Botlott az Újpest, botlott a Győr

Szerző: shLétrehozva: 2009. július 26. 19:51
Gólnélküli döntetlenre végzett egymással a Győr és az Újpest labdarúgócsapata az NB I nyitófordulójának vasárnapi játéknapján. Kiegyenlített első félidő után a lilák számos veszélyes akciót vezettek a kisalföldiek kapuja felé, de végül nem jártak sikerrel. Maradt a 0-0.

LABDARÚGÓ NB I, 1. FORDULÓ:
GYŐR–ÚJPEST 0-0
A SZOMBATI JÁTÉKNAP EREDMÉNYEI:
BP. HONVÉD - KAPOSVÁR 3-1 (0-0)
Gólszerző: Hajdú (47.), Abraham (65.), Hrepka (78.), ill. Farkas K. (83.)
Piros lap: Grúz (50.), Pest K. (69.) - mindkettő Kaposvár
DIÓSGYŐR - DEBRECEN 1-0 (0-0)
Gólszerző: Lippai (94. - 11-esből)
Piros lap: Szilágyi (93.)
KECSKEMÉT - VIDEOTON 3-6 (1-5)
Gólszerző: Litsingi (39.), Gyagya (53.), Yannick (90.), ill. Elek Á. (8.), Nagy D. (20.), Némedi (21. - öngól), Lipták (27.), Sitku (45.), Horváth G. (50.)
PÁPA - MTK 0-1 (0-1)
Gólszerző: Lencse (39.)
ZALAEGERSZEG - PAKS 2-1 (2-0)
Gólszerző: Rudnevs (16.), Balázs Zs. (43.), ill. Böde (79.)
EDZŐI NYILATKOZATOK
Pintér Attila (Győri ETO FC): Az Újpest két nehéz meccsel a lábában jött ide, ami biztos megnehezítette a dolgukat. Sajnos olyan játékosokkal kellett a védekezést megoldani, akik 3 napja edzettek, de "megemelem kalapom" előttük, mert emelt fővel jöhettek le a pályáról. ugyan úgy, mint az elején, a végén is megvolt a 2-3 helyzetünk, amit sajnos nem tudtunk belőni. Fordulópontnak az érzem, amikor a cseréink nem tudtát a mérkőzéshez azt a pluszt adni, amit most a játékban hozzá kellett volna tenni a győzelemhez. A 0-0-ás eredmény reális, de egy edző sohasem elégedett.
Willie McStay (Újpest FC): Nagyon szép stadionban és nagyon jó talajú pályán játszhattunk. A jó kezdésünk után a Győr átvette az irányítást, de a félidő végére valamelyest feljavítottuk játékunk, védekezésünk. Félidőben az öltözőben helyre kellett rakni a dolgokat és a 2. félidei csapatunk védekezése magabiztosabb lett és kicsit megnyugodtunk. Játékunkban látszott, hogy az energiánk nagy részét a Steua elleni két mérkőzésbe öltük. Az utolsó fél órában mi lőhettünk volna 2-3 gólt, de összességében a 0-0 reális, mert az ETO-nak is megvoltak a helyzeteik.