Öt gólt rúgott a csoport egyik esélyese

Szerző: shLétrehozva: 2008. május 19. 18:46
Nagy kíváncsisággal vártuk a Tatabányán fellépő portugál válogatottat, amely sokak szerint a legnagyobb riválisa lehet Sisa Tibor együttesének az U19-es Eb-selejtező elitkörében. Portugália legjobbjai nem is keltettek csalódást, nem úgy a ciprusiak. A szigetország együttese rendkívül gyenge védelmének köszönhetően már az első fél órában kiütéssel felérő hátrányba került, a vége 0-5 lett. A portugáloknak csak a 33. percig tartott a meccs.

U19-ES EURÓPA-BAJNOKI SELEJTEZŐ
Portugália-Ciprus 5-0 (4-0)
Gólszerzők: Ribeiro az 5., Oliveira a 8., Leonardo a 15., Da Silva a 33., Kirjakosz (öngól) a 90. percben

A magyar válogatott papíron két legnagyobb ellenfele csapott össze Tatabányán az U19-es Európa-bajnokság selejtezőcsoportjának első mérkőzésén. Németh Krisztián, a magyar csapat ásza - elmondása szerint - egy masszív, jól játszó ciprusi együttest őriz emlékezetében, ám ezt az első harminc perc alapján elfelejtheti. A szigetlakók ugyanis a meccs első harmadában katasztrofális teljesítményt nyújtottak.

A mérkőzés 5. percében Ribeiro lőtt közelről a ciprusi kapuba, majd három perccel később Oliveira bombázott 11 méterről a jobb alsó sarokba. Már ekkor sejteni lehetett a portugálok nagy különbségű győzelmét. Talán ezen morfondírozott Gavril Konsztantinu, a ciprusi kapus, aki Leonardo nyolc méteres fejesét hagyta lepattanni, majd a kezei között egészen a gólvonal mögé gurult a labda. A hatalmas potyagól után a kapus még egy hasonlót bemutatott, ám akkor nagyobb szerencséje volt: a labda csak az alapvonalon pattogott át.

A 33. percben a portugálok csúcsra értek, hiszen Da Silva újabb potyagólt szerzett, és ezzel Agostinho Vieira legénysége akár befejezettnek is tekinthette a találkozót. A második félidőben jóval kevesebbet próbálkozott a portugál együttes, így a ciprusiak feljebb léphettek, igazi helyzetet azonban nem tudtak kialakítani. Az utolsó percekben Oliveira felső lécen csattanó labdája jelentett némi izgalmat, majd az utolsó pillanatokban egy beadást követően Kirjakosz öngólja végleg kiütéssé varázsolta a portugálok sikerét.

Az 5-0-s portugál győzelem nem jó jel, hiszen annak ellenére, hogy ez a ciprusi gárda a mieinknek sem lehet komoly ellenfél, Sisa Tibor együttesének hasonlóképp meg kellene szórnia a ciprusiakat. Ez függhet attól, mennyire tudják összekapni magukat a nyitómeccsen tragikusan játszó szigetországiak.

"Az első harminc percben eldöntöttük a mérkőzést, ám ez némileg meglepett, hiszen nem ilyen ellenfélre számítottunk" - foglalta össze véleményét tömören Agostinho Vieira, a portugálok szövetségi edzője.