Az Old Traffordon győzött a sereghajtó!

Szerző: SHLétrehozva: 2011. december 31. 15:40
Az utolsó helyezett Blackburn Rovers a Manchester United otthonában nyert a Premier League 19. fordulójában. Yakubu két góljára a szintén duplázó Berbatov válaszolni tudott, de Hanley fejese után nem volt menekvés. Sir Alex Ferguson szebb 70. születésnapot érdemelt volna.

PREMIER LEAGUE, 19. FORDULÓ:

MANCHESTER UNITED-BLACKBURN 2-3 (0-1)

Manchester, Old Trafford, vezette: Mike Dean.

MANCHESTER UNITED: De Gea - Rafael (Keane, 85.), Carrick, Jones, Evra - Nani, Valencia, Pak, Welbeck - Berbatov, Chicharito (Anderson, 46.). Menedzser: Sir Alex Ferguson.

Cserék: Lindegaard - kapus, Anderson, Diouf, Pogba, Keane, Fryers, Cole.

BLACKBURN: Bunn - Lowe, Samba, Hanley, Henley - Nzonzi - Formica (Goodwillie, 85.), Petrovics, Rochina (Morris, 55.), Pedersen - Yakubu (Slew, 89.Ö. Menedzser: Steve Kean.

Cserék: Kean - kapus, Slew, Blackman, Goodwillie, Vukcsevics, Morris, Linganzi.

Gólszerző: Berbatov (52., 62.), ill. Yakubu (16. - 11-esből, 51.), Hanley (80.)

Sárga lap: Nani (11.), Carrick (23.), ill. Lowe (47.), Petrovics (56.)

Sir Alex Ferguson sikerekkel kikövezett pályafutása alkonyán a minimum, amit megérdemelt volna, az egy boldog, kizárólag mosolygós 70. születésnap. A fiai cserbenhagyták.

Berbatov buta lerántása nyomán Yakubu már az első félidő közepén előnyhöz jutatta a tökutolsó Blackburnt, majd röviddel fordulás után ismét eredményes volt.

A tizenegyest összehozó Berbatov két góljával duplán jóvátette hibáját, és ekkor úgy tűnt, a lendületben lévő United begyűri a kiscsapatot.

Csakhogy a hajrában De Gea sokadszorra bizonytalankodott egy beadásnál, Hanley pedig a hálóba bólintotta a szintén általa levegőbe fejelt labdát.

Az elmúlt évek Unitedje még innen is visszajött volna, de a rengeteg sérültet, illetve Wayne Rooney pihentetését nem tudta ellensúlyozni.

Hogy a két csapat között mekkora a valós különbség, arra leginkább az elmúlt idényben aratott 7-1-es MU-siker világított rá – az elbizakodottság azonban sokszor kellemetlenebb ellenfél, mint maga a másik csapat.

A Vörös Ördögök pontszerzésükkel élen zárták volna 2011-et, megelőzve azt a Cityt, amelyik az ősszel szintén nyerni tudott az Old Traffordon, ráadásul 6-1-re.

Ha mindehhez hozzávesszük, hogy a Bajnokok Ligájából már kipottyant a United, még inkább indokolttá válik a januári vérfrissítés.

ONLINE KÖZVETÍTÉS:

90+4.: VÉGE! A sereghajtó nyert az Old Traffordon.

90+3.: Jones lövése a gólvonalon fekvő Keane-ben akadt el. Hihetetlen!

90.: Négy perc a hosszabbítás.

90.: Jones húzza a lábát. Nem jelent sok jót a Unitednek.

89.: A kétgólos Yakubu megy le a vendégszurkolók tapsa közepette, Slew kap néhány percet.

87.: Anderson lövése kb. akkor akadt volna be, ha 20 méter széles a kapu.

85.: Formica helyett Goodwillie a pályán, az MU-nál Rafaelt Keane váltja.

80.: GÓÓÓÓÓL, 3-2 A ROVERSNEK!!!!!!!!!!!!!

Egy bal oldali szöglet után Hanley De Geát megelőzve a levegőbe, majd másodjára a kapuba fejelte a labdát 2 méterről. Megint ég a ház az MU-nál.

78.: Második gólja óta nem volt tiszta helyzete az MU-nak, pedig már csak szűk negyedóra van hátra.

72.: Hanley 3 méterről csúsztatott mellé, De Gea nem érte el a labdát.

70.: A Rovers labdatartásra törekszik, de ezt a 20 percet nagyon nehéz lesz kibírni.

66.: Nagyon nyom az MU, immár az lenne a meglepő, ha nem nyerné meg a meccset.

62.: GÓÓÓÓÓÓÓÓÓL, 2-2!!!!!!

Berbatov 8 méterről, laposan lőtt a kapu közepébe. Az eddig meglehetősen csendes Valencia adott be jobbról.

56.: Petrovics sárgult be, ebben már egyenlő az állás.

Berbatov amúgy a Man. United 1500. gólját szerezte a Premier League-ben. De vajon ér-e pontot?

55.: Morris áll be a Roversnél, Rochina hagyja el a gyepet.

52.: GÓÓÓÓÓÓÓÓL, 1-2!!!!!!!!!

Berbatov egy gyengén sikerült lövést fejelt a kapuba 3 méterről. Villámgyorsan válaszolt az MU a második vendéggólra.

51.: GÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓL, 0-2!!!!!!!

Yakubu három manchesterin áthámozta magát, majd 8 méterről, balról a kapu közepébe lőtt. Hidegzuhany a Unitednek.

50.: Nani 20 méterről a bal sarok fölé kanyarított.

47.: Lowe akasztotta Nanit, sárga lap.

46.: FOLYTATÓDOTT A MECCS. Sir Alex cserélt a szünetben, Anderson érkezett Chicharito helyére.

-------------------------

45+3.: VÉGE A FÉLIDŐNEK. Az MU önmaga árnyéka, méltatlan teljesítménnyel rukkol ki Sir Alex születésnapján.

45.: Három perc a ráadás.

44.: Nani 14 méterről a bal sarkot célozta meg, Bunn kitolta. Szép megmozdulás mindkét részről.

42.: Rochina lövése kapcsán kizárólag a vállalkozókedv díjazandó.

39.: A Rovers egyre többet merészkedik előre, érzi, ezen a napon verhető a United. Rooney és a rengeteg sérült nagyon hiányzik.

35.: Újabb lassítás, amelyből kivehető, ahogy Berbatov egyfolytában ráncigálja Samba mezét. Egyszer ez már büntetőt ért, nem ártana vigyáznia a bolgárnak.

33.: Yakubu lökte De Geát, így hiába alakult ki veszélyes szitu abból, hogy a kapus kiejtette a labdát.

29.: Jones közelről nem a kapuba, hanem a védőbe lőtte a labdát. Röviddel később Chicharito tüzelt, alig a bal sarok mellé.

27.: Rooneyt mutatja a kamera, a VIP-ből figyeli az eseményeket. A kispadra sem nevezte Sir Alex.

23.: Carrick késett el egy belépővel, sárga lap.

22.: Evra esett el a 16-oson belül. Dean ott állt 2 méterre, nem ítélt büntetőt.

20.: Egy legurított szabadrúgást Jones vágott a blokkba.

16.: GÓÓÓÓÓL, 0-1!!!!!!!!!!!!!!!

Yakubu a jobb sarokba, félmagasan rúgta a büntetőt, De Gea a másik irányba vetődött.

15.: Berbatov lerántotta Sambát, büntető.

14.: Evra lépett oda rossz ütemben, de megúszta a kártyát.

11.: Nani akasztotta Yakubut, hogy időben megakadályozzon egy kontrát, sárga lap.

8.: Yakubu szólózótt, Carrick lopta le a lábáról a labdát.

7.: Nani lőtt 20 méterről, de leperdült a lábáról a labda, jócskán mellément.

4.: Nani előbb szögletből, majd akcióból kanyarított középre, de a vendégek védelme mindkétszer felszabadított.

1.: A UNITED KEZDETT. Jó szórakozást mindenkinek!

13:46. Man. United-es lánykák elénekelték Sir Alexnek a Happy Birthday to You-t. A skótnak tetszett az előadás.

13:40. Köszöntjük kedves Olvasóinkat, rövidesen kezd a Man. United a Blackburn ellen. Sir Alex Ferguson ma ünnepli 70. születésnapját, már csak miatta is győznének a Vörös Ördögök.

2. Manchester United 18 14 3 1 47:14 33 45
3. Tottenham Hotspur 17 12 2 3 34:19 15 38
4. Chelsea FC 18 10 4 4 36:21 15 34
5. Arsenal FC 18 10 3 5 34:26 8 33
6. Liverpool FC 18 8 7 3 21:14 7 31
7. Newcastle United 18 8 6 4 25:22 3 30
8. Stoke City 18 7 4 7 18:28 -10 25
9. West Bromwich Albion 18 6 4 8 19:26 -7 22