City-ötös, Pool-fordítás, Chelsea-dráma

Szerző: SHLétrehozva: 2011. október 26. 23:34
A Manchester City gólzáporos, 5-2-es sikerrel jutott a Ligakupa negyeddöntőjébe Wolverhamptonban. A fél csapat pihent, de ha Dzeko is a pályán van, nincs mitől tartani. A Liverpool Luis Suárez duplájával fordított Stoke-ban, a Chelsea pedig a másfél héttel ezelőtti sima 3-0 után vért izzadt az Everton ellen, végül a két kiállítást hozó mérkőzést annak ellenére hozták hosszabbításban a Kékek, hogy Nicolas Anelka büntetőt rontott a 17. percben.

LIGAKUPA, NYOLCADDÖNTŐ:
WOLVES-MANCHESTER CITY 2-5 (1-3)
Wolverhampton, Molineux, vezette: Neil Swarbrick.
WOLVES: De Vries - Doherty, Craddock, Elokobi, Ward - Edwards (Henry, 67.), Guedioura, Milijas, Hunt, Vokes - Doyle (Hammill, 65.). Menedzser: Mick McCarthy.
Cserék: Hennessey - kapus, Henry, Ebanks-Blake, Johnson, O'Hara, Berra, Hammill.
MANCHESTER CITY: Pantilimon - Zabaleta, K. Touré, Szavics, Kolarov - De Jong, Razak (Milner, 85.) - Scapuzzi (Rekik, 74.), Nasri (Suárez, 67.), Johnson - Dzeko. Menedzser: Roberto Mancini.
Cserék: Taylor - kapus, Milner, Rekik, Suárez, Onuoha, Bridge, Balotelli.
Gólszerző: Milijas (18.), O'Hara (65.), ill. Johnson (37.), Nasri (39.), Dzeko (40., 64.), Scapuzzi (50.)
Sárga lap: Craddock (20.), Hunt (57.), ill. Szavics (17.)
ÉLŐ KÖZVETÍTÉS:
90+4.: VÉGE.
A Manchester City kétséget sem hagyott afelől, immár sztárcsapat. Lassan lendült játékba, de mikor Adam Johnson megnyitotta a gólcsapot, nem volt menekvés a Farkasoknak. Dzeko megint remekelt, duplázott, de Nasri is megrúgta a maga gólját. Az eastlandsieknek az is belefért, hogy a fél csapatot pihentessék. Egy United elleni 6-1 után megtehetik...
90.: Négy perc a hosszabbítás.
87.: O'Hara gólja után le is fújhatták volna a meccset.
74.: Ilyen csere se lesz egyhamar a Cityben: Scapuzzit Rekik váltotta.
65.: 2-5!!!
Az imént beállt O'Hara pörgetett a kapuba 7 méterről.
64.: 1-5!!!
Dzeko egy végletekig kijátszott akció végén passzolt az üres kapuba.
62.: Kicsit leült a meccs. A Wolves nem tudja, a City pedig nem akarja felpörgetni a ritmust.
57.: Sárga lap Huntnak.
55.: A City a második csapatával is szépen és eredményesen játszik, igaz, az ellenfél fogott már ki jobb napot is ennél.
50.: 1-4!!!
Scapuzzi kotorta be közelről a kapusról kijövő labdát. Kiütés.
46.: FOLYTATÁS.
45+2.: VÉGE A FÉLIDŐNEK.
45.: Még két perc.
40.: EZEK A CITY PERCEI, 1-3!!!
Dzeko egy lépésről lőtte a kapuba a De Vriesről kijövő labdát. A vendégek három perc alatt eldöntötték a továbbjutást?
39.: MÁR 1-2!!!
Nasri lépett ki egy remek kiugratással, majd 18 méterről a jobb alsóba gurított.
37.: EGYENLÍTETT A MANCHESTER CITY!!!
Johnson 18 méterről kilőtte a bal sarkot, a lekészítés pont lábra érkezett.
33.: Guedioura vállalkozott lövésre, de méterekkel mellé tüzelt.
30.: Eltelt úgy tíz perc, hogy az égvilágon semmi sem történt.
20.: Craddock volt szabálytalan Dzekóval szemben, sárga lap.
18.: GÓÓÓL, 1-0!!!
Milijas 10 méterről magasan, a kapu közepébe vágta a labdát, hátrányban a City.
17.: Nyom a Wolves, most a Szavics szabálytalansága nyomán megítélt szabadrúgás rejtett magában veszélyt. A szerb sárga lapot kapott a talpalásért.
12.: Edwards fejelhetett közvetlen közelről, de nem irányította rendesen.
11.: A City igencsak tartalékos, ez a játékán is látszik. Kevés az ötlet.
7.: Hunt szabadrúgása a sorfalról pattant szögletre.
3.: A Molineux lelátója erősen foghíjas, szemmel látható: ezt a meccset nem bajnoki pontokért játsszák.
1.: A WOLVES KEZDETT.
STOKE-LIVERPOOL 1-2 (1-0)
Stoke, Britannia-stadion, vezette: Lee Probert.
STOKE: Sörensen - Huth, Shawcross, Woodgate, Wilson - Shotton (Pennant, 60.), Whelan, Delap, Etherington (Jerome, 65.) - Walters, Jones (Crouch, 88.). Menedzser: Tony Pulis.
Cserék: Nash - kapus, Upson, Diao, Pennant, Palacios, Crouch, Jerome.
LIVERPOOL: Reina - Kelly, Carragher (Skrtel, 46.), Coates, Agger - Spearing, Lucas, Maxi (Bellamy, 82.), Henderson - Suárez (Kuyt, 88.), Carroll. Menedzser: Kenny Dalglish.
Cserék: Doni - kapus, Aurélio, Skrtel, Flanagan, Adam, Kuyt, Bellamy.
Gólszerző: Jones (44.), ill. Suárez (54., 85.)
Sárga lap: Shawcross (41.), Crouch (90.), ill. Carragher (21.)
90+5.: VÉGE A MECCSNEK.
Stoke-ba általában a nagycsapatok sem nyerni járnak, a Liverpoolnak azonban van egy Luís Suáreze, aki egymaga képes meccset nyerni. A Molineux-ban ez volt a helyzet, egy remekbe szabott és egy okos góllal megfordította a meccset. A hazaiak szokásukhoz híven daráltak, és talán a továbbjutásra is rászolgáltak, de a focit - mint azt a közhely is tartja - nem mezőnymunkára játsszák.
90.: Még négy perc.
90.: Crouch reklamált, sárga lapot kapott.
85.: GÓÓÓL, SUÁREZ, 1-2!!!
Suárez 5 méterről fejelt a bal sarokba, nagyon megfeledkeztek róla.
84.: Bellamy lövése leborotválta a jobb oldali lécet.
80.: Az utolsó tíz perc következik, a végkimenetelt nehéz megjósolni. Talán a Stoke tesz többet a továbbjutásért, de a Poolnál bőven akad játékos, aki dönthet.
64.: Lüktet a játék, hol az egyik, hol a másik csapat dominál.
54.: CSAK MONDANI KELLETT, 1-1!!!
Suárez a 16-os bal sarkából csavart a hosszúba. A semmiből egyenlített a Pool, a találat mindenesetre szépségdíjas.
53.: A Liverpool nem tud ritmust váltani, a Stoke remekül őrzi minimális előnyét.
45+2.: Suárez ígéretes helyzetben eltörte a labdát.
45.: Két perc a ráadás.
44.: GÓÓÓL, VEZET A STOKE!!!
Jones csúsztatta a jobb sarokba 7 méterről a labdát, amelyért Walters oly keményen megharcolt a jobb szélen.
43.: Egyik csapat sem tud felülkerekedni, kiegyenlített a meccs.
41.: Shawcross sárgult be.
38.: Kelly a bal alsót lőtte meg, de Sörensen odaért és fogta.
26.: Carroll közeli gurítása ki sem jött Sörensenről.
21.: Carragher durváskodott Etheringtonnal, sárga lap.
17.: Lucas centerezett, Suárez közelről lőtt, de Sörensen belevetődött, így maradt a döntetlen.
9.: Carroll lövése kijött Sörensenről, de Suárez rosszul ért hozzá.
8.: Spearing eresztett meg egy életerős lövést, de nem talált kaput.
7.: Walters csavart kapura, de a hálónak csak a tetejét találta el.
2.: Delap óriási bedobása után csak nehézkesen szabadított fel a vendégvédelem.
1.: A STOKE KEZDETT.
EVERTON-CHELSEA 1-2 (0-1, 1-1, 1-1)
Liverpool, Goodison Park, vezette: Lee Mason.
EVERTON: Mucha - Neville (Hibbert, 46.), Heitinga, Distin, Baines - Biljaletgyinov (Coleman, 82.), Fellaini, Rodwell (Stracqualursi, 77), Drenthe - Cahill - Saha. Menedzser: David Moyes.
Cserék: Hahnemann - kapus, Hibbert, Coleman, Barkley, Osman, Vellios, Stracqualursi.
CHELSEA: Turnbull - Ivanovics, Alex, D. Luiz, Bertrand - Mikel, Romeu, McEachran (Mikel, 65.) - Kalou (Sturridge, 85.), Lukaku (Cech, 61.), Anelka. Menedzser: André Villas-Boas.
Cserék: Cech - kapus, Ferreira, Lampard, Mikel, Torres, Mata, Sturridge.
Gólszerző: Saha (83.), ill. Kalou (38.), Sturridge (116.)
Sárga lap: Fellaini (20.), Drenthe (74.), ill. Alex (23.), Mikel (75.)
Piros lap: Drenthe (108.), ill. Turnbull (60.)
Kis híján saját magát verte meg a Chelsea, amely hiába dolgozott ki temérdek helyzetet szinte mindet kihagyta, ráadásul Nicolas Anelka még egy büntetőt is elpuskázott, amit a 83. percben Saha egyenlítő góljával büntetett. A Kékek a hosszabbításban tovább aztán csak begyötörték a megérdemelt gólt, így bosszút álltak a tavaszi FA-kupa-búcsúért.
120.: VÉGE A MÉRKŐZÉSNEK:
117.: Húú!!! Majdnem egyenlítés rögtön utána: Saha lövését lábbal fogta Cech!
116.: GÓÓÓLLL!!! Malouda távoli lövését még kitolta Mucha kapus, de épp a csatár elé, aki közelről bevágta. 1-2.
112.: Ivanovics kitűnő beadását most Sturridge törte el - mekkora helyzet kell még a Chelsea-nek, hogy megnyerje ezt a meccset?!
111.: Bertrand dolgozta ki a helyzetet Anelkának, aki ziccerben a kapufát találta el! Ma másodjára maradt a gól a francia lábában. Nem fogják megdicsérni!
108.: Kiszórták Drenthét is! Bertrandnak csúszott oda túl későn, ez kapásból egymeccses eltiltás lesz az exrealosnak.
106.: FOLYTATÁÁS!
105.: VÉGE A RÁADÁS ELSŐ RÉSZÉNEK.
102.: Sturridge lövése nem talált kaput, de amúgy is les volt.
98.: Coleman ugratta volna ki Sahát, de Mikel közbelépett - londoni szempontból a létező legjobbkor.
93.: A játék képe mit sem változott, gőzerővel megy előre az Everton.
91.: FOLYTATÁS.
90+4.: VÉGE A RENDES JÁTÉKIDŐNEK. Jön a hosszabbítás.
85.: Stracqualursi fejese közel járt a gólhoz, nem sok híja volt.
83.: EGYENLŐ, 1-1!!!
Saha fejesével góllá érett az Everton fölénye, nehéz percek elé néz a Chelsea.
79.: Malouda lőtt jócskán mellé. A Chelsea első helyzetecskéje a kiállítás óta.
75.: Mikel húzta vissza Biljaletgyinovot, sárga lap.
74.: Drenthe volt szabálytalan Romeuval, sárga lap.
67.: Drenthe, alig mellé. Cech csak szemmel verte.
62.: És Cech kivédte Baines büntetőjét, az ismétlés is elakadt a kapusban! Hihetetlen, mi megy a Goodison Parkban!
61.: Cech áll be a kapuba, Lukaku a kiállítás legfőbb áldozata.
60.: Turnbull volt szabálytalan Cahill-lel, piros lap és büntető.
58.: Benne van a levegőben az egyenlítés, de a Chelsea is veszélyes. Izgalmas lesz az utolsó félóra.
51.: Kalou vágott le egy hatalmas vágtát, de elfáradt, a lövésben nem volt erő.
42.: Előbb Heitinga vétett majdnem öngólt, majd Anelka előtt adódott nagy helyzet. Minden eldőlhet, ha a szünetig megint betalál a Chelsea.
38.: CHELSEA-GÓL!!!
Kalou lövése megtréfálta Muchát, a kapus nyakig benne van a vendégek vezető góljában.
26.: Alex 26 méteres szabadrúgása Cahillben akadt el.
23.: Alex durváskodott Drenthével, sárga lap.
20.: Fellaini volt túl kemény Romeuval, sárga lap.
17.: Anelka kihagyta! A kaput sem találta el, túl lazán vette.
16.: Tizenegyes a Chelsea-nek! Heitinga buktatta McEachrant, a bíró befújta.
9.: Saha éles szögből leadott lövését védte Turnbull. Remekül futballozik az Everton, eddig jobb londoni riválisánál.
3.: Malouda passza után Lukaku célozta meg a kaput, a léc külső felét találta el.
1.: ELKEZDŐDÖTT A MECCS.