MLS: nem bírt a címvédő Houston Dynamo a Real Salt Lake-kel

Szerző: shLétrehozva: 2008. július 4. 08:29
Az észak-amerikai labdarúgó-bajnokság (MLS) alapszakaszában a címvédő Houston Dynamo együttese csak gólnélküli döntetlenre volt képes a Salt Lake Cityben a helyi Real vendégeként.

A címvédő már csak azért sem mehetett biztosra, mert riválisa mérlege a most zajló bajnokságban jobb, mint az övé. Ha csak hajszállal is… A Nyugati főcsoport két dobogósa közül a Real és a Houston is 20-20 pontot gyűjtött 16 mérkőzésen, ám előbbi gólaránya 18-19, míg utóbbié 17-19…

Kettejük párharca könnyen a vendégek javára dőlt volna el, ám a 84. percben a hazai kapus, Nick Rimando kivédte Brian Mullan büntetőjét. A kapusnak a szezonban ez már az ötödik olyan mérkőzése volt, amelyen nem kapott gólt, míg csapata utóbbi négy mérkőzésén a harmadik gólnélküli döntetlent játszotta. Kollégája, Pat Onstad a harmadik „shoutoutját” húzta be a szezonban.

A második félidő, de különösen a hajrá igencsak paprikásra sikeredett: a vendégek öt sárga lappal zárták azt az etapot, míg a hazaiak közül Chris Winger a 90. percben piros lapot kapott, miután megütötte Dwayne de Rosariót.

A Salt Lake hazai pályán kilenc összecsapás után változatlanul veretlen, míg a Houston idegenben kilenc találkozón leragadt az egy győzelemnél.