Győrben is megégett Sousa és a Vidi

Létrehozva: 2011. október 23. 17:51
Dudás Ádám korai góljával a Győr legyőzte a Videoton az NB I 13. fordulójának vasárnapi rangadóján. Az ETO az első félidőben jobban, hatékonyabban játszott, a második félidőben viszont teljesen átadta a területet a bajnoknak, amely bár támadott igazi veszélyt és komolyabb helyzeteket nem tudott kialakítani. A hazaiak tapadnak a Debrecenre, míg a fehérváriak zsinórban második meccsüket bukták el és hátrányuk 15 pontra nőhet az éllovas mögött.

LABDARÚGÓ NB I, 13. FORDULÓ:
GYŐR-VIDEOTON 1-0 (1-0)
Győr, ETO Park, 5500 néző. Vezette: Andó-Szabó (Kelemen, Tóth I.)
GYŐR: Sztevanovics - Takács, Sztanisics, Djordjevics, Szabó O. - Dudás (Koltai 80.), Trajkovics, Pilibaitis, Ji-Paraná (Tokody 77.) - Dinjar, Ahjupera (Alekszidze 74.). Vezetőedző: Csertői Aurél. Kispad: Molnár P., Alekszidze, Völgyi, Windecker, Strestik, Tokody, Koltai.
VIDEOTON: Tujvel - Brachi, Vinicius, Caneira, Oliveira - Gosztonyi (Nikolics 77.), Mitrovics (Vasziljevics 84.), Elek, Tóth B., Sándor (Walter Lee 66.) - Alves. Vezetőedző: Paulo Sousa. Kispad: Bozsovics, Vasziljevics, Evandro, Nikolics, Vaskó, Hector, Walter.
Gólszerző: Dudás (12.)
Sárga lap: Szabó (24.), Dinjar (32.), ill. Brachi (39.), Caneira (55.), Elek (87.), Mitrovics (90.)
ÖSSZEFOGLALÓ:
Kemény, kiegyenlített mérkőzésen győzött úgy a Győr, hogy már az első félidőben is, de a másodikben teljesen átengedte a területet a Videotonnak és behúzódva védekezett. A taktika eredményesnek bizonyult, de kellett ehhez a jobbára tanácstalanul paszolgató vendégek is, akik egy komolyabb helyzetet tudtak kialakítani a 90 perc során.
Az ETO gyorsan feledtette a Debrecen elleni vereséget és tapad az éllovasra, egyúttal zsinórban kilencedik hazai bajnokiját is megnyerte. Ezzel szemben a fehérváriak alig 13 forduló alatt begyűjtötték ötödik vereségüket, azaz annyit, mint a teljes előző idényben. Ja, és ne feledjük, hogy a Rába-partiak mögött immár 11, a Loki sikere esetén pedig 15 pontra állhatnak az első helyezett mögött, lehet, már ősszel elúszott a címvédés esélye...
PROGRAM, EREDMÉNYEK:
péntek:
Budapest Honvéd-Diósgyőr 2-1 (Torghelle 22., Abass 80., ill. Gallardo 17.)
szombat:
Ferencváros-Újpest 3-0 (Pölöskey 7., Somália 37., Lisztes 92.)
Vasas-Paks 1-0
(Simic 86.; kiállítva: Belicky 87.)
Zalaegerszeg-Siófok 1-1
(Meyé 85., ill. Szabó 44.)
Haladás-Kaposvár
1-1 (Vujovics 44., ill. Perics 82.)
Kecskemét-Pápa (Sztokics 18., Bori 33., Szavics 65.)
94.: Vége a mérkőzésnek.
93.: Olivieira beívelését Sztevanovics fogta.
91.: Négy perc lesz a ráadás, miközben Koltai ült a földre, miután Brachi fejbelőtte.
90.: A kispadról Mitrovics szólt be valamit, és kapott sárgát.
88.: A Győrnek immár csak egy célja van, kihúzni 1-0-val. 11 emberrel védekezik.
87.: Elek Ákos szövegelt, sárga lap.
86.: Alves 16 méteres lövése megpattant, így csemege lett Sztevanovicsnak.
84.: Vasziljevics áll be Mitrovics helyére.
82.: Brachi szabadrúgását Sztevanovics húzta le.
81.: Ji-Paraná megsérült, hordágyon viszik be az öltözőbe, nem a legjobb jel a hazaiak számára.
80.: A gólszerző Dudás helyén Koltai.
77.: Csere mindkét oldalon: Ji-Paraná és Gosztonyi le, Tokody, illetve Nikolics be.
74.: Ahjupera le, Alekszidze be.
70.: Sztevanovics elől fejelte el Djordjevics a labdát, de utána egy másik fejes hárította Tóth lövését.
66.: Vendég csere: Walter Lee a pályán, Sándor György jött le.
65.: Ahjupera simán elfejelte a labdát Tujvel elől, a Vidi szerencséjére fölé.
63.: Dinjar adott be balról, Vinicius pörgette ki az utolsó pillanatban Dudás elől.
61.: Dudás jobb oldali beadásába ért bele Ahjupera, Tujvel tisztázott.
60.: Kicsit kiszabadult a Győr a szorításból.
55.: Caneira kapott sárgát.
55.: Sztevanovics védett lábbal egy éppen elé érkezett bal oldali beadást.
53.: A második félidő eddig a Vidié, a Győr nagyon behúzódott.
50.: Tóth távoli próbálkozása repült el az égbe.
48.: Caneira kényszerítőzött Alvessel, a visszakapott labdát viszont gyatrán emelte fölé jobbról.
46.: Folytatáás!
45+1.: Vége a félidőnek.
45.: Dinjar szerelte kitűnően Gosztonyit, aki Mitrovicstól kapott egy kicsit hosszú labdát.
44.: Pilibaitis jobbról lőtt, Tujvel ujjheggyel tolt fölé.
43.: Sztvanovics szedte össze a labdát, amely előtte veszélyesen pattant meg Brachi szabadrúgása után.
41.: Gosztonyi lapos beadását Djordjevics az utolsó pillanatban fejelte ki Alves elől.
39.: Brachi sárgult be, Trajkovicsot öklelte fel.
39.: A Győr stabilan védekezik, Elek megindulását leszámítva áttörhetetlen a fal.
37.: Alves lövése nem sokkal ment a jobb alsó mellé.
37.: Gosztonyit is elkaszálták, a bíró továbbot intett, de utólag nem adott sárgát, pedig kellett volna.
36.: A kétszeres gólkirály lábán ismét cipő és visszatért.
34.: Elsőre nem tűnt súlyosnak az eset, de a jelek szerint az, Alvest hordágyon vitték le, bal bokáját fagyasztják.
33.: A csatárt kell ápolni, a bokájába léptek bele.
32.: Dinjar állította meg idejében a meginduló Alvest - ez is sárga.
29.: Elek maradt üresen a 16-os bal oldalán, balra cselezett, Takács és Sztevanovics mellett begurított, de az üres kaput nem találta el, érkező pedig nem volt középen.
27.: Ahjupera kapott egy kicsit hosszú labdát, továbbra is a Győrben van benne a gól.
24.: Gosztonyi kapott egyet, Szabó pedig a belépőért egy sárgát.
22.: A Videoton középen ötlettelenül passzolgat, míg a hazaiak kreatív akciókkal tudnak meglepetést és veszélyt okozni.
20.: Elek Ákos csinálta meg a cselt a bal oldalon, de jobbal gyatrán a rövid mellé gurított.
19.: A szöglet után Dinjar fejelt fölé.
18.: Micsoda győri akció! Dudás adott egyérintős passzt balra Dinjarnak, aki előtte keresztbe a labdát.
17.: A mérkőzést amúgy 5500-an figyelik a helyszínről.
14.: Ha így maradna, a Videoton 13 mérkőzés után annyi vereséggel állna, mint tavaly az egész idényben (öt), a hetedik helyre csúszna vissza, és ha nyerne a Debrecen, akkor hátránya 15 pontra nőne az éllovas mögött.
13.: Majdnem megint Dudás került helyzetbe, de összezártak előtte a védők.
12.: GÓÓÓLLL!!! A mérkőzés első helyzetéből óriási találat született: Ji-Paraná ment el a bal oldalon, beadott, Dudás pedig középről üresen maradva jobbal, kapásból a bal felsőbe helyezett, a labda a felső lécről pattogott befelé. 1-0.
10.: Győrben egyébként kilenc fok van, szitál az eső.
8.: Sándor nem várta meg, míg felérnek a társak, hanem balról fölé durrantott.
7.: Pilibaitisbe szállt bele Tóth, Andó-Szabó nem fújta le az esetet, a középpályás pedig már talpon.
6.: A Vidi tologászta a labdát, míg Sándort fel nem lökte Dinjar.
5.: A Győr kitűnő formában szerepel hazai pályán, zsinórban nyolc mérkőzést nyert meg.
3.: A hazaiak tiszta fehérben, a vendégek piros-kékben.
2.: Alves ugrott ki a bal oldalon, lapos beadását tisztázták.
1.: Elkezdték.
15:50: Csertői Aurél, három helyen cserélt: Babic, Völgyi és Alekszidze nincs, van viszont Ahjupera, Takács és Djordjevics.
15:45: A vendégeknél két helyen változtatott Sousa mester, kikerült Walter és Evandro, bekerült Mitrovics, illetve Gosztonyi.
15:40: Köszöntjük kedves Olvasóinkat, a 13. forduló vasárnapi rangadóján. Kellemes szórakozást kívánunk!