Pogba feje döntötte el a torinói derbit

Szerző: SHLétrehozva: 2013. szeptember 29. 14:26
Egyetlen találat döntötte el a torinói derbit az olasz labdarúgó bajnokság hatodik fordulójában, a bajnoki címvédő Juventus azonban megérdemelten szenvedte ki a győzelmet a Torino otthonában, amely kilencven perc alatt egyszer sem találta el Gianluigi Buffon kapuját. 54 percnyi kínlódás után Paul Pogba közelről fejelte a hálóba a kapufáról kipattanó labdát, és bár Carlos Tévez előtte már lesen állt, a végeredmény mégsem igazságtalan, sokkal inkább a gól nélküli döntetlen lett volna az. Andrea Pirlo nem kezdett, és végig a cserepadon is maradt.

A Juventus meglepetésre megizzadt a győzelemért a városi derbin, ami még akkor is igaz, ha a Torinónak nem volt olyan lövése a meccsen, amely eltalálta volna a kaput. A hazaiak harcoltak, amennyire csak lehetett, de legfeljebb a gólnélküli döntetlenre lett volna esélyük.

A bajnoki címvédő agilisabb volt, többet támadott, és megérdemelten hozta el a három pontot a szomszédból. Még akkor is igazságos a végredmény, ha Paul Pogba fejesgólja előtt Carlos Tévez lesen állt, csak a partjelző a nagy tumultusban ezt nem szúrta ki.

A 227. torinói derbire (Derby della Mole) a fő jellemző a leginkább a harc és a szenvedés volt, Andrea Pirlo a cserepadon kezdett, és nem is küldte be Antonio Conte. A helyén Pogba játszott, nem rosszul, de a gólja ellenére neki sem ez volt élete meccse.

A Juve azonban hozta a kötelezőt, hat forduló után is veretlen a szezonban, és csak a nyáron alaposan megerősített Napoli előzi meg a tabellán.

OLASZ LABDARÚGÓ-BAJNOKSÁG (SERIE A) 2013/2014

6. FORDULÓ:
TORINO - JUVENTUS 0-1 (0-0)
Torinó, Olimpiai Stadion, V.: Paolo Silvio Mazzoleni

TORINO: Padelli - Rodríguez (Masiello 46.), Glik, Moretti - Darmian, Brighi, Vives (Farnerud 87.), El Kaddouri (Maggiorini 68.), D’Ambrosio - Cerci, Immobile Vezetőedző: Giampiero Ventura
Cserék: Gomis, Berni (kapusok), Basha, Pasquale, Farnerud, Bovo, Masiello, Makszimovics, Bellomo, Meggiorini

JUVENTUS: Buffon - Barzagli, Bonucci, Chiellini - Lichtsteiner, Vidal, Pogba, Marchisio, Asamoah (Padoin 74.) - Tévez (Quagliarella 90+2.), Giovinco (Vucsinics 78.) Vezetőedző: Antonio Conte
Cserék: Storari, Citti (kapusok), Ogbonna, De Ceglie, Peluso, Motta, Padoin, Pirlo, Isla, Quagliarella, Vucinic, Llorente

Gólszerző: Pogba (54.)
Sárga lap: Immobile (36.), Vives (77.), Moretti (82.), ill. Marchisio (19.), Pogba (25.), Asamoah (60.)

ONLINE KÖZVETÍTÉS

90+4. perc Vége a mérkőzésnek.

90+2. perc Utolsó Juve-csere, Carlos Tévez helyére Fabio Quagliarella áll.

90+1. perc Arturo Vidal lövi rá a labdát távolról, gyenge kísérlet.

90. perc Három perc lesz a hosszabbítás.

88. perc Alessio Cerci szabadrúgásából semmi sem alakul ki. Nem íveli be, hanem inkább kipasszolja.

85. perc Carlos Tévez szabadrúgása igen gyatrára sikeredik.

84. perc A Juve támad, egy szép beadást Mirko Vucsinics 12 méterről kapásból kapura lő, Daniele Padelli azonban szépen vetődik, és hárít.

80. perc Alessio Cerci vágja fel magát a vendégek tizenhatosán belül, majd hevesen reklamál tizenegyesért. Feleslegesen.

79. perc Arturo Vidal kapja vissza a labdát Carlos Téveztől, ,ajd föléemel, de az argentin lesen volt.

