Hetedhét országra szóló Celtic-győzelem

Szerző: shLétrehozva: 2009. február 28. 18:54
A Celtic lehengerlő támadójátékkal 7-0-ra náspángolta el a St. Mirrent a skót labdarúgó-bajnokság 27. fordulójában. A Katolikusok még azt is megengedhették maguknak, hogy tizenegyest hibázzanak az első félóra végén. A rivális Rangers a Hamilton otthonában diadalmaskodott, Balogh János tizenegyest védett Dundeeban.

SKÓT PREMIER LEAGUE:
Celtic-St. Mirren 7-0 (Nakamura 16., 35., 57., Crosas 51., S. Brown 56., 68., Potter 76. - öngól)
Hamilton-Rangers 0-1 (B. Ferguson 35.)
Aberdeen-Kilmarnock 0-0
Dundee United-Hearts 0-1 (Stewart 62.)
Hibernian-Falkirk 0-0
Inverness-Motherwell 1-2 (Munro 39., ill. Sutton 26., Sheridan 53.)

A glasgow-i zöld-fehérek átgyalogoltak a St. Mirrenen, pedig az első félidőben még csak két góllal húztak el Nakamura Sunszuke révén, ráadásul Jan Vennegoor of Hesselink büntetőt rontott.

A második játékrészben már nem volt mellébeszélés: Nakamura harmadik gólját is feljegyezhette, Scott Brown pedig kétszer volt eredményes. A játékvezető 7-0-s hazai vezetésnél vetett véget a találkozónak.

A Rangers szűkebben vette a Hamilton fantázianévre hallgató akadályt, az összecsapás egyetlen találata Barry Ferguson nevéhez fűződik.

Balogh János tizenegyest védett a Dundee United otthonában, így a Heartsnak egy gól is elegendőnek bizonyult a sikerhez.