Döntetlen Litvánia ellen idehaza

Szerző: shLétrehozva: 2008. május 19. 18:10
A magyar U19-es válogatott 2-2-es döntetlent játszott Eb-selejtezőn Litvánia ellen Székesfehérváron a Sóstói stadionban, így már első mérkőzésén fontos pontokat veszített. Hiába vezettek a magyarok már két góllal is, a litvánok nem adták fel, s egyenlíteni tudtak a második félidőben leeresztő mieink ellen.

LABDARÚGÁS, U19-ES VÁLOGATOTT, EB-SELEJTEZŐ, 1. FORDULÓ
MAGYARORSZÁG-LITVÁNIA 2-2 (1-0)
Székesfehérvár, 200 néző. Vezette: Babak Rafati (Bornhorst, Fidalgo)
MAGYARORSZÁG: Gulácsi - Lengyel, Szekeres, Debreceni - Gosztonyi (Koman 82.), Gál, Busai, Nagy O. (Szabó L. 87.), Nikházi (Simon A. 53.) - Présinger, Németh K. Szövetségi edző: Sisa Tibor
LITVÁNIA: Cerniauskas - Klimavicius, Gordej, Papsys, Zulpa (Skrockas, a szünetben) - Moroz (Biskys 62.), Eliosis, Freidgeimas, Zabarauskas - Andreuskevicius, Pasin. Szövetségi edző: Ivan Svabovic
Gólszerzők: Gosztonyi (33.), Présinger (52.), ill. Papsys (67. 72.)
Sárga lap: Nikházi (22.), Eliosius (62.),
Kiállítva: Gordej (80.)

Lendületesen kezdett a litván válogatott, az első két szögletet a vendégek rúghatták, nem is veszélytelenül. Néhány perc elteltével átvette az irányítást Magyarország, sorra dolgozták ki a helyzeteket Németh Krisztiánék, ám ezek közül a legnagyobbak is kimaradtak.

Nikházi kétszer is bevehette volna a litvánok kapuját, de egyszer sem találta el a ketrecet, ahogy Busai bombája is elkerülte a kaput, Németh Krisztián lövését pedig Cerniauskas védte bravúrral lábbal. Az első litván helyzetre a 25. percig kellett várni, de Moroz 35 méteres szabadrúgása méterekkel szállt el a bal kapufa mellett.

Fél óra elteltével Németh lábában maradt ismét a gól, s hiába nyomott a magyar csapat, meddő fölényét képtelen volt gólra váltani. Három perccel később viszont vezetéshez jutott a Sisa-alakulat, ám ehhez kellett a bizonytalankodó litván kapus is, s végül Gosztonyi fejelt közelről a hálóba. Teljesen megérdemelten szerezte meg a vezetést a hazai csapat, s az eredmény a szünetig már nem is változott.

A második félidő első perceiben a mezőnyben pattogott a labda, majd az 51. percben Nikházit rúgták fel szabadrúgást érően, s a kaputól 18 méterre Présinger állt a labda mögé, aki mesterien lőtte ki a jobb alsó sarkot, megduplázva ezzel a magyar előnyt.

Teljesen váratlanul szépített ezek után Litvánia: a bal oldalon elfutó Eliosius pontosan tekert középre, érkezett Papsys, s elegánsan a kapuba helyezett. Alaposan elaludtak a magyar védők...

A 73. percben jött a hidegzuhany: Szekeres Adrián éppen Papsys elé fejelte a labdát, aki futtából óriási gólt lőtt Gulácsinak. Ismét védelmi hibából kaptuk a gólt. Az egyenlítés után vérszemet kaptak a litvánok, kapujuk elé szegezték a magyarokat, s az sem lett volna meglepő, ha fordítanak.

Tíz perccel a vége előtt tíz főre fogyatkozott Litvánia, Gordej terítette le Lengyelt, miközben a litvánok jöhettek szabadrúgással. Teljesen felesleges szabálytalanság volt, s mint kiderült, ez volt a meccs utolsó értékelhető momentuma.

EDZŐSZEMMEL
Sisa Tibor: - Megnyert meccset engedtük ki a kezünkből. Rendkívül jó volt a mai ellenfél, kétgólos hátrányból is ki tudott egyenlíteni. Innentől kezdve minden tétmeccset hoznunk kell, sajnos ilyen a labdarúgás: nekünk sok helyzetünk volt, nekik kevés, mégis 2-2 lett a végeredmény. Ha tudunk okulni ebből a pontvesztésből, akkor nincsen semmi baj, ha viszont nem, akkor van.
Ivan Svabovic: - A litván mester nem jelent meg a sajtótájékoztatón.