Megint Czvitkovics mentette meg a Lokit

Szerző: shLétrehozva: 2010. október 29. 18:49
A Ferencváros "lefejezése" után a Kaposvárt is kivégezte Czvitkovics Péter, aki duplázott a Kaposvár ellen, ezzel csapatát újra létfontosságú három ponthoz juttatta a labdarúgó NB I 12. fordulójának nyitányán. A bajnoki címvédő 3-1-re győzött, de voltak üresjáratok a játékában, ami a csütörtöki, eindhoveni Európa-liga meccs fényében talán megbocsátható nekik. A Kaposvár nemes ellenfél volt, de a Sisa-fiúknak csak a becsületgólra futotta. A Loki leelőzte pénteki riválisát és már második a tabellán.

LABDARÚGÓ NB I, 12. FORDULÓ:
DEBRECEN - KAPOSVÁR 3-1 (1-1)
Debrecen, Oláh Gábor utca, vezette: Szabó Zsolt.
DEBRECEN: Malinauskas - Nagy Z., Mijadinoszki, Simac, Fodor - Czvitkovics, Bódi (Dombi, 57.), Varga J., Szakály P. - Coulibaly (Szilágyi, 68.), Yannick (Kiss Z., 76.). Klubmenedzser: Herczeg András.
(kispad: Verpecz, Máté, Dombi, Kiss Z., Ramos, Rezes, Szilágyi P.)
KAPOSVÁR: Kovács Z. - Grúz, Okuka, Kovácsevics, Zsók - Hegedűs D., Kulcsár K. (Godslove, 78.), Pedro, Dzsavad (Balázs, 69.) - Oláh, Perics. Vezetőedző: Sisa Tibor.
(kispad: Milinte, Lelkes, Petrók, Zahorecz, Balázs B., Godslove, Szepessy)
Gólszerző: Bódi (36.), Czvitkovics (71., 75.), ill. Oláh (43.)
Sárga lap: Simac (31.), ill. Pedro (77.), Grúz (70.)
Herczeg András együttese a Ferencváros után ismét zöld-fehér alakulatot fogadhatott a Nagyerdőben, de a Kaposvár elleni összecsapás sem tartozott a biztos három pontok sorába. A somogyiak a tabella harmadik fokáról utaztak Debrecenbe.
A címvédő már a múlt szezonban is megszenvedte a Rákóczi elleni összecsapás elejét, áprilisban gólnélküli első félidőt követően még hátrányba is került. A vége aztán 5-1-es sima siker lett, de ahogy azt a klubmenedzser is hangoztatta, nehéz feladat várt rájuk a télies koraestében.
Herczeg András azt is mondta, hogy idén sem az ezüstéremért lépnek gyepre hétről hétre, azaz teljes koncentrációt és három pontot vár övéitől. Ennek megfelelően bekezdett a hajdúsági csapat, amely igyekezett tartani a labdát és mihamarabb megszerezni a vezetést.
Erre kicsivel több, mint félórát kellett várni, ekkor Bódi villant, de mielőtt felhőtlen lehettt volna az öröm, az egykori debreceni Oláh büntetett egy hatalmas kirúgás és némi hazai szájtátást követően.
A döntetlent alig húsz perccel a rendes játékidő vége előttig tartotta a Kaposvár, a kiegyenlítettnek mondható mezőnyjátékot Czvitkovics Péter törte meg. A középpályás két szabadrúgásgóllal elintézte az ellenfelet - az elsőben az amúgy jól védő Kovács is alaposan benne volt. Cicó kaposvári specialista, a két együttes előző meccsén is betalált.
A Loki tehát lehozta ezt a találkozót is, s bár feljött a második helyre, hátránya még így is tetemesnek mondható a listavezető Videotonnal szemben.
ÉLŐ KÖZVETÍTÉS:
92. Vége a meccsnek! Ismét Czvitkovics volt Debrecen hőse! 3-1!
83. Olááááh! 18 méterről, kapásból lőtt centikkel fölé.
78. Kaposvári csere: Godslove be, Kulcsár le.
77. Pedro-sárga. Dumálásért.
76. Loki-csere: Kiss Zoltán be, Yannick le.
75. GÓÓÓÓÓÓÓÓL!!! Mi van itt?! A Fradi után ismét Cicó a megmentő! Megint egy szabadrúgás jó 25-ről, a középpályás ezúttal a jobb alsóba bikázott. 3-1!
71. GÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓL!!!!! Ismét vezetnek a hazaiak! Éles szögből vágta kapura a labdát Czvitkovics, az ötösnél az addig jól védő Kovács úgy ért bele, hogy ró,la saját kapujába pattant a labda. 2-1!
70. Grúz-sárga. Felrúgta Dombit.
69. Kaposvári csere: Balázs be, Dzsavad le.
68. Loki-csere: Szilágyi be, Coulibaly le.
60. Dombiiii! Ahogy beállt, máris gólt lőhetett volna, ám Szakály passzát 6 méterről föléküldte. Óóóóó!
57. Loki-csere: Dombi be, Bódi le.
Nem túl izgalmas a második félidő, pedig lenne tennivaló.
46. A vendégek kezdték a második félidőt. Csere nem volt.
45+1. Vége a félidőnek! Egy kicsivel jobbak a hazaiak, de a Kaposvár a legjobbkor egalizált. Van tartása a csapatnak. 1-1!
43. GÓÓÓÓÓÓÓL!!!! Az igen: Kovács rúgta ki a labdát kapujából, a hosszan szálló játékszer átpattant Vargán, Oláh lecsapott és 15 méterről, a meglepett Malinauskas mellett a kpuba bikázott. Hoppá. 1-1!
36. GÓÓÓÓÓÓÓÓL!!!!! A figyelmetlen vendégeket a szerencse sem segítette: Fodor adott be balról, bent jött Bódi, aki Kovácsevics mellől, 5 méterről kapura helyezett. Kovács ezt még bravúrral védte, az ismétléssel szemben azonban már tehetetlen volt. Vezetnek a hazaiak! 1-0!
31. Simac-sárga. Kovácsevicset ütötte el.
27. Na, valami. Oláh lőtt Malinauskas kezei közé 18 méterről.
15. Czvitkoviiiics! 20 méterről, balról durrantott kapura, Kovács a jobb felső elől halászuta el a labdát.
A Loki az első tíz percet kézben tartotta, a Kaposvár mindössze egyszer tudott zavart okozni. De csak pillanatnyi zavart. Jobb a címvédő.
2. Úúúújjj! Kovácsnak kellett vetődnie, a kaposvári kapus Bódi kissé jobbról leadott, 16 méteres lövését védte.
1. Elindult a mérkőzés.
Mindkét csapat megszenvedett a Magyar Kupa 4. fordulójában: a Loki a harmadosztályú Nagyecseden csak tizenegyesekkel (8-7) jutott tovább, míg a Rákóczi Dunaharasztin nyert 2-1-re hosszabbításban.