Pandur rabolta el a pontokat Kispestről

Szerző: shLétrehozva: 2008. május 19. 19:54
A Vasas Pandur Péter góljával 1-0-ra legyőzte a Bp. Honvéd együttesét a Bozsik-stadionban a labdarúgó NB I 28. fordulójának hétfői záró mérkőzésén. Az angyalföldi együttes az így szerzett három ponttal a tabellán a kilencedik helyen áll – közvetlenül a kispesti együttes mögött. A Honvéd pocsék játéka láttán a hazai közönség gúnyosan, „Szép volt, fiúk!” rigmussal adott hangot felháborodásának.

LABDARÚGÓ NB I, 28. FORDULÓ:
BP. HONVÉD – VASAS 0–1 (0-1)
Bozsik József Stadion, 1500 néző. Vezette: Vad II István (Ring Gy., Farkas B.)
HONVÉD: Tóth I. – Takács (Filó, 72.), Benjamin, Szmiljanics, Vincze Z. – Dobos (Koós, 60.), Genito, Esad (Adewunmi 46.), Diego – Hercegfalvi, Abraham. Vezetőedző: Supka Attila VASAS: Németh G. – Balog Zs., Pandur, Unierzyski, Tóth A. - Tóth B., Pavicsevics (Kincses, 46.), B. Tóth (Divics, 75.), Németh N. - Lázok (Piller, 90.), Sowunmi. Vezetőedző: Mészöly Géza.
Gólszerző: Pandur (25.)
Sárga lap: Pavicsevics (13.), Takács (16.), Benjamin (42.), Tóth B. (73.), Szmiljanics (92.)

A Kispest hét nyeretlen mérkőzéssel a háta mögött fogadta a Vasast, azt a Vasast, amely a Kaposvár elleni, legutóbbi bajnoki meccsének kivételével felszálló ágba került. A győzelmi kényszer és a kongó lelátók azonban nem hatottak túl jól a hazai játékosokra.

A találkozó első néhány percét leszámítva nem a Honvéd elképzelései érvényesültek, Dobosék hamar görcsössé váltak és nem tudtak mit kezdeni ellenfelükkel. Eközben a Vasas lassan ráerőltette akaratát vendéglátójára, a piros-kékek egyre-másra alakították ki helyzeteiket.

A 10. percben Tóth Iván fantasztikus bravúrral még megfosztotta az angyalföldieket a vezetéstől – Sowunmi fejesét, majd ismétlését hárította-, ám a 25. percben már ő is tehetetlen volt. Pedig ekkor sem rajta, sokkal inkább az elmélázó védőkön múlt a bekapott gól. Egy bal oldali szöglet után előbb Unierzyski bólintott kapura, majd a kipattanót Pandur Péter sodorta két lépésről a gólvonalon túlra (0-1).

Tovább küszködött a kispesti alakulat, de egy Diego-helyzeten kívül szinte semmi említésre méltót nem produkáltak. Az első félidőben maradt az 1-0 a vendégeknek.

A második felvonást ismét a Honvéd kezdte aktívabban, ám csakúgy, mint az elején, a lendület ezúttal is hamar alábbhagyott. Döcögött a labda, tovább lanyhult az egyébként sem nagy iram, teljesen „leült” a meccs. A Vasas támadgatott aktívabban, ám a mezőny legjobbja, Tóth Iván kapus mindent védett.

A kispestiek ráadásul Takács Ákost is elvesztették, a védő vállsérülést szenvedett és le kellett cserélni. A szurkolók közül sokan gondolhatták úgy, nemcsak őt, hanem tulajdonképpen mindenkit le kellene hozni a pályáról. Ezt gúnyos „Szép volt fiúk, szép volt fiúk!” skandálással adták a pályán lévő „kedvencek” tudtára.

A Vasas a végén még elszórakozott néhány nagy helyzetet, az eredmény azonban már nem változott. A Honvéd immáron nyolc meccs óta képtelen nyerni és 40 pontjával továbbra is a nyolcadik. Az angyalföldiek 38 egységet gyűjtöttek, ezzel kilencedikek a bajnoki tabellán.