Bombagólokkal sem nyert az Újpest

Szerző: shLétrehozva: 2010. április 17. 19:39
Két hatalmas nagy gól, de csak egy pont az Újpest nyíregyházi termése a labdarúgó NB I 23. fordulójának szombat koraesti összecsapásán. A magyar viszonylatban is igen élvezetes összecsapás 2-2-re végződött, de a lilák ismét csak maguknak, pontosabban a kapujából kiszaladó és kiállított Horváth Tamás kapusnak köszönhetik, hogy megint nem nyertek. A Vidi után a Honvéd, a Haladás, és az MTK is örülhetett.

NB I, 23. FORDULÓ:
Nyíregyháza-Újpest 2-2 (1-1)
Gólszerző: Bosnjak (42.), Andorka (76.), ill. Vermes (14.), Foxi (71.)
Kiállítva: Horváth T. (39.) - Újpest
Paks- Videoton 1-2 (Tököli 3., ill. Sándor Gy. 22, Nikolics 34.)
Bp.Honvéd-Diósgyőr 4-2 (Abraham 5., Bajner 13., Diego 18., 26. - az elsőt 11-esből, ill. Bajzát 12., 30.)
Kecskemét-Haladás 2-3 (Farkas 57., Némedi 70., ill. Sipos 31., Nagy 47., 62.)
Kaposvár-MTK 1-2 (Maróti 15., ill. Lázok 32., Kulcsár 50.)
Vasas-Pápa 2-2 (Benoune 12., Hrepka 82., ill. Abwo 21., 52.)
Pénteken: Ferencváros-Debrecen 1-0 (Tóth B. 69.)
Vasárnap: Zalaegerszeg-Győr 17.30

Mivel a Paks kikapott a Videotontól, a Nyíregyháza előtt megnyílt a kapu, hogy egy esetleges győzelemmel felzárkózzon a kiesőzónában. Éppen ezért egy agilis csapat futott ki a hazai aréna gyepére, de a nagy lendületet Vermes Krisztián 32 méterről eleresztett hihetetlenül nagy bombagólja némiképp lelankasztotta.

Szentes Lázár együttese azonban nem adta meg magát és a 42. percben egyenlített - holott korábban az újpestiek három kapufát is lőttek! Bosnjak csaknem 20 méterről tekert az éppencsak beállt fiatal Bordás Dániel kapujába. Az esetet Horvát kapus felesleges kirohanása és szabálytalansága előzte meg, emiatt mehetett is zuhanyozni.

A második félidő is izgalmasan telt, a Szparinak több nagy helyzete volt, de a csereportás hatalmasakat védett. Miközben nyomtak a hazaiak, a 71. percben a nem sokkal beállt Foxi zúdított 25 méterről a hálóba.

Vezetett az emberhátrányban focizó Újpest - de nem sokáig tartott az előny. Andorka ugyanis öt perc múlva ismét egalizált, kialakítva ezzel a végeredményt.

Szombaton csak a Budapest Honvéd tudott odahaza nyerni, a Vidin kívül az MTK és a Haladás idegenben diadalmaskodott, a Vasas és a Pápa meg lemásolta a Nyíregyháza-Újpest meccs végeredményét.