok, de gólhelyzetig ritkán jutottak. Az első nagyobb lehetőség az 58. percben Benzema előtt adódott, ám ő hét méterről Lobont kezeibe bólintott. A 63. percben pedig Lobont mutatott be két bravúrt.

A nagy akarásnak gól lett a vége. Ribéry passzából Gourcuff rúgott egy bombagólt a 68. percben (2-2).

Innettől folyamatos francia rohamok következtek, ám nem tudták újból feltörni a masszív román védelmet.