78. perc Megint cserél Antonio Conte, Sebastian Giovinco jön le, Mirko Vucsinics áll be.

74. perc Az első csere a Juventusnál, Kwadwo Asamoah helyére Simone Padoin érkezik.

73. perc Formás támadást vezet a Juventus, Kwadwo Asamoah adja be laposan balról, Carlos Tévez pedig fél méterrel durrant mellé.

71. perc Kakaskodás a pályán és a szélén, a negyedik játékvezető határozottan a lelátóra küldi a Torino kispadjáról Giampiero Ventura vezetőedző egyik reklamáló segítőjét.

68. perc Cserél a Torino, Omar El Kaddouri helyére Riccardo Meggiorini áll.

64. perc Carlos Tévez megint ad egy zseniális labdát, ezúttal Claudio Marchisiónak, aki egy az egyben mehetne a kapusra, de nem tudja átvenni.

59. perc Melegíteni kezdenek a Juve cserecsatárai.

54. perc GÓÓÓÓÓÓÓÓÓL! Vezet a Juventus. Egy jobb oldali szöglet után Leonardo Bonucci bólint bele a labdába, amit Carlos Tévez a kapufára fejel, de a kipattanót Paul Pogba már a kapuba fejeli. 0-1

53. perc Arturo Vidal bombázza telibe Kamil Gliket, pont a lengyel védő rekeszizmát.

51. perc Óriási ziccert hagy ki a Juventus, a tizenhatoson belül Carlos Tévez gyönyörűen készít le Sebastian Giovincónak, aki 7 méterről a kapusba lő.

46. perc Carlos Tévez tartja meg a labdát a 16-oson belül, majd fölédurrant.

46. perc A Juventus kezdi a második játékrészt. Védőt cserél a Torino, Guillermo Rodríguez helyére Salvatore Masiello áll.

Szünet.

45+2. perc Vége a félidőnek.

45+1. perc Kwadwo Asamoah készíti le Claudio Marchisiónak, aki 22 méterről lő a jobb kapufa mellé.

45. perc Két perc lesz a hosszabbítás.

44. perc Sebastian Giovinco bal oldali szögletét másodszorra kivgják a védők.

40. perc Carlos Tévez épp hogy visszatér, a hazaiak most Sebastian Giovincót döngölik a földbe. Őt is ápolni kell.

36. perc Ciro Immobile kap megérdemelt sárgát, mert nagyon csúnyán buktatja Carlos Tévezt. Az argentint percekig ápolni kell, jegelik a bokáját.

34. perc Paul Pogba zavarja Claudio Marchisiót, így Stephan Lichtsteiner lőhet, de 25 méteres kísérlete mellé száll.

33. perc Carlos Tévez húzza meg a 16-os jobb oldalán, majd bead középre, ahol az érkező Sebastian Giovinco elcsúszik a kapu előtt, így a védők tisztázni tzdnak.

31. perc Paul Pogba tartja meg keményen a labdát, majd játssza be pontosan a 16-oson belülre Sebastian Giovincónak, aki szépen veszi le, de a védők kipiszkálják előle.

26. perc Alessio Cerci rúgja a szabadrúgást a rövid oldalra, fél méterrel kerüli el a kaput.

25. perc Paul Pogba is kap egy sárgát, mert a 16-os előtt felvágja Omar El Kaddourit.

22. perc Alessio Cerci ad be szabadrúgásból, jó szögből, Claudio Marchisio azonban kifejeli.

19. perc Claudio Marchisio kapja a meccs első sárga lapját.

16. perc Paul Pogba marad tisztán középen, 22 méterről laposan lő is, de Daniele Padelli könnyedén felszedi a gyenge labdát.

11. perc Carlos Tévez végez el szabadrúgást 26 méterről, de rárúgás helyett igen gyatrán passzolja ki jobbra, ahol nem érkezik senki sem.

7. perc Sebastian Giovinco harcolja ki a meccs első szögletét, ami azonban lepattan a védőkről. Hajtósan kezdődik a meccs, a Juve birtokol többet.

3. perc Egy Juventus-támadás végén Arturo Vidal marad a földön, de végül nem kell orvosi ápolás.

1. perc A Torino csapata kezdi a mérkőzést.

11:30 Köszöntjük Kedves Olvasóinkat egy órával a torinói derbi előtt!