Három csapást mért a Napoli az Interre

Szerző: SHLétrehozva: 2011. október 1. 22:35
Csúnya vereséggel mutatkozott be a San Siróban az Inter új edzője, Claudio Ranieri azután, hogy Bolognában és Moszkvában is győzelemre vezette csapatát. A Napoli vitatható körülmények között került ember. és gólelőnybe, majd a második félidőben két mesés ellentámadással elintézte a felbőszített milánóiakat. Maggio és Hamsík talált be. Élen a nápolyiak a szombati játéknap után.

SERIE A, 6. FORDULÓ
INTER-NAPOLI 0-3 (0-1)
Milánó, Giuseppe Meazza Stadion, vezette: Gianluca Rocchi.

INTER: Júlio César - Maicon, Lúcio, Samuel, Chivu (Nagatomo, 42.) - Zanetti, Cambiasso, Obi - Álvarez (Sztankovics, 60.) - Forlán (Zárate, 68.), Pazzini. Vezetőedző: Claudio Ranieri.
Cserepad: Castellazzi, Sztankovics, Zárate, Coutinho, Castaignos, Nagatomo, Muntari.

NAPOLI: De Sanctis - Campagnaro, Cannavaro,  Aronica - Maggio,  Inler, Gargano, Zuniga -  Hamsik, Lavezzi (Chávez, 79.), Pandev (Mascara, 51.). Vezetőedző: Walter Mazzarri.
Cserepad: Rosati, Fideleff, Dossena, Mascara, Santana, Fernández, Chávez.
Gólszerző: Campagnaro (43.), Maggio (56.), Hamsík (75.)
Sárga lap: Obi (10.), Chivu (37.), César (43.), Zanetti (45.), ill. Zuniga (37.)
Ha egy játékvezető lesz egy meccs főszereplője, az szinte soha sem jelent jót. Gianluca Rocchi ezen az estén nem a csúcsformáját hozta, s ez alaposan rányomta a bélyegét a mérkőzésre. A 10. percben vasszigorral sújtott le Obira, és sárga lappal jutalmazta az egyik megmondulását, aminek a szünet előtt lett különös jelentősége, amikor a középpályás a 16-os vonala környékén sodorta el a betörni készülő Maggiót, de inkább a vonal előtt, mint utána. Rocchi tizenegyest ítélt, Obit pedig egy újabb lappal zuhanyozni küldte. Ezzel még nem volt vége, Hamsík büntetőjénél védett Júlio César, s a kipattanót az a Campagnaro bombázta be, aki belépett a 16-os vonalon túlra a lövés pillanata előtt. Újra kellett volna rúgatni a tizenegyest.

A félidő lefújását tömegjelenetek követték, amelynek során a hazaiak edzője, Claudio Ranieri a kiállítás sorsára jutott. Az 59 éves tréner a Sky Sport Italiának adott rövid értékelést:

"Az első félidőben jól mentek a dolgok, szerintem szép mérkőzésnek indult, de Obit úgy állították ki, hogy az első sárga lapját fogalmam sincs, miért kapta, ráadásul a 16-oson kívül szabálytalankodott, és befújták a büntetőt. A bíró mindent elrontott, amit el lehetett, kár érte, nem ezt érdemelték a fiúk. Nem tartotta kezében a meccs.et Nem sértettem meg, de fontosnak tartottam, hogy az első félidő vége után ezt tudassam vele."

Mindez persze semmit sem von le a Napoli érdemeiből, amely a BL-ben is erősen kezdett, s a Serie A-ban is élre állt. Emberhátrányban már nem volt méltó partner az Inter, Maggio és Hamsík is átgázolt a pályán, és góllal fejezett be egy-egy akciót az érthető módon ideges hazaiak ellen.
AZ ÉLŐ KÖZVETÍTÉS
92.: Vége a mérkőzésnek! INTER-NAPOLI 0-3
92.: Zanetti fejelt De Sanctis kezébe.
91.: Maicon adta be, Pazzini fejelte le, mellé.
90.: Kettő perc.
87.: Zárate lövésszerű beadása. Elszállt, ahogy az Inter esélye is a pontszerzésre. Elfáradtak a hazaiak.
79.: Csere: Lavezzi helyett Chávez. Most debütál a bajnokságban. A venezuelai államelnök egyik névrokona.
75.: GÓÓÓÓL!!!!!!! HAMSÍK!!!!!!!! Lavezzi, Hamsík kombináció, bent van!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 0-3
68.: Csere: Forlán helyett Zárate.
65.: Hamsík lódult meg, lövés helyett visszatette középre Zunigának, aki üres kapu fölé lőtt öt méterről!!!!!
60.: Csere: Álvarez helyett Sztankovics.
56.: GÓÓÓÓÓL!!!!! MAGGIO!!!!! Mascara ugratta ki Maggiót, Nagatomo elbóbiskolt, a középpályás flegmán átemelte Césart. 0-2
55.: Lavezzi lógott meg a balösszekötő helyén, aztán a háló tetejére emelt. Ebben több volt.
51.: Csere: a teljesen formán kívül lévő Pandev helyett Mascara.
46.: Folytatáááás!!!!
45+1.: Vége a félidőnek! Az első félórában inkább az Inter akarata érvényesült, de Obi kiállítása után kutyaszorítóba került a csapat, amelynek tíz emberrel kellene fordítania a Napoli ellen. A lefújás utáni tömegjelenetek során Rocchi kiállította Ranierit, aki nem ülhet a kispadon a második félidőben.
45.: César-sárga reklamálásért. A kapus fel akarja öklelni a bírót, Cambiasso fogja le. Zanetti is besárgult.
43.: GÓÓÓÓÓÓÓL!!!!!CAMPAGNARO!!!!! César bravúrral fogta Hamsík büntetőjét, de a kipattanóból Campagnaro nem kegyelmezett. Nem mellesleg már bent volt a 16-oson belül, még mielőtt Hamsík ellőtte volna a labdát. 0-1
42.: Hamsík...
42.: Csere: Chivu helyett Nagatomo.
41.: TIZENEGYES ÉS OBI-PIROS második sárgával. Maggiót lökte fel a 16-os jobb oldalán, a vonalon. Itt jegyezzük meg, az első sárga lap eltúlzottnak tűnt.
38.: Pandev éles szögből lőhetett volna, de felbotlott a labdában.
37.: Chivu állította meg Lavezzit. Sárga lap.
35.: Gargano vállakozott lövésre, kár volt.
34.: Zanetti felvágta Lavezzit a 16-os bal csücskénél, Rocchi szerint nem történt semmi.
30.: Zuniga megint megmutatta, miért nem középcsatár, egy beemelt labdát csúnyán fölédurrantott nyolc méterről.
27.: Zuniga-sárga.
25.: Obi félmagas beadása sem Chivunak, sem Maiconnak nem volt tökéletes.
24.: Zanetti átlövése jött ki DS-ről, a kipattanót Pazzini verte be, de les!!!
22.: Inler bombázott fölé 30-ról szabadrúgásból. Még nem melegedett be igazán a Napoli.
19.: Jobbról tekerték be, César rosszul jött ki, de nem lett belőle baj, Zuniga elrontotta a fejest.
16.: Maicon visszatérése azonnal őrződik, most Pazzini kanalazta kapu fölé remek beívelését.
15.: Közben Sneijder és Cannavaro figyeli árgus szemekkel a csapatokat a lelátóról.
13.: Forlán került lövőhelyzetbe a 16-os vonala előtt, nem habozott, ráküldte, De Sanctis mozdulni sem tudott, de elsüvített a bal kapufa mellett a labda!
10.: Obi kapott sárga lapot, szigorú volt vele Rocchi.
9.: Forlán irtózatos kapáslövésre készült, de luft lett belőle.
3.: Maicon tört be, aztán Álvarez zúdított kapura 25-ről, veszélyesebb eddig az Inter.
2.: Maicont gyötörték a földre egy cselnél, nincs büntető. Már-már követhetetlen a meccs, úgy nekirontottak egymásnak a csapatok.
1.: ELKEZDŐDÖTT!!!!!!! AZ INTERÉ A LABDA.
20:35. Nem szeretnénk komolyabb jóslásokba bocsátkozni, ez klasszikus háromesélyes meccs, sajnos Cavani és Sneijder nélkül. Na jó, jöjjön egy tipp: 4-4.
ELŐZETES: Ranierit sajtótájékoztatóján többek között arról kérdezték,  be szabad-e  sorolni ezt a párharcot azok közé, amelyeken a Scudetto a tét.

"Szerintem igen, a Napoli remek kis csapat, s az idő elteltével egyre inkább összeérik. A City és a Villarreal ellen nem akármilyen tartásról tettek tanúbizonyságot, mintha be lennének oltva a legfontosabb tétmeccsekre. Azt hiszem nyugodtan mondhatjuk, hogy az Inter is a bajnoki címet akarja,  fel is hívtam a srácok figyelmét, hogy ez lebegjen a szemük előtt. Meddig juthat a két csapat a BL-ben? De Laurentiis Inter-Napoli BL-döntőt szeretne? Szép álom. A Napoli elnöke mutatja az utat a játékosoknak, s úgy tűnik, ők el is indultak ezen."

Ami a keretet illeti, Chivu, Maicon és Sztankovics játékra jelentkezik, Pazzini bokájával sem nagy a baj. Közülük azonban csak Chivu tűnik biztos befutónak, ha a kezdőről beszélünk. Coutinho tetszeleghet a csatárok mögötti irányító szerepkörben, hacsak Álvarez nem művel csodát a pénteki gyakorláson.

A Napoli ennél nagyobb érvágást nem is szenvedhetett volna, péntek délután kiderült, nem nevezték Cavanit az Inter elleni keretbe. Az uruguayi gólvágó jobb bokája mondta fel átmenetileg a szolgálatot. Pandev tehát kezd. Némi vigasz a Napoli szurkolói számára, hogy a pár napja még szintén kérdéses Maggio és Aronica vállalja a játékot.

Érdekes hír a Nerazzurrik háza tájáról, bár nem feltétlenül újdonság, hogy az Inter a leginkább "nemzetközi" csapat a Serie A-ban, az eddigi idényben összesen kettő, azaz kettő olasz játékos lépett csupán pályára az együttesben (Ranocchia, Pazzini), miközben általános tendencia, hogy megkezdődött a "visszaolaszosítás" folyamata a riválisoknál.