Egy pontot ért Gerrard századik PL-gólja

Szerző: SHLétrehozva: 2013. október 19. 15:42
A Liverpool FC a Premier League élére ugrott, egyetlen ponttal megelőzve az Arsenalt, de egy jó iramú meccsen alaposan megszenvedett Newcastle-ben egyetlen pontért, mert végül nem bírt az egy félidőn át tíz emberrel játszó hazaiakkal. Steven Gerrard tizenegyesből megszerezte századik gólját a Premier League-ben, majd váratlanul emberhátrányban is visszavette a vezetést Alan Pardew csapata, hogy aztán Luis Suárez passzából Daniel Sturridge fejelje be a labdát, és állítsa be a végeredményt.

ANGOL LABDARÚGÓ-BAJNOKSÁG (PREMIER LEAGUE) 2013/2014
8. FORDULÓ:
NEWCASTLE UNITED - LIVERPOOL FC 2-2 (1-1)
Newcastle, St. James Park, V.: Andre Marriner

NEWCASTLE UNITED: Krul - Debuchy, Yanga-Mbiwa, Williamson, Santon - Cabaye (Anita 78.), Tioté (csk), Sissoko (Dummet 44.) - Gouffran, Ben Arfa (Sh. Ameobi 78.), Remy Menedzser: Alan Pardew
Cserék: Elliot (kapus), Dummett, Anita, Obertan, Sa. Ameobi, Sh. Ameobi, Cissé

LIVERPOOL FC: Mignolet - Johnson (Sterling 83.), K. Touré, Sakho (Alberto 63.) - Cissokho, Skrtel, Gerrard (csk), Henderson - Moses - Suárez, Sturridge. Menedzser: Brendan Rodgrs
Cserék: Jones (kapus), Agger, Kelly, Flanagan, Alberto, Sterling, Allen

Gólszerző: Cabaye (23.), Dummet (57.), ill. Gerrard (42.-11-esből), Sturridge (72.)
Sárga lap: Gouffran (68.), Debuchy (86.), ill. Gerrard (45+1.), K. Touré (71.), Sturridge (84.)
Kiállítás: Yanga-Mbiwa (40.)
ONLINE KÖZVETÍTÉS

90+4. perc Vége a mérkőzésnek.

90+4. perc Még egy szabadrúgás a vendégeknek, 17 méterről, Luis Suárez lövi rá, de Tim Krul véd.

90. perc Négy perc lesz a hoszabbítás. Nyom a Liverpool.

86. perc Daniel Sturridge megint jó ütemben érkezik középen, de nem tudja kapura fordítani.

82. perc Jordan Henderson távoli lövése zúg el magasan a kapu felett.

78. perc Kettős csere a Newcastle Unitednél. Yohan Cabaye helyére Vurnon Anita áll, Hatem Ben Arfa helyett pedig Shola Ameobi érkezik.

77. perc Magára talált a Liverpool FC, Daniel Sturridge lőhet az üres kapura, de lecsúszik a lövése.

76. perc Luis Suárez 11 méterről telibe találja a keresztlécet, remek lövés volt.

72. perc GÓÓÓÓÓÓÓÓL! Egyenlít Liverpool FC. Luis Suárez beadása még talán súrolja is a kivetődő Tim Krul haját, a középen, két védő között érkező Daniel Sturridge pedig öt méterről a kapu közepébe fejel. 2-2

70. perc Cheick Tioté távoli, lapos lövése nagyon gyatrára sikeredik.

63. perc Cserélnek a vendégek, a gólnál hibázó Mamadou Sakho helyére Luis Alberto áll.

57. perc GÓÓÓÓÓÓÓÓL! Újra vezet a Newcastle United. Egy beívelt szabadrúgás után a csereként beállt Paul Dummet hagyja le a kapu előtt a védőjét, Mamadou Sakhót, és üresen, egy méterről lövi el a labdát Simon Mignolet mellett-alatt. 2-1

56. perc Victor Moses célozza meg a kaput jó húsz méterről, mellé.

51. perc Martin Skrtel kotorja el a labdát Loic Rémy elől, amit Simon Mignolet vesz fel. Hazaadás, nem hazaadás? Nyilván nem, mert nem az volt a szlovák védő célja.

49. perc Glen Johnson tol egyet a labdán, majd 17 méterről laposan lő, Tim Krul vetődve üti szögletre a bal alsó sarokba tartó labdát.

46. perc A már csak tíz emberrel játszó Newcastle United kezdte a második félidőt.

Szünet.

45+3. perc Vége az első félidőnek.

45. perc Három perc lesz a hosszabbítás.

44. perc Alan Pardew azonnal reagál a kiállításra, lehozza Moussa Sissokót, a helyére Paul Dummet áll. Középpályás helyére védő.

42. perc GÓÓÓÓÓÓÓÓÓL! Kiegyenlít a Liverpool FC, miután Steven Gerrard a büntetőt a jobb alsó sarokba vágja. Ez volt a válogatott középpályás 100. gólja a Premier League-ben. 1-1

40. perc TIZENEGYES! A játékvezető piros lapot ad Mapou Yanga-Mbiwának Luis Suárez lerántásáért.

39. perc Luis Suárez remekül húzza meg bal oldalon, 14 méteres, lapos lövését védi a szöget jól záró Tim Krul.

37. per Moussa Sissokót hagyják lőni a 16-os előtt, nem is habozik, Simon Mignolet bravúrral üti ki a kemény, gólba tartó lövést a bal kapufa mellől.

36. perc Yohan Cabaye megint távoloról próbálkozik, nem is rosszul, a labda nem sokkal kerüli el a bal felső sarkot, de Simon Mignolet rajta van.

32. perc Daniel Sturridge cipője lerepül a ébéról, visszaveszi, de a negyedik játékvezető nem engedi rögtön vissza. A szabály az szabály.

30. perc Eddig is a hazaiak domináltak, de ha lehet, még jobban így van ez a gól óta.

25. perc Egy bal oldali szöglet után Luis Suárezhez kerül a labda, aki középre ível, és Mamadou Sakho hét méterről nem sokkal fejel fölé.

23. perc GÓÓÓÓÓÓÓÓL! Vezet a Newcastle United. Yohan Cabaye gondol egyet a kaputól 30 méterre, megereszt egy erős löketet, Simon Mignolet pedig talán kicsit későn reagál, és már nem tudja kiszedni a jobb also sarokba tartó labdát. 1-0

21. perc Az első komoly helyzet, Steven Gerrard erős lövését a kapufa mellett álló David Santon fejeli ki.

18. perc Loic Remy lapos, távoli lövése méterekkel megy a jobb kapufa mellé.

17. perc A Newcastle bal oldali szögletét fejelik ki a védők. Az iramra nem lehet panasz, viszont nagyrészt a mezőnyben folyik a harc, a csapatok csak ritkán jutnak el a kapuig.

14. perc Lois Remy keresztlabája száll el veszélytelenül, mert senki nincs a jobb szélen. Egyelőre többet van a labda a Newcastle-nél.

7. perc Mathieu Debuchy ereszt meg egy életerős lövést jó 30 méterről, de középre megy, Simon Mignolet könnyen fogja.

5. perc Formás vendégtámadás, Luis Suárez, Steven Gerrard és Daniel Sturridge passzol a 16-oson belül, de nem tudnak kapura fordulni.

1. perc A Liverpool FC kezdi a mérkőzést.

12:45 Köszöntjük Kedves Olvasóinkat! Egy óra múlva kezdődik a Premier League nyolcadik fordulója a Newcastle United - Liverpool FC meccsel.