Kikapott a bajnok a Bozsik Stadionban

Szerző: shLétrehozva: 2011. augusztus 27. 19:32
A címvédő Videoton minimális különbségű vereséget szenvedett a Budapest Honvéd otthonában, a labdarúgó NB I 7. fordulójának szombati játéknapján. A győztes gólt Danilo szerezte büntetőből, aki hatodik találatával a góllövőlista élére ugrott.

A Videoton jobb barátságban volt a labdával, de ezúttal sem tudta gólra váltani mezőnyfölényét az első félidőben.

A szünet után, az első negyedóra végén történt a döntő momentum: Héctor Sánchez buktatta Danilót, a védőt második sárga lappal kiállították, a sértett pedig berúgta a jogos büntetőt, vezetést szerezve a hazaiaknak.

A végén Kemenes bravúrjai is kellettek ahhoz, hogy otthon tartsa a három pontot a Honvéd, amely Akassou kiállítása miatt szintén tíz emberrel fejezte be a találkozót.

Álmosan kezdett a Pécs a Pápa ellen, de az első félidő hajrárájára felébredt, és megfordította a meccset, a vendégeknek egy veszélyes helyzete sem adódott a második félidőben.

Kaposváron a hazaiak ragadták magukhoz az irányítást, majd a 30. és a 33. percben is bevették a tolnaiak hálóját. Még az első félidőben tizenegyest hibázott a paksi Éger.

A második félidőben egyenlíteni tudott a Paks, de csak azért, hogy aztán ismét  kétgólos előnyt szerezzen a házigazda. A vendégek innen is tudtak újítani és gondoskodtak róla, hogy nyolvszor zörögjön a meccsen a háló.

LABDARÚGÓ NB I, 7. FORDULÓ
BUDAPEST HONVÉD-VIDEOTON FC 1-0 (0-0)
Bozsik Stadion, 2000 néző, vezette: Kassai Viktor.

HONVÉD: Kemenes - Lovric, Botis, Debreceni, Novák A. - Danilo (Tchami, 87.), Zelenka (Hidi, 77.), Délczeg, Akassou, Hajdú - Szekulics (Németh N., 46.). Vezetőedző: Supka Attila.

VIDEOTON: Tujvel - Brachi, Vaskó, Horváth G., Héctor Sánchez - Oliveira, Sándor Gy. (Gosztonyi, 69.), Mitrovics, Elek Á. (Nikolics, 60.), Brandao (Walter, 83.) - A. Alves. Vezetőedző: Paulos Sousa.

Gólszerző: Danilo (58., 11-esből)

Sárga lap: Debreceni (42.), Danilo (70.), Lovric (79.), Németh N. (86.), illetve Héctor Sánchez (44., 57.), Vaskó (53.), Oliveira (90.), Mitrovic (93.)

Kiállítva: Akassou (95.), illetve Héctor Sánchez (57.)
PÉCSI MFC-LOMBARD PÁPA 2-1 (2-1)
Pécs, 3000 néző, vezette: Farkas Ádám.
PÉCS: Dibusz - Simonfalvi, Lantos, Todorovics, Marovics - Horváth Zs. (Regedei, 73.), Scsepanovics, Pintér, Nagy O. - Gyánó, Fröhlich (Andorka, 80.). Vezetőedző: Mészáros Ferenc.

PÁPA: Szűcs L. - Nagy S. (Germán, 65.), Rodenbücher, Totadze, Présinger - Horváth L. (Zulevs, 82.), Ganugrava - Lovrencsics, Varga G. (Szabó Z., 58.), Quintero - Ferenczi. Vezetőedző: Véber György.

Gólszerzők: Horváth Zs. (38.), Fröhlich (45.), illetve Ganugrava (12.)
Sárga lap: Gyánó (28.), Horváth Zs. (38.), Todorovic (40.), illetve Ganugrava (72.), Présinger (85.), Rodenbücher (88.)

KAPOSVÁRI RÁKÓCZI-MVM PAKS 4-4 (2-0)
Kaposvár, 2000 néző, vezette: Berke Balázs.

KAPOSVÁR: Hajduch - Pavlovic, Graszl, Zsók, Jánvári - Pedro, Hegedűs (Kulcsár K. 75.) - Balázs B., Safaric, Alekszejev (Grumic 82.) - Peric (Gujic 77.). Vezetőedző: Sisa Tibor.

PAKS: Csernyánszki - Heffler T., Éger, Gévay, Báló - Sipeki, Sifter, Bartha, Heffler N.(Vayer a szünetben) - Hrepka (Böde 67.), Magasföldi (Kiss T. 33.). Vezetőedző: Kis Károly.

Gólszerzők: Peric (30., 33.), Balázs B. (71.), Safaric (87., 11-esből), illetve Kiss T. (56.), Bartha (69.), Böde (89.), Sifter (91.)
Sárga lap: Alekszejev (54.), Balázs B. (72.), illetve Sipeki (51.), Sifter (74.)

A FORDULÓ TELJES PROGRAMJA
Péntek
Győr-ZTE  5-1
(Völgyi 17., 74., Alekszidze 34., Babic 66., Ahjupera 76., illetve Tököli (48.)

Szombat
Honvéd-Videoton 1-0 (Danilo 58., 11-esből)
Pécs-Pápa 2-1 (Horváth Zs. 38., Fröhlich 45., illetve Ganugrava 12.)
Kaposvár-Paks 4-4 (Peric (30., 33., Balázs B. 71., Safaric 87., 11-esből, illetve Kiss T. 56., Bartha 69., Böde 89., Sifter 91.)