Az MU öt pontra meglógott a Citytől

Szerző: SHLétrehozva: 2012. április 2. 22:51
A Manchester United a 81. percig döntetlenre állt Blackburnben, mégis 2-0-ra győzött a Premier League 31. fordulójának záró mérkőzésén. A meccset Valencia billentette ki az egyensúlyából, Young gólja már csak a hab volt a tortán. Az MU öt ponttal elhúzott a városi rivális Citytől.

PREMIER LEAGUE, 31. FORDULÓ:

BLACKBURN-MANCHESTER UNITED 0-2 (0-0)

Blackburn, Ewood Park, 26 532 néző, vezette: Howard Webb.

BLACKBURN: Robinson - Lowe, Hanley, Dann, Martin Olsson - Orr, Nzonzi, Hoilett, Pedersen, Marcus Olsson - Yakubu. Menedzser: Steve Kean.

Cserék: Bunn - kapus, Dunn, Modeste, Formica, Petrovics, Rochina, Henley.

MANCHESTER UNITED: De Gea - Rafael, Evans, Ferdinand, Evra - Valencia, Carrick, Jones (Giggs, 63.), Scholes (Young, 79.) - Rooney, Hernández (Welbeck, 61.). Menedzser: Sir Alex Ferguson.

Cserék: Amos - kapus, Giggs, Smalling, Pak, Young, Welbeck, Pogba.

Gólszerző: Valencia (81.), Young (86.)

Sárga lap: Hanley (54.), ill. Valencia (40.)

ONLINE KÖZVETÍTÉS:

90+3.: VÉGE A MECCSNEK.

A Man. United nyolcvan percen keresztül szenvedett az Ewood Parkban, Antonio Valencia okos lövésével azonban átszakadt a gát, Ashley Young gólja után pedig végképp hátradőlhetett Sir Alex Ferguson. A Rovers masszívan védekezett, lezárta a területeket, de Robinson figyelmetlensége sokba került. Az MU tavaly Blackburnben nyerte meg a bajnokságot, újabb sikerrel pedig öt pontra ellökte magától a Cityt. A kék-fehérek az Old Traffordon meglepték a Unitedet, 3-2-re győztek 2011 utolsó napján, most elégtételt vettek a Vörös Ördögök.

90.: Három perc a ráadás.

86.: GÓÓÓÓÓÓÓL, 0-2!!!!!!

Young befordult, majd 17 méterről a bal alsóba lőtt. Robinson erről nem tehetett.

81.: GÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓL, 0-1!!!!!!!!!!!!!!

Valencia a 16-os jobb sarkánál nem beadott, hanem megcélozta a jobb sarkot, és el is találta. Robinson elnézte, ha éberebb, védi.

79.: Scholes sprintel le, Young a friss ember.

75.: A 16-os előterében passzolgat a United, egyszerűen nem találja a rést. A Rovers nagyon szervezetten visszazár.

72.: Pedersent találta fejbe a labda, alaposan megszédült a norvég.

71.: Most csak a vendégszurkolókat lehet hallani, nagyon sok drukker elkísérte a United Blackburnbe.

68.: Az MU nagyon rákapcsolt, balról, jobbról, középről - mindenhonnan próbálja megbontani a hazai védelmet.

63.: Giggs érkezett Jones helyére.

63.: Pedersen bombázott a kapuba, de a labda már előtte túlment az alapvonalon.

62.: Pedersen szabadrúgása csúnyán kijött De Geáról, a kapus szerencséje, hogy Ferdinand ért oda elsőként.

61.: Hernández le, Welbeck be.

59.: Carrick ajándékozta oda a labdát Yakubunak, aki azonban csúnyán mellélőtt.

58.: Hernández fejelhetett volna teljesen szabadon, de túl magasan jött a labda.

55.: Rooney 26 méteres szabadrúgását a bal sarokból ütötte ki Robinson.

54.: Hanley szállt bele Scholesba, már a Roversnek is van sárga lapja.

52.: Rooney tolt kettőt a labdán, majd 24 méterről a jobb sarok fölé tüzelt.

49.: Dann csúsztatott bele a labdába, de nem tudta kapura irányítani.

46.: FOLYTATÓDOTT A MECCS.

--------

45+1.: VÉGE A FÉLIDŐNEK.

45.: Hűűűűű! Marcus Olsson 17 méteres lövését De Gea szedte ki a léc alól, akárcsak a szöglet után Hanley fejesét.

45.: Egy perc a ráadás.

42.: Carrick lövése Dann kezét érte, de le volt szorítva, ezért nem jár büntető.

40.: Valencia rántotta fel Martin Olssont, sárga lap.

34.: Valencia jobb oldali beadása után Jones előrevetődve fejelt a jobb sarok mellé 6 méterről. Egykori csapata ellen találhatott volna be.

31.: Evans elé keveredett a labda, de balról, 8 méterről Robinson kezébe gurított.

30.: Yakubu fogja a fejét, Jones alaposan odacsapott neki.

26.: Kevés a helyzet, egyelőre nagyon megizzad a listavezető.

22.: A Rovers kontrákkal operálna, de eddig csak Hoilett törte át a United pajzsát, De Geán viszont ő sem tudott kifogni.

18.: Hoilett indult meg a félpályánál, majd 22 méterről lőtt, ám De Gea remek vetődéssel kikapta a labdát a bal sarokból.

15.: A Blackburn beszorult, elsősorban a jobb oldalon bontja meg a United.

12.: Carrick húzott egyet befelé balról, majd 20 méterről fölélőtt.

11.: Egy jobb oldali beadás után Chicharito pörgetett kapura, de Robinson üggyel-bajjal védte.

9.: A decemberi meccsen 3-2-re a Rovers nyert az Old Traffordon, és most is bátran futballozik. A United többnyire hosszú labdákkal próbálkozik.

6.: Egy hosszú előreívelés Hernándezt találta meg egy hazai fejet is érintve, de 8 méterről a bal sarok mellé lőtt.

4.: Előbb balról, majd jobbról próbálkozott beadással a Blackburn, de az MU visszaverte a támadásokat.

1.: A ROVERS KEZDETT. Jó szórakozást mindenkinek!

------

20:57. Jönnek a csapatok. Most már tényleg csak percek kérdése, és meglátjuk, mire megy az MU az Ewood Parkban.

20:50. A Blackburn a legutóbbi kilenc meccsből csak kettőt vesztett el otthon a Man. United ellen. A Vörös Ördögöknek résen kell lenniük.

20:45. Köszöntjük kedves Olvasóinkat. Negyedóra, és a Manchester United kezd Blackburnben.