Öt forduló után is nyeretlen a Fradi

Szerző: shLétrehozva: 2011. augusztus 13. 21:52
Zsinórban negyedik mérkőzését nyerte meg a Honvéd a labdarúgó NB I-ben, miután Németh Norbert második félidei góljával 1-0-ra legyőzte a Ferencvárost. A piros-feketék többet támadtak és kezdeményeztek és megérdemelten győztek, a vendégeknek egyetlen ziccerük volt, azt pedig Kemenes kivédte. Prukner László alatt inog a kispad, öt kör után még mindig nyeretlen csapata, amely sorozatban harmadszor kapott ki és meglehetősen kilátástalannak tűnik játéka.

NB I, 5. FORDULÓ:
BUDAPEST HONVÉD-FERENCVÁROS 1-0 (0-0)
Budapest, Bozsik Stadion. Vezette: Bognár Tamás
BP. HONVÉD: Kemenes - Lovrics, Debreceni, Botis, Novák - Tchami (Hajdú 36.), Németh N. (Hidi 76.), Akassou, Abass, Délczeg (Szekulics 62.) - Danilo. Vezetőedző: Supka Attila. Cserepad: Sánta, Kostolani, Hajdú, Hidi, Horváth A., Ivancsics, Zelenka, Szekulics.
FERENCVÁROS: Ranilovic - Sváb (Lisztes 75.), Otten, Grúz (Csizmadia 52.), Júnior – Tóth B., Józsi, Maróti, Jovanovic - Oláh, Félix (Pölöskey 64.). Szakmai igazgató: Prunker László. Cserepad: Végh, Balogh, Csizmadia, Lisztes, Józsi, Pölöskey, Somalia.
Gólszerző: Németh (73.)
Sárga lap: Akassou (63.), Hajdú (71.), Abbas (85.), ill. Jovanovics (40.)
EDZŐI NYILATKOZATOK:
Supka Attila: „Tudtuk, nagyon nehéz mérkőzés lesz, azt is, hogy nem rúghatunk mindig négy gólt - kezdte a Honvéd vezetőedzője a Sport TV-n. - Úgy érzem, 80 percig mi uraltuk a mérkőzést, a hajrában az ellenfél, volt egy nagy helyzetük, de szerencsére megúsztuk. Egységes a csapat, megyünk tovább, célunk továbbra is a tavalyinál jobb helyezés!"
Prukner László: „Sok okosságot nem tudok mondani, mindent megtettünk azért, hogy ponttal, pontokkal távozzunk - nyitott a Sport TV-nek a Ferencváros vezetőedzője. - Nem akarok magyarázkodni, meg volt a csapatban az akarat, az összefogás. Valami sorsszerű van abban, hogy az elmúlt hetekben ilyen rossz szériában vagyunk, majd visszakapjuk. A végén ott volt a százas ziccer, kimaradt. Az összkép alapján nem érdemeltünl vereséget."
ÖSSZEFOGLALÓ:
Közepesnél gyengébb színvonalat, 80 percig enyhe hazai fölényt és kevés helyzetet hozott a két fővárosi csapat rangadója Kispesten. A Honvéd utolsó három bajnokiján négy gólt rúgott, most ez nem jött össze, de ezt a legkevésbé sem bánják a szurkolók.
A Fradi csak a hajrában mutatott valamit, sikerült kapujához szegeznie a piros- feketéket, a Ranilovic hibája után bekapott gólra a válasz viszont Pölöskey lábában maradt. Keveset mutattak az eltanácsolt Abdi és Andrezinho nélkül felálló zöld-fehérek, akik megint kikaptak.
Márpedig zsinórban harmadszor, ez az első két fordulóban elért döntetlennel együtt rettentően kevésnek tűnik, a szurkolók egyre türelmetlenebbek, kérdés, a vezetőségben meddig él a türelem Prukner László iránt, és mikor fogy el, mint Újpesten a hét elején...
A FORDULÓ PROGRAMJA, EREDMÉNYEK:
szombat:
Diósgyőr-Pápa 2-0 (Budovinszky 47., Seydi 78.; kiállítva: Luque 61., ill. Tóth 40.)

Pécs-Kecskemét 2-2 (Bajzát 21., Todorovics 23., ill. Gyurcsó 36., Litsingi 85.)

Haladás-Zalaegerszeg 1-0 (Kenesei 70.)

Paks-Siófok 1-1 (Bartha 19., ill. Melczer 32.)

Győr-Vasas 3-2 (Koltai 24., Ji-Paraná 59., Ahjupera 66., ill. Kulcsár D. 22., Dajics 26.)
90.: Két perc a ráadás.
89.: Folyamatosan támad a Fradi, a Honvéd térfelén megy a játék.
86.: Otten lőtt szabadrúgásból jócskán fölé, előtte Abbas kapott sárgát.
84.: Lehet most úsztak el a Fradi reményei, jobbról begurított labdát Pölöskey úgy nyolc méterről tűzte kapura, pechére pont Kemenesbe szállt a labda.
83.: Supka Attilát figyelmeztette a játékvezető.
76.: Hidi be, Németh le.
75.: Cserél Prukner: Sváb helyén Lisztes.
73.: GÓÓÓÓLLL!!! Lovricsnak gurítottak le jó 25 méterre a kaputól, a középpályás elemi erővel bombázott kapura, Ranilovic kiütötte az ötösre, ahol másodjára Németh bepofozta a hálóba a labdát. 1-0.
71.: Hajdú sárgult be.
64.: Pölöskey állt be Félix helyére.
63.: Egymást érik a durva belépők, Akassou sárgát kapott.
62.: Csere: Délczeg helyén Szekulics.
60.: Abbas adott be jobbról, Junior kifejelte a labdát, amelyet Lovrics próbált ellőni, de Felipe szépen tisztázott.
58.: Jovanovics kissé jobbról lőtt szabadrúgásból, egy védő lábáról kifelé szállt.
54.: Labdaszerzés után Abbas lőtt, Ranilovic hárított.
52.: Grúz meghúzódott, Csizmadia váltotta.
49.: Grúz labdaeladása után Abbas kínálta meg Ranilovicot, a kapus hárított.
46.: Folytatódott a mérkőzés.
45+1.: Vége a félidőnek.
45.: Rósa futott be jobbról, szinte az alapvonalról tüzelt, Kemenes ütött szögletre.
43.: Úgy 4-4,5 ezren lehetnek a Bozsik Stadionban, a vendégek feltűnően csendben nézik a mérkőzést.
41.: Az iram nem valami egetverő, enyhe fölényben játszanak a hazaiak.
40.: Jovanovics sárgult be nyújtott lábas belépője után.
36.: Tchami helyén Hajdú folytatta.
32.: Ranilovic védett nagyot kétszer: először Lovrics, majd Akassou kísérleténél!
26.: Délczeg, miután elsőre blokkoltak másodjára már beadott balról, egy rosszul sikerült félolló után jobbról Danilo nem tudott lőni.
18.: Jobbról érkezett középre a labda, Danilo fejelt, Ranilovic jobbjára dőlve hárított.
16.: A lövés óta a Honvéd passzolgat és támad.
13.: Morales távoli lövését bravúrosan ütötte ki Kemenes.
11.: Balról érkező szögletet Kemenes kiöklözte, majd utána a beadást megfogta.
10.: Felix éles szögből leadott lövését blokkolták a védők.