Besűrűsödött a Bundesliga élmezőnye

Szerző: shLétrehozva: 2009. október 2. 22:22
A német labdarúgó-bajnokság 8. fordulójának nyitómérkőzésén a Schalke 2-0-s győzelmet aratott a Frankfurt ellen Gelsenkirchenben.

BUNDESLIGA, 8. FORDULÓ:
Schalke-Frankfurt 2-0 (0-0)
Gólszerző: Asamoah (66.), Farfán (92. - 11-esből)

Gyengécske első félidei teljesítményén valamelyest javított a Schalke a Frankfurt ellen, és ez a 66. percben góllá is érett. Ekkor a német válogatott Asamoah csúsztatott a kapu bal oldalába egy szabadrúgás után 6 méterről.

Jobbak voltak a hazaiak, de a következő találatra egészen a 92. percig kellett várnia a Schalke-drukkereknek. Farfán a büntetőt a bal felsőbe vágta, igaz, Zimmermann kapus előbb a labdát rúgta meg, s csak eztán érte el Asamoah lábát az ítélet előtt.

A 85. percben Schweglert kiállította a bíró a látogatóktól, úgyhogy a második találatnál már tizen voltak a frankfurtiak. Győzött z erősebb együttes, a Schalke ezzel feljött a harmadik helyre, az Eintracht lecsúszott a tizedikre.

AZ ÉLMEZŐNY:
1. Hamburg 17 pont/7 meccs (17-7), 2. Leverkusen 17/7 (14-5), 3. Schalke 16/8, ...10. Frankfurt 10/8.