KTE: bajnokhoz méltó búcsú a szezontól

Szerző: shLétrehozva: 2008. május 31. 20:01
Görögtűz, utcabál és négy hazai gól színesítette a KTE labdarúgó-csapatának bajnoki szezonzáró mérkőzését. A meccsen a Kecskemét örömfocit játszott, és 4-1-re nyert, pedig az Orosházának életbevágó volt, hogy megszerezze a három pontot. A vendégeknek csupán a szépítésre futotta, így mindkét együttes búcsúzott a másodosztálytól. Ami egyik oldalon végtelen boldogság, az a másik oldalon keserűség…

LABDARÚGÁS, NBII, KELETI CSOPORT, 30. FORDULÓ
KECSKEMÉTI TE – OROSHÁZA 4–1 (1-0)
Kecskemét, 3000 néző. Vezette: Varga L. (Farkas Á., Varga G.)
KTE: Nagy (Tóth, 70.) – Koszó, Debreczeni (Koncz, 48.), Lovric, Farkas – Balázs, Savic, Lungu, Csordás – Kormos (Széki, 60.), Montvai. Edző: Tomiszlav Szivics
OROSHÁZA: Halász – Szabó (Lovas, 68.), Fekete, Pardi, Lupsa – Mike (Búza, 54.), Kerepeczki, Elekes, Petneházi – Ábel, Kocsis. Edző: Belvon Attila
Gólszerző: Montvai (24.), Lungu (48.), Csordás (52.), Csordás (79.) ill. Búza (76.)
Sárga lap: Farkas (45.), Lungu (65.)

A mérkőzést rövid ünnepség előzte meg, ugyanis a szintén másodosztályú bajnokságot nyert Delfin KC sportolói és vezetői ekkor vehették át a bajnoki aranyérmeket és a serleget. A kezdő sípszó elhangzása előtt a klub tulajdonosai és a szurkolók elbúcsúztatták Debreczeni Andrást és Széki Attilát; ők jövőre nevelőegyesületüknél futballoznak tovább.

Álmosan kezdődött a mérkőzés, annak ellenére, hogy a vendégek számára még jelentőséggel bírt a három pont sorsa. A vendégek másodosztályban maradásához égető szükségük volt a győzelemre.

Húsz perc meddő mezőnyjáték után Balázs futott el a jobb oldalon; pontos beadására üresen érkezett a hírös városiak gólkirálya, Montvai Tibor; hat méterről fejelte hálóba a játékszert. (1-0). A gólt követően kissé bátrabbá váltak a vendégek, de ez csupán némi mezőnyfölényben nyilvánult meg, komoly helyzetet nem tudtak kialakítani Kocsisék.

A félidőre is maradt ünnepelni való, ekkor köszöntötték ugyanis a KTE U19-es együttesét, akik szintén megnyerték a korosztályos bajnokságot.

A második félidő 3. percében egy szenzációs góllal növelte előnyét a kecskeméti alakulat. Lungu iramodott meg a félpályánál, sorra cselezte ki a védőket, majd szólója végén 10 méterről a bal alsó sarokba lőtt. (2-0).

Nem sokat kellett várni a harmadik találatra. Egy hazai szögletet követően Csordás Csaba – kihasználva a kapu előtti kavarodást – közelről a hálóba továbbította a labdát. (3-0).

A folytatásban is támadásban maradt a Kecskemét, Montvaiék sorra dolgozták ki a helyzeteket, igazán élvezetes, lüktető volt a játék. A 76. percben némileg váratlanul szépíteni tudtak az orosháziak, Búza futott el a baloldalon, majd 15 méterről hatalmas gólt lőtt a jobb felső sarokba. (3-1)

Nem kellett azonban sokáig nyugtalankodnia a hazai szurkolóknak; Csordás Csaba a 79. percben egy látványos támadás végén beállította a végeredményt; ezzel pontot téve egy tizennégy mérkőzés óta tartó veretlenségi sorozat, s egyben a másodosztályban való szereplés végére. (4-1)

Tomislav Szivics az összecsapás előtt úgy nyilatkozott; szeretné, ha csapata hetvenöt ponttal, és ugyanennyi rúgott góllal búcsúzna a másodosztálytól. Ehhez a liláknak „csupán” ötször kellett volna megzörgetniük az Orosháza hálóját. A mérkőzés végén négy gólt jegyzett a Kecskemét, de talán emiatt éppen Szivics mester bánkódott a legkevésbé…

Tomislav Szivics: - Úgy búcsúztunk, ahogy egész évben játszottunk; gratulálok a fiúknak!
Belvon Attila: - Végtelenül szomorú és elkeseredett vagyok.