Bayernt vert Götze és a Dortmund

Létrehozva: 2011. november 19. 20:19
VIDEÓ! Szoros, taktikus mérkőzésen értékes győzelmet aratott a Borussia Dortmund a Bayern München otthonában a Bundesliga 13. fordulójának rangadóján. A kevés helyzetéből egyet értékesítő, az első félidőben kissé beszorult, de a másodikban jobban focizó címvédő találatát Jerome Boateng hibáját kihasználva Mario Götze szerezte. A bajorok előnye ezzel mindössze két, illetve három pont a BvB, Schalke, Mönchengladbach hármas előtt.

BUNDESLIGA, 13. FORDULÓ:
BAYERN MÜNCHEN-BORUSSIA DORTMUND 0-1 (0-0)
München, Allianz-Arena. Vezette: Peter Gagelmann.
BAYERN MÜNCHEN: Neuer - Rafinha (Petersen 79.), Boateng, Badstuber, Lahm - Kroos, Luiz Gustavo - Robben (Alaba 72.), T. Müller (Olic 72.), Ribéry - Gomez. Vezetőedző: Jupp Heynckes. Kispad: Butt, Van Buyten, Contento, Alaba, Pranjic, Olic, Petersen.
BORUSSIA DORTMUND: Weidenfeller - Piszczek, Felipe Santana, Hummels, Schmelzer - S. Bender, Kehl (Leitner 80.) - M. Götze, Kagava (Perisic 88.), Grosskreutz - Lewandowski (Barrios 90.). Vezetőedző: Jürgen Klopp. Kispad: Langerak, Owomoyela, Löwe, Leitner, Gündogan, Perisic, Barrios.
Gólszerző: Götze (65.)
Sárga lap: Gustavo (39.), Badstuber (60.), ill. Kehl (73.)
ÖSSZEFOGLALÓ:
Ribéry 14 méteres lövése a 29., és Rafinha fontos tisztázása a 34. percben volt a meccs két csúcspontja a szünetig, de a kapusoknak egyszer sem kellett igazán hárítani. A hazaiak uralták a játékot, birtokolták a labdát, csak előre nem tudtak haladni. A gyenge, helyzetek nélküli első félidőt egy sokkal jobb, izgalmas második követett.
A fordulás után lassan a Dortmund vette át az irányítást, miközben a bajorok a rengeteg hibát vétő Gagelmann bíróval pereltek. Az 58. percben Kagava lövésénél még Neuer képes volt menteni, de a 65. percben Boateng tétlenkedése közepette Götze már mattolta.
Az éllovas próbálkozott, ment előre, de hiányzott az átütőerő támadásaiból, miközben a címvédő védelme Neven Szubotics hiányában is állta a sarat. Mario Gomez két helyzetig jutott, a másfél hónap után visszatérő Arjen Robben pedig önmaga árnyéka volt.
A Dortmund tavalyi megalkuvást nem tűrő támadójátéka után ezúttal egy kemény taktikai csatából került ki győztesen, kezd beérni Jürgen Klopp munkája. Csapata a nehézkes rajt után zsinórban hetedik bajnokiján maradt veretlen. Szerdán az Arsenal következik!
A FORDULÓ EREDMÉNYEI:
péntek:
1. FC Kaiserslautern-Bayer Leverkusen 0-2 (Ballack 54., Sam 70.)
szombat:
FC Schalke 04-1. FC Nürnberg 4-0 (Huntelaar 13., 66., Raúl 39., Holtby 84.)
SC Freiburg-Hertha BSC 2-2 (Reiseinger 61., 90., ill. Ramos 20., Niemeyer 45.)
1. FC Köln-1. FSV Mainz 05 elmaradt
VfL Wolfsburg-Hannover 96 4-1 (Salihamidzic 22., 36., Träsch 55., Madlung 74., ill. Schulz 43.)
Bor. Mönchengladbach-Werder Bremen 5-0 (Herrmann 16., Reus 23., 38., 51., Arango 53.)
93.: Vége a mérkőzésnek.
91.: Bender mellől Ribéry emelte rá - fölé.
91.: Két perc a ráadás.
90.: Lewandowski jött le, Barrios a helyén.
88.: Húú!! Ribéry lábán dadogott a büntetőpontnál a labda, hátulról Petersen jött és épp mellé gurított.
86.: Fetrengenek a fiúk, Gomez büntetőt akart, Leitner pedig Boatengbe szaladt bele.
82.: Badstuber éppen a bal felső fölé csavart, Weidenfeller csak nézte.
82.: Hummels kezezett, jó helyről szabadrúgás.
80.: Leitner be, Kehl le.
79.: Kemény utolsó tíz perc elé néz a Dortmund: már három csatárral a Bayern, Gomez és Olic után Petersen is a pályán.
78.: Ribéry balról tört be, ziccerben Weidenfeller hárított.
76.: Gustavo váratlan, 25 méteres, bal alsóba tartó lövését szedte ki Weidenfeller.
74.: Húúú!!! Majdnem 0-2, de les. Lewandowski épp a védők mögül lépett ki, amikor Schmelzer indította!
72.: Kettős hazai csere: Robben és Müller le, Alaba, illetve Olic be.
72.: Bender középről egy állítás után nem sokkal lőtt mellé.
70.: Ilyet! Nem tud kijönni térfeléről a Bayern!
68.: A gól óta a Dortmund aktívabb, nem érződik a hazaiak reakciója.
67.: Rafinha tisztázott Kagava elöl Lewandowski jó csúsztatása után.
65.: GÓÓÓÓLLLL!!! Lewandowski passzolt be balról, Götze átlépte, Kagava valahogy visszaadta a németnek, aki a tétovázó Boateng mellett a jobb alsóba gurított. 0-1.

64.: Szoros a mérkőzés, a kapuk kicsit többet is veszélyben foroghatnának...
62.: A hazaiak Gagelmannal perelnek, aki valóban nem nagyon kedvez nekik.
60.: Badstuber kapott sárgát.
58.: Húúú!!! Neuer mintha rosszul jött volna ki Lewandowski pörgetése után Kagavára, de a japán közeli lövését hárítani tudta, Götze ismétlése pedig mellé szállt.
55.: Gomez először villant, Kroos indította, balról nem sokkal tévesztette el a hosszú alsót.
52.: Piszczek jobbról adott be, Boateng alászaladt, de Lewandowski fölé bólintott.
49.: Robbennek könyökölt oda Schmelzer - nincs sárga.
46.: Folytatááás!
45.: Vége a félidőnek.
44.: Piszczek jobbos lapos beadását Boateng rúgta ki.
39.: Gustavo darabolta le Bendert - sárga.
38.: Egyre csak passzolgat a Bayern, de előre valahogy nem halad.
34.: Jobbos beívelésnek alászaladt Neuer, Grosskreutz elöl Rafinha tisztázott a kapu előtt.
32.: Ribéry esett el Santana mellett, esély sem volt a büntetőre.
32.: Ribéry nem tudta végigvinni a kontrát, a Szuboticsot helyettesítő Santana remekül szerelt.
31.: Most egy kicsit a Dortmund kavargatott, míg Kagava el nem adta a labdát.
29.: Müller tett ki a szélre, Robben gurított vissza jobbról, de Ribéry 14 méterről csúnyán fölé durrantott. Ez már helyzet volt.
25.: Nem tud az elmúlt percekben kijönni a Dortmund, csak Weidenfellerig nem jut el a Bayern.
22.: Ribéry tudott beadni balról, nem volt érkező - nyom a Bayern.
19.: Tovább támad a Bayern, a tizenhatoson belülre viszont nem nagyon jut.
17.: Ribéry lágy, balról beadott labdájánál fejelt össze Schmelzer és Müller, a lepattanót Kroos lőtte mellé.
14.: Szoros mérkőzés, a több fantázia eddig talán a Dortmundban van.
13.: Götze lépett be a 16-oson belül jobbról Boateng mellett, a bíró kezezést látott, így kifelé szabadrúgás.
12.: Gomez esett el Schmelzer lábában a tizenhatos vonalánál középen, Gagelmann továbbot intett.
11.: Götze ügyesen, laposan gurított el a lábak alatt, egy méterrel tévesztette el a jobb alsót.
10.: Rafinha könyöklése után Götze szabadrúgása kezet talált a sorfalban, immár nem 26, hanem úgy 21 méterről jön pontrúgás.
10.: Mindkét csapat utoljára Hannoverben égett meg, a Bayern azóta kétszer nyert, míg a Dortmund ötször egy döntetlen mellett.
8.: Középen folyik a játék, inkább a bajorok passzolgatnak.
6.: Hazai pályán a Bayern a nyitókörös Mönchengladbach elleni vereség óta ötször nyert és 23-0-s gólaránnyal áll.
5.: Kroos kíméletlenül csúszott oda Piszczeknek, vitt labdát, de lábat is, Gagelmann egy-két figyelmeztető szót váltott vele, de sárgát nem adott neki.
3.: A Bundesliga két legtöbb gólt lőtt és legkevesebbet kapott (32, 26, illetve 6, 9) csapata találkozik.
2.: Kagava húzta meg a tizenhatos jobb oldalán, laposan lőtt be, Boateng tisztázott.
1.: A Dortmund kezdte.
18:32: Tiszta pirosban lesznek a hazaiak, sárga-feketében a vendégek.
18:31: Érkeznek a csapatok.
18:10: Köszöntjük kedves olvasóinkat a német rekordbajnok és a címvédő rangadóján, jó szórakozást kívánunk!