Bayern: Benne vagyunk a sz*rban

Szerző: shLétrehozva: 2010. október 4. 13:06
Ritkán tart sajtótájékoztatót Karl-Heinz Rummenigge, a Bayern München ügyvezető igazgatója, de ha igen, akkor az nagyot szól. Az elöljáró nem válogatta meg a szavait, ébresztőt fújt a játékosoknak, de mindenkit biztosított arról, nincs veszve a bajnoki cím és nem rendült meg a bizalom Louis Van Gaalban.

A Dortmund elleni vasárnapi vereség után elérkezettnek látta az időt Rummenigge, hogy felemelje a hangját a Bayern-válság ügyében. A bajorok hét meccs alatt mindössze nyolc pontot gyűjtöttek a bajnokságban, mindez a 12. helyre elég a táblázaton.

''Aggodalomra van okunk, mert messze nem tartunk ott, ahol most tartanunk kellene. Sz*rban vagyunk és minál hamarabb ki kell másznunk belőle. Elvárom, hogy a Hannover elleni meccsen valamelyest kárpótoljuk szurkolóinkat az elmúlt három-négy meccsen nyújtott produkciónkért, mert annak nem sok köze volt az igazi Bayern-Münchenhez."

Rummenigge ugyanakkor leszögezte, szó sincs arról, hogy máris lemondhatnának a bajnoki címről:

"Tizenhárom pont a hátrányunk és azt is tudom, hogy egy történelmi mélyponton vagyunk. Ezzel együtt nem gondolom, hogy hét forduló után meg kellene változtatnunk a céljainkat."

„Jól játszottunk az első félidőben a Dortmund ellen, de sajnos, mint többször korábban képtelenek voltunk berúgni helyzeteinket. Utána kaptunk egy gólt, amire nem reagáltunk, egyszerűen nem éreztem, hogy nyomást helyeztünk volna az ellenfélre.

Annál jobb kerettel rendelkezünk, hogy 13 ponttal kullogjunk az első helyezett mögött, ezért minél hamarabb le kell ülnünk, elemezni kell, mit rontottunk el és minél hamarabb vissza kell térni a helyes útra.

Nincs okunk kifogásolni az edző filozófiáját vagy szakértelmét. Sajnos Van Gaal nem a gólokért és nem azok megakadályozásért felelős. Bosszantó ez a helyzet, nyugodtan használhatjuk a válság szót rá."

Louis van Gaal szerződését a napokban hosszabbították meg, amely így 2012-ig érvényes...

EMLÉKEZTETŐ: BUNDESLIGA, 7. FORDULÓ
BORUSSIA DORTMUND – BAYERN MÜNCHEN 2-0 (0-0)
Dortmund, Signal Iduna Park Vezette: Florian Meyer.
BORUSSIA DORTMUND (4-2-3-1): Weidenfeller - Piszczek, Hummels, Szubotics, Schmelzer - Bender, Sahin (Da Silva 87.) - Blaszczykowski, Kagawa (Lewandovski 75.), Grosskreutz - Barrios (Faulner 85.). Vezetőedző: Jürgen Klopp. Kispad: Langerak (kapus), Hornschuh, Felipe Santana, Feulner, da Silva, Hajnal Tamás, Lewandowski.
BAYERN MÜNCHEN (4-2-3-1): Butt - Lahm, van Buyten (Demichelis 46.), Badstuber, Braafheid (Olic 61.) - van Bommel, Pranjic - Müller, Kroos, Schweinsteiger - Gomez. Vezetőedző: Louis van Gaal. Kispad: Kraft (kapus), Demichelis, Ottl, Timoscsuk, Klose, Olic.
Gólszerzők: Barrios (52.), Sahin (60.)
Sárga lap: Demichelis (67.), Olic (80.), Schweinsteiger (83.)