Nem karácsonyozik élen a Man. City

Szerző: shLétrehozva: 2010. december 20. 22:54
Elszalasztotta a lehetőséget a Manchester City, hogy 81 év után ismét az angol bajnokság élén karácsonyozzon, mivel a 18. fordulóban meglepetésre hazai pályán 2-1-re kikapott a gyengélkedő, az utolsó fél órára tíz emberre fogyatkozó Evertontól. A gyárvárosiak két korai gól miatt bűnhődtek, a hátrányt legnagyobb erőfeszítéseik ellenére sem tudták ledolgozni az immár őket zsinórban negyedszer elverő liverpooliak ellen.

PREMIER LEAGUE 18. FORDULÓ:
MANCHESTER CITY-EVERTON 1-2 (0-2)
Manchester, City of Manchester Stadium 45 028 néző. Vezette: Walton (Ledger, Watts)
MANCHESTER CITY: Hart – Zabaleta, K. Touré, Kompany, Kolarov – Milner (A. Johnson 46.), Y. Touré, Barry, Silva – Tévez, Balotelli (Jo 80.). Menedzser: Roberto Mancini. Cserepad: Given, Richards, Wright-Phillips, Adam Johnson, Boateng, Vieira, Jo.
EVERTON: Howard – P. Neville, Jagielka (Hibbert 80.), Distin, Baines – Coleman (Saha 76.), Rodwell, Fellaini, Osman (Biljaletgyinov 76.) – Cahill, Anichebe. Menedzser: David Moyes. Cserepad: Mucha, Hibbert, Bilyaletdinov, Saha, Beckford, Gueye, Yakubu.
Gólszerző: Jagielka (72. - öngól) ill. Cahill (4.), Baines (19.)
Sárga lap: Kompany (23.) ill. Fellaini (34.), Amichebe (55.)
Piros lap: K. Touré (94.) ill. Amichebe (60.)
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
ÖSSZEFOGLALÓ:
A mínusz kilenc fokos hidegben biztató előjelekkel léphettek pályára az újgazdag égszínkékek, hiszen nem sokkal a kezdő sípszó előtt jelent meg a hivatalos közlemény: Carlos Tévez elkötelezte magát az egyesülethez. Örülni sokáig azonban nem tudtak a szurkolók:

Kétszer elaludt a hazai védelem az első húsz percben, amelyért súlyos árat fizetett. Az Everton mint a hímes tojásra, úgy vigyázott előnyére, gyakran kilenc emberrel védekezve túlélte a néha nyomasztó manchesteri fölényt és mindössze szezonbeli negyedik győzelmét aratta a bajnokságban.
A hazaiak nagyjából tízszer reklamáltak hiába büntetőt a mérkőzésen, de emellett ha éppen célt talált a kaput körbelövő Mancini-legénység, akkor a nagyszerűen teljesítő Tim Howard kapus, egyszer pedig a kapufa sietett a liverpooliak segítségére.
A Manchester City elszalaszotta a nagy lehetőséget, hogy a bajnokság élén karácsonyozzon, így a United teheti meg ugyanezt, a Vörös Ördögök pedig ha bepótolják elmaradt két találkozójukat, nyolc pontra léphetnek meg a városi riválistól.
90+5.: Vége a mérkőzésnek.
90+4.: Az imént besárgult Kolo Touré buktatta Biljaletgyinovot - piros!
90+2.: Tévez óriási 17 méteres lövését halászta ki a sarokból Howard.
89.: Négy perce maradt a Citynek.
85.: Kolo Touré távoli kísérlete kerülte el a kaput.
84.: Balról érkező beadásta Hibbert ért bele kézgyanúsan, ma úgy tizedszer reklamáltak a citysek büntetőt, megint hiába.
80.: Jo jött be, Balotelli futott le.
78.: Hibbert Jagielka helyén.
77.: Te jó ég, mi maradt ki! Balotelli mehetett ziccerben, eltolta a labdát a kirontó Howard mellett, ám a kapufa az Everton segítségére sietett, a kipattanót a kapus valahogy kirúgta, Tévez ismétlésébe pedig beleléptek.
75.: Coleman le, Saha be.
72.: GÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓLLLLLLLLLLLLLLLLLL!!!! Feltörte valahogy a reteszt a City, amelynek közel 20 perce maradt: Adam Johnson az ötös jobb oldalán a mellette álló Yaya Touréhoz passzolt, aki keresztbe lőtt, Jagielkáról a hálóba pattant a labda. 1-2.
65.: Újabb két kézgyanús esetet kérnek számon a játékvezetőn a City-játékosok, egyik sem tűnt annak.
60.: Ezt a butaságot, Amichebe sárgája után kiállíttatta magát, Zabaletának lépett oda későn, mehet zuhanyozni! Kemény félóra elé néz az Everton!
57.: Kilenc emberrel védekezik az Everton, így nehéz dolga lesz a Citynek.
55.: Amichebe kapott sárgát, Hartba szállt bele, miután a kapus elrúgta a labdát.
50.: Kolarov jobbról érkező lapos labdát azonnal kapura küldött, a bal kapufát centikkel tévesztette el.
47.: Kolarov bal alsó felé lövését tenyerelte ki Howard.
46.: Milner le, Adam Johnson be.
46.: Folytatódott a mérkőzés.
45+2.: Nem történt semmi a félidő hajrájában, így 0-2 az állás a szünetben.
45.: Két perc a ráadás.
43.: Az utóbbi percek nyomásából kiszabadult az Everton, amely hosszú idő után tett egy kört a hazaiak térfelén.
37.: Kolarov 25 méteres szabadrúgásába ujjheggyel beleért Howard, így a labda elkerülte a bal felsőt.
34.: Fellaini kőkemény belépője után Tévez sántikál, az argentin lába könnyen lehet bekékül, a belga viszont azonnal besárgult.
33.: Az Everon nem tud kijönni tizenhatosáról, de a védők hősiesen vetődnek bele minden lövésbe, így Howardnak nem kellett közbe avatkozni az utóbbi percekben.
31.: Jobbról érkező sarokrúgás után kétszer reklamáltak szögletet a szurkolók, Walton továbbot intett.
28.: Bal oldali szögletet gyönyörű mozdulattal kapásból ágyúzott fölé Mario Balotelli.
27.: Nyom a City: Zabaleta jobb oldali lapos beadását Rodwell rúgta ki szinte a stadionból.
25.: Tévez maradt le kevéssel egy kiugratásról, Howard gyűjtötte be.
25.: A Citynek sűrgősen rendbe kell raknia védelme jobb oldalát, mindkét gól előtti akció innen indult.
24.: Zabaleta jó nyolcperces ápolás után visszatért a pályára, mint kiderült négy öltéssel varrták össze fejét.
23.: Az első sárga: Vincent Kompany kapta.
19.: GÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓLLLLLLLLLLLLLL!!! Hihetetlen! Baines lopakodott előre a bal oldalon, Distinhez passzolt, aki laposan középre adott, Anichebe lekészített a felfutó hátvédnek, aki tökéletesen ütemben helyezett a bal alsóba. 0-2.
15.: A korai pofon után kezd magához térni a City, az imént balról érkező szöglet landolt egy fejes után Howard kezben, majd Balotellit kapták el lesen.
11.: Szép emelés után Silva került a védők mögé a bal oldalon, átvéve a labdát úgy egy méterrel tüzelt a bal alsó mellé.
5.: Micsoda evertoni kezdés, a támadó szezonbeli kilencedik gólját lőtte!
4.: GÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓLLLLLLLLLLLLLLL!!!!! Balról érkező beadás megcsúszott egy fejen, jobbról Coleman az alapvonalról ívelt vissza, Kolo  Touré lemaradt Gary Cahillről, aki üresen két méterről a bal alsóba fejelt. 0-1.
1.: A Manchester City kezdte a mérkőzést.
20:57: Perceken belül kezdődik a találkozó Manchesterben!
20:40: Carlos Tévez a kezdőben kapott helyet hétfő este, aki Mario Balotellivel együtt riogathatja az Everton védelmét
20:20: Megérkeztek a hivatalos kezdőcsapatok, amelyeket fentebb olvashattok!
20:00: Hivatalos kezdőcsapatok a kezdés előtt fél órával várhatók!
19:40: A nagy hír természetesen Carlos Tévez visszavont távozási kérelme, amelyről bővebben itt olvashattok!
19:35: Köszöntjük kedves Olvasóinkat a Premier League hétfői esti mérkőzése előtt, este 9 órától a Manchester City-Evertont követjük nyomon! Jó szórakozást kívánunk!
TÉNYÖZÖN: (forrás: BBC):

Egymás ellen
  • Az Everton zsinórban negyedik bajnoki győzelmére készül a Manchester City otthonában.
  • A liverpooliak nagyszerű mérleggel rendelkeznek hétfői ellenfelük ellen, utolsó hat meccsükből ötöt nyertek.
  • A gyárvárosiak utolsó három hazai találkozójukon gólképtelenek voltak az Everton ellen.
Manchester City
  • A Kékek utoljára 1929-ben vezették a bajnokságot karácsonykor, ha hétfőn győznek megismételhetik ezt a bravúrt!
  • A Manchester City saját arénájában eddig alig nyolc gólt rúgott, amely holtversenyben a legkevesebb a PL-ben (idegenben tizenhatnál jár).
  • Mancini fiai zsinórban harmadik győzelmükre készülnek a bajnokságban, egyébként hét forduló óta veretlenek.
  • Csak az Arsenal tudott győzni az idei szezonban a City otthonában.
  • Carlos Tévez tíz gólt vállalt a Manchester City 24 találatából, az együttes soha nem kapott ki, amikor ő betalált.
Everton
  • Az Everton hét mérkőzés óta nyeretlen a PL-ben (négy döntetlen, három vereség), ha megint kikap, akkor 1999 óta a leghosszabb ilyen sorozatát jegyezheti fel.
  • David Moyes legényei eddig tizenhét bajnoki alatt csak háromszor győztek (mégpedig októberben négy forduló alatt), de csak ötször buktak el utolsó huszonnyolc PL-összecsapásukon.
  • A liverpooliak pont nélkül maradtak első két idegenbeli bajnokijukon, ám azóta veretlenek, az utolsó négy találkozójukat döntetlennel zárták otthonuktól távol.