Barátságos mérkőzések: nyert a szbornaja, ikszeltek a norvégok

Szerző: shLétrehozva: 2008. május 28. 22:01
Az Európa-bajnokságra készülő orosz válogatott 2-1-re verte a szerb nemzeti tizenegyet a Luzsniki-stadionban, Moszkvában. A norvégok öt perccel a vége előtt tudtak egyenlíteni Uruguay ellen.

A Zenit UEFA-kupa győztes támadója, Pavel Pogrebnjak találatára a Hertha BSC gólzsákja, Marko Pantelic válaszolt az első félidő végén Moszkvában.

A fordulás utáni első percekben Roman Pavljucsenko döntötte el a mérkőzést.

A norvégok a szünet előtt kerültek hátrányba az ajaxos Luis Suarez gólja után ugyancsak barátságos felkészülési találkozón.

A második félidői elején aztán a marokkói származású Tarik Elyounoussi kapta meg a lehetőséget először a bizonyításra a nemzeti csapatban. Négy perccel játékba állítása után be is köszönt, érdekesség, hogy debütánsként még még soha senki nem szerzett ilyen gyorsan gólt a norvég válogatottban.

Sebastian Eguren, a Villarreal középpályása hiába hozta előnybe újra a dél-amerikaiakat, John Arne Riise öt perccel a vége előtt egalizálni tudott.

Moldova és Örményország nem bírt egymással Kisinyovban, Bahrein Szingapúrban csikarta ki a győzelmet.

BARÁTSÁGOS FELKÉSZÜLÉSI TALÁLKOZÓK, SZERDA
Szingapúr–Bahrein 0-1 (Anezi 82.)
Moldova–Örményország 2-2 (Arakeljan 41.- öngól, Alekszejev 72., ill. Pizzelli 25., Pacsajian 53.)
Oroszország–Szerbia 2-1 (Pogrebnjak 12., Pavljucsenko 48., ill. Pantelic 40.)
Norvégia–Uruguay 2-2 (Elyounoussi 50.., Riise 85., ill. Suarez 43., Eguren 69.)