Három magyar gól Európában

Létrehozva: 2011. október 3. 17:42
A külföldön szereplő magyar labdarúgók közül Feczesin Róbert (Brescia), Szabics Imre (Sturm Graz) és Korcsmár Zsolt (Brann) is betalált a hétvégén. Tőzsér Dániel meglepő módon a védelemben tüsténkedett a belga rangadón, bár közmegelégedésre tette a dolgát, Köteles Lászlóval egyetemben csalódottan hagyta el a pályát, lévén a Genk 1-0-ra kikapott a Juhász Rolanddal felállt vendég Anderlechttől.

Bogdán Ádám kollégája, Jussi Jääskeläinen sérülése okán megkapta a lehetőseget arra, hogy valami nagyot alkosson a Bolton kapujában, kiváltképp, hogy a hétvégén a Chelsea látogatott a Reebok Stadionba. Nos, a fiatal magyar hálóőr aligha teszi ki az ablakba, amit kapott - öt gólt! Ráadásul kettő bizony az ő lelkén szárad. Nem mi állítjuk, hanem az edzője, ami amúgy nagyobb baj. Kérdés, Owen Coyle ezek után számol-e még vele? A Fulham-Queens Park Rangers (6-0) magyaros rangadó volt - magyarok nélkül... Buzsáky Ákos (QPR) a kispadon ült, Somogyi Csaba (Fulham) viszont csak a lelátón. Fülöp Márton is padozott a West Bromwich Albionban, amikor az a Sunerlanddel randevúzott, magyar csapattársa, a sérült Gera Zoltán szintén kihagyta a Premier League-mérkőzést (2-2). Az angol másodosztály magyarjai is nézők voltak. A Hull City-Cardiff City (2-1) találkozón Gulácsi Péter a "tigrisek" kispadján kapott helyett, míg Gyepes Gábor még csak oda sem ülhetett le a walesieknél. Priskin Tamás (Ipswich), Kurucz Péter (West Ham United) és Futács Márkó (Portsmouth) ugyancsak "munkanélküli" volt a hétvégén.

19. Portsmouth 10 2 3 5 10-13 9

Köteles László, Tőzsér Dániel és Juhász Roland végigjátszotta a Genk-Anderlecht rangadót, amelyen 1-0-ra győztek a vendégek. Köteles nem okolható a gól miatt. A Kortrijk Czvitkovics Péter nélkül győzte le a Mechelent. Kovács Péter a 74. percben lépett szállt be a Lierse-be, amelynek a sorsa addigra már megpecsételődött a Liege otthonában (0-2).

14 . Lierse 9 0 6 3 4-8 6

Horváth Gábor együttese, a Den Haag sorozatban másodszor nyert, ráadásul ahogy korábban a Venlo ellen, úgy az egykor szebb napokat megélt Feyenoord otthonában sem kapott gólt - a magyar védő erre okkal lehet büszke a 3-0-ás győzelem mellett. A NAC Nijmegen mostanság képtelen betalálni, a ezúttal hajrában kapott gólokkal 2-0-ra kapott ki a PSV-től. Babos Gábor végig a pályán volt, míg Vadócz Krisztiánnak 65 perc jutott.

A HOLLAND BAJNOKSÁG ÁLLÁSA
1. AZ Alkmaar 8 7 0 1 21-6 21
2. PSV Eindhoven 8 5 2 1 25-10 17
3. Twente 8 5 2 1 21-9 17
11. Den Haag 8 3 1 4 12-13 10
15. NEC Nijmegen 8 2 1 5 7-14 7

A Panathinaikosz és Rudolf Gergely szabanapos volt a görög bajnokság ötödik fordulójában, és ha úgy vesszük, akkor Bodor Bolizsár is, hiszen a védő nem kapott szerepet az OFI Krétában az Ergotelisz ellen 1-0-val "behúzott" találkozón. Megyeri Balázs kispados volt az Olympiakoszban, amely 2-1-re verte a listavezető PAOK-ot.

A GÖRÖG BAJNOKSÁG ÁLLÁSA
1. PAOK Szaloniki 5 3 0 2 8-5 9
2. Olympiakosz 3 3 0 0 7-4 9
3. Atromitosz 5 2 3 0 5-3 9
6. Panathinaikosz 3 2 1 0 6-2 7

Hajnal Tamás hosszú szünet után tért vissza a stuttgarti kezdőbe (89 percet játszott), és öröme teljes lehetett, miután csapata 2-0-ra nyert a Kaiserslautern ellen. A Mainz magyajai kihagyták a Nürnberg elleni, 3-3-as döntetlennel végződött partit. Stieber Zoltán a padról nézte végig a mérkőzést, a súlyos sérülése után lábadozó Szalai Ádám meg a távolból szurkolt, ahogy Nagy Dániel is a Hamburgnak... A másodosztályban már volt dolguk a véreinknek, Király Gábornak (1860 München) és Lázok Jánosnak (Duisburg). A kapus 90, a csatár 79 perc bizonyítási lehetőséget kapott. Az ellenben közös bennünk -, persze ennek ők aligha örülnek -, hogy a mind a ketten vesztes csapat tagjai voltak a hétvégén.

16. Duisburg 10 1 3 6 10-13 6

Korcsmár Zsolt betalált! Nem is olyan apró szépséghiba, hogy a Brann ennek ellenére simán kikapott a Valerangától (1-4). A válogatott védő csapata jelenleg ötödik a tabellán.

A NORVÉG BAJNOKSÁG ÁLLÁSA:
1. Molde 25 16 4 5 47-32 52
2. Rosenborg 24 12 6 6 57-28 42
3. Tromsö 25 12 6 7 44-31 42
5. Brann 25 11 6 8 40-40 39

Simon Ádám nélkül nyert a Palermo a Siena ellen. Filkor Attila (Liverno) is "pihent", ráadásul csapata kikapott a Baritól. Laczkó Zsolt kihagyta a Samp Torino elleni meccsét (1-2), amelyen csapattársának, Koman Vladimirnak csereként szűk félóra jutott. A Brescia Feczesin Róbert szezonbeli negyedik góljával, Vass Ádám és Varga Roland nélkül szerzett pontot a Modena ellen. Kovácsik Ádám ugyan végigvédte a Reggina kapuját, ugyanakkor nem sok örömben volt része. Csapata 2-1-re kikapott a Juve Stabiától.

11. Reggina 7 3 1 3 15-11 10

Huszti Szabolcs (Zenit) és a sérüléből lassan felgyógyuló Dzsudzsák Balázs (Anzsi) is néző volt a hétvégén. Előbbi csapata a Szpartak Moszkva ellen remizett, utóbié rosszabbul járt, kikapott Lokomotív Moszkvától, és az anyagi lehetőségei dacára csak nyolcadik.

AZ OROSZ BAJNOKSÁG ÁLLÁSA:
1. Zenit 26 15 8 3 52-23 53
2. CSZKA Moszkva 26 14 9 3 46-23 51
3. Dinamo Moszkva 26 15 5 6 48-27 50
8. Anzsi 26 11 8 7 29-24 41

Az osztrák liga mindhárom magyarja győzelemnek örülhetett a hétvégén. Szabics Imre továbbra is nagyszerű formában van - ez különösen jó hír a finnek elleni meccs előtt -, ugyanis győztes gólt szerzett a Ried ellen! Waltner Róbert hét percet játszott a Mattersburgban, Sáfár Szabolcs viszont végigjátszotta az Innsbruck soros bajnokiját